Tüfekler

Huğlu Nitro Beast

  0

  Huğlu firması av tüfekleri konusunda oldukça uzman olduğunu kendisine ait bir mekanizma yaratarak göstermiştir. 1962 yılında kurulan ve av tüfekleri sektöründen farklı bir sektöre bulaşmadan sadece avcılara hizmet eden firma bu nedenle avcılıkla uğraşanların ilk tercihi haline gelmiştir. Firma av tüfekleri üretimi konusunda dünyada ilk 10 arasında gösteriliyor. Kendisinden çok daha büyük firmaları geride bırakması AR-GE çalışmalarına ve avcılıkla uğraşanların ihtiyaçlarına gözlerini kapatmamaları sonucunda olmuş. Firma yetkilileri her sene farklı modeller ile avcılık sporuna katkıda bulunduklarını iletirken son çıkardığı sistem olan enerji aktarma sistemi ile de dünya üzerinde eşi benzeri olmayan bir model  çıkarmıştır.

  Huğlu Nitro Beast siyah Huğlu Nitro Beast

  Huğlu Nitro Beast yeni nesil av tüfeklerindedir. Sadece huğlu firması tarafından kullanılan enerji aktarma sistemi ile üretilen Huğlu Nitro Beast yarı otomatik tüfeklerin bir nesil öncesinde gözüküyor. Kalibre olarak yarı otomatik tüfeklerin genelinde kullanılan ve avcılığında ne fazla kullanılan kalibresi olan 12 kalibre kurşun kullanan Huğlu Nitro Beast ağırlık olarak ortalama olan 3,0 ve 3,2 kg şeklinde dizayn edilmiş. Bunun dışındaki baz avantalar:

  • Huğlu Nitro Beast 24 gram fişek ile verimli atış yapmasına rağmen sadece bu gram da fişekle değil aynı zamanda yüksek gram fişeklerle de başarılı atışlar yapmaktadır.
  • Gaz basıncının farkı olarak tesirli menzilinin daha uzun olduğu söyleniyor.
  • Herhangi bir ayar olmadan seri atış konusunda diğer yarı otomatik tüfeklerden aşağı kalmıyor.
  • Her türlü doğa ortamı ve hava şartlarında rahatlıkla kullanılabilmektedir.
  • Piston ve gaz odası gibi parçaların bulunmaması,dolayısıyla tüfekte tutukluk yapabilecek bu parçalardaki kirlenme olmayacağı  için genel temizlik haricinde sık ve hassas temizlik gerektirmemektedir.

  Huğlu Nitro Beast fiyat olarak 1.700 TL civarında satılıyor. Bu fiyat bir yarı otomatik için oldukça normal. Özellikle yeni bir sistem olması ve mekanizma olarak diğerlerinden daha verimli kullanılabiliyor olması Huğlu Nitro Beast’in bu tutarı hak ettiğini gösteriyor. Firma tarafından iki yıllık garanti süresi bu model içinde geçerli olup diğer modellerde olduğu gibi atış öncesi ve sonrası temizlenmesi durumunda uzun süre kullanılabilecektir. Etkili mesafe ölçen ve ayarlayan aparat olan şok özelliği olarak mobil şok kullanan Huğlu Nitro Beast bu sene birçok avcılık esnasında karşımıza çıkacak modeller arasında gözüküyor.

  Huğlu Nitro Beast TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 12 Cal. Enerji Aktarma Sistemi – Yarı  Otomatik
  Fişek Yatağı                           :  70 – 76 mm
  Namlu Boyu                           :  51, 55, 61, 66, 71, 76 cm
  Emniyet                                  :  Elle
  Gravür                                    :  Yan yüzler
  Başlık ekosal                          :  Beyaz ve siyah ekosal seçenekleri
  Üst bant                                  : 8 mm havalandırmalı
  Boy kundağı ve modeli          : Ceviz ve Plastik
  El kundağı  ve modeli            : Ceviz ve Plastik
  Namlu                                    : Dolu malzemeden işleme
  Namlu Krom                          : İçi beyaz sert dışı krom kaplama
  Şoklar                                     : Mobil şoklu
  Ağırlık                                     : 3,0 – 3,2 kg

  Yorum yok

  Yorum yapın