Tüfekler

Huğlu GX – 512

  0

  Huğlu firması özellikle av tüfekleri konusunda uzman olan ve 1962 yılında bir kooperatif olarak kurulan firmadır. Ülkemizde avcılık sektörünün giderek gelişmesinde büyük rol oynayan firma birbirinden farklı sistemdeki av tüfekleri ile avcılara gerek vücut tipleri gerek alışkanlık ve kullanım gerekse avlanacak hayvan konularında çeşitler sunuyor. Dünyaca ünlü silah sektörü devlerini geride bırakarak ilk 10 firma arasındaki yerini alan Huğlu teknolojinin son gelişmelerini takip ederek ürünlerinde kullanıyor ve avcıların geri bildirimleri ile kusursuz silahı üretmeye çalışıyor. Fakat avcılıkta sizlerin de bildiği kusursuz silah sadece avcının kendisine uygun olan ağırlığa, uzunluğa ve mekanizmaya sahip olan silahtır. Her avcının boyu, kilosu ve atış tekniği değiştiğinden herkese uygun bir kusursuz silah yapılamaz.

  Huğlu GX – 512B Huğlu GX – 512S

  Huğlu GX – 512 silahı av tüfeklerinde yarı otomatik mekanizmasını kullananlar arasındadır. Genel olarak bakıldığında yarı otomatik hem pompalıya hem de süper poze’ye göre çok daha avantajlıdır. Aranızda pompalı ve diğer mekanizmaları kullanan yada onların kendisine uygun olduğunu düşünenleriniz varsa öne bir yarı otomatik tüfek denemesini öneriyoruz. Özellikle seri atış yapılması gereken avlarda kurşun adedi ve dolum konusunda avantaj sağlayan Huğlu GX – 512 51 cm’den 76 cm’e kadar namlu boyuna sahiptir. Bu sayede yarı otomatik kullanmak isteyenler tarafından kullanım seçeneği oluşturulmuş oluyor. Fişek yatağının 70 ve 76 mm olduğu Huğlu GX – 512 12 kalibrelik kurşun kullanıyor. Özellikle ayı ve domuz avlarında işe yarayan 12 kalibre kurşunun 12 saçma halinde namludan çıkışını anlatan kavramdır. Huğlu GX – 512 namlunun genişlemesini ve darlaşmasını sağlayan saçmaların hedefe bir bütün halinde veya dağınık gitmesini sağlayan şok özelliği olarak mobil şok aparatları kullanmaktadır.

  Huğlu GX – 512 fiyatı konusunda firmadan bilgi alabilirsiniz. Özellikle fazla tutulan modellerden olduğu için stok sorunları olabilir. Emniyetinin elle kontrol edildiği, boy kundağı ve el kundağının ceviz ağacından yapıldığı Huğlu GX – 512 3,1 ve 3,3 kg ağırlıklarındadır. Görsel açıdan 512 B ve 512 S seçenekleri bulunan Huğlu GX – 512 firmanı diğer ürünlerine sağladığı gibi 2 yıllık garanti süresi içerisinde bakım ve onarım konularında firmadan destek almaktadır. Özellikle av tüfeklerinin kullanım ömürlerini etkileyen temizlik konularında atış öncesi ve sonrasında yağacağınız temizlik ile daha uzun süreler avcılık sporunun keyfine varabilirsiniz.

  Huğlu GX – 512 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 12 Cal. Düz Gazlı – Yarı Otomatik
  Fişek Yatağı                           :  70 – 76 mm
  Namlu Boyu                           :  51, 55, 61, 66, 71, 76 cm
  Emniyet                                  :  Elle
  Gravür                                    :  Yan yüzeyler
  Başlık ekosal                          :  Beyaz ve siyah ekosal seçenekleri
  Kasa                                          : Alüminyum-7075 T-6
  Üst bant                                   : 8 mm havalandırmalı
  Boy kundağı ve modeli          : Ceviz ve Plastik
  El kundağı  ve modeli            : Ceviz ve Plastik
  Namlu                                    : Dolu malzemeden işleme
  Namlu Krom                          : İçi beyaz sert dışı krom kaplama
  Şoklar                                     : Mobil şoku
  Ağırlık                                     : 3,1 – 3,3 kg

  Yorum yok

  Yorum yapın