Tüfekler

Huğlu GX – 520

  0

  Huğlu firması 165 üyesi ile beraber 1962 yılında kooperatif olarak kurulmuştur. Uzmanlık alanı diğer silah üreticilerine göre hiç değişmemiş olup sadece av tüfekleri üretmektedirler. İlgisi farklı sektörlere kaymadığı için av tüfekleri konusunda uzman olan firma avcıların spora katkılarından ve kendilerine sağladığı av tüfekleri model zenginliğinden dolayı ilk tercih olarak görülmektedir. Huğlu teknolojinin son gelişmelerini kullanarak avcılara av sporunda daha başarılı olma şansı sunuyor. Özellikle dünya devi firmaları geçerek kendisine ilk 10 içerisinde bulması firmanın bu alanda ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor. Av tüfeklerinin birinci kuralı avcının vücut tipine ve kullanım alışkanlığına göre en uygun tüfeği bulmaktır. Birçok avcı av esnasında atıcılıklarından değil kullandıkları av tüfeklerinin yanlış olmasından dolayı başarısız olurlar. Ağırlık taşımayı ve nişan almayı etkilerken, mekanizma alışkanlıkların dışına çıktığında başarısız olma olasılığı artmaktadır.

  Huğlu GX – 520 beyaz Huğlu GX – 520 siyah

  Huğlu GX – 520 20 kalibre kurşun kullanan yarı otomatik tüfeklerdendir. Aslında bir ölçüde Huğlu GX – 512 modelinin 20 kalibrelik hali olduğunu da söylemek mümkün. Kalibre avcılık alanında tüfekten kurşunun çıkıp hedefe gidene kadar kaç adet saçmadan oluşacağını gösteren kavramdır. Bu modelde kalibre 20 olduğundan kurşun hedefe 20 saçma halinde gidecektir. Eğer kalibre sayısı küçülür ise saçmaların boyutu büyüdüğünden tahrip gücü büyür, küçülür ise tahrip gücüde küçülür. Kasa olarak kullanılan Alüminyum-7075 T-6 dayanıklılık sorununu çözmüşe benziyor. Atıcılık alanında özellikle dikkat edilen nişan pozisyonunda rahat değilseniz sakatlanma riskinizin de olduğunu bilmeniz gerekiyor.  Huğlu GX – 520 kalibre dışında avcılık esnasında en önemli özelliklerden biri olan ve etkili mesafeyi ortaya çıkaran şok özelliklerinden mobil şok aparatları kullanmaktadır. Daha hafif olduğundan taşıması ve nişan pozisyonunda kalmak daha kolaydır fakat eğer vücudunuza uygun değilse omuzunuzu sakatlayabilecek geri tepme kuvveti de canınızı yakabilir.

  Huğlu GX – 520 modelinin fiyatını firmaya sormanız gerekecek. İnternet avcılık siteleri arasında değişen oranlar nedeni ile firmadan bu konuda bilgi almanız çok daha doğru olacaktır. Görsel açıdan iki adet farklı seçeneği bulunan Huğlu GX – 520 siyah ve beyaz olarak ayrılıyor. Huğlu GX – 520 firma tarafından iki yıllık garantiye sahip olduğundan dolayı onarım ve bakım konularında firmadan yardım istemeniz av tüfeğinizi daha uzun yıllar kullanmanızı sağlayacaktır. Atış öncesi ve atış sonrası temizlik yapılması ortalama kullanım ömrünü direkt olarak etkiler. Huğlu 12 kalibre için Huğlu GX – 512 20 kalibre için ise Huğlu GX – 520 yarı otomatik tüfeklerini denemenizi öneririz.

  Huğlu GX – 520 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 20 Cal. Düz Gazlı – Yarı Otomatik
  Fişek Yatağı                           :  70 – 76 mm
  Namlu Boyu                           :  55, 66, 71, 76 cm
  Emniyet                                  :  Elle
  Gravür                                    :  Yan yüzeyler
  Başlık ekosal                          :  Beyaz ve siyah ekosal seçenekleri
  Kasa                                          : Alüminyum-7075 T-6
  Üst bant                                    : 8 mm havalandırmalı
  Boy kundağı ve modeli          : Ceviz
  El kundağı  ve modeli            : Ceviz
  Namlu                                    : Dolu malzemeden işleme
  Namlu Krom                          : İçi beyaz sert dışı krom kaplama
  Şoklar                                     : Mobil şoku
  Ağırlık                                     : 2,7 – 2,9 kg

  Yorum yok

  Yorum yapın