Tüfekler

Huğlu 920 G

  0

  Huğlu firması özellikle av tüfekleri konusunda teknolojinin son gelişmelerini kullanarak avcılık sporuna büyük katkı sağlamıştır.  Av sektöründeki hareketliliğin nedeni son zamanlarda bu sporun özellikle ülkemizde gelişmesinden kaynaklanıyor. Büyük firmalar tabanca sektöründen sonra av tüfekleri sektörüne de giriş yapmışlardır. Fakat avcıların ilk tercih markası genel olarak huğlu oluyor. Bunun nedeni olarak gerek yapılan katkı gerekse firmanın modellerindeki çeşitlilik gösterilebilir. 1962 yılında 165 üye ile kooperatif olarak kurulan firma av tüfeklerinin gelişmelerinde avcıların ihtiyaçlarını baz aldığından modellerinde son derece başarılılar. Tek kırma ile başlanan bu yolda çift kırma, yarı otomatik, süper poze ve pompalı gibi modeller ile avcılara birçok farklı seçenek sunmuşlardır. Dünyada ilk 10 av tüfeği üreten firma arasında bulunan Huğlu ilerleyen zamanlarda çok daha farklı ürünler ile karşımıza çıkacaktır.

  Huğlu 920 G

  Huğlu 920 G yarı otomatik mekanizma kullanan av tüfekleri arasındadır. Yarı otomatik tüfeklerin özelliği seri atışlara uygun olması, kurşun kapasitesi bakımından diğerlerinden fazla olması ve tuşa basmadan dolum yapabilme kabiliyetidir. Huğlu 920 G 20 kalibre kullanan tüfekler arasında gösteriliyor. Düz gazlı olan bu av tüfeğinde kullanılan 20 kalibre kurşunun namludan 20 adet saçma halinde çıkması anlamına geliyor. Genellikle bıldırcın ve keklik gibi avlarda kullanılan 20 kalibre 51’den 76’ya 6 farklı namlu boyu ile kullanılıyor. Dayanıklılık konusunda Alüminyum-7075 T-6 kasa kullanarak avantaj sağlayan firma av tüfeklerinin etkili mesafesini oluşturan şok özelliğinde mobil şoklar kullanıyor. Saçmaların namludan bir bütün halinde mi yoksa dağınık mı çıkacağını belirleyen şok özellikler av tüfeklerinin seçilmesindeki önemli maddelerden biridir.

  Huğlu 920 G fiyat konusunda genellikle 1.400 TL civarında satın alınabilen model boy ve el kundağında ceviz ağacı kullanılmış.  Firma tarafından iki yıllık bir garanti süresi bulunan av tüfeği kullanıcılar tarafından av öncesi ve sonrası temizliklerini yapmaları neticesinde uzun süre kullanılabilmektedir. Görsel açıdan sadece siyah seçeneğinin bulunduğu Huğlu 920 G elle emniyet alınıyor ve 3,1 – 3,2 kg ağırlıklarındadır. Avcıların vücut tiplerine göre av tüfeği seçilmesi bir zorunluluk olduğundan firma her kullanıcının rahatlıkla taşıyabileceği ve nişan alabileceği modeller yaratmaktadır. Her ava ve her ortama göre farklı tüfek kullanılması önerildiği gibi vücudunuza uygun tüfeği bulduğunuzda onu kullanmanızı söyleyen avcılarda bulunuyor. Yinede bir acemi avcı genelde kendisine uygun tüfeği bulabilmek için 3-5 arasında tüfek değişimi yapar. İlk tercihleri de genellikle huğlu markası olur.

  Huğlu 920 G TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 20 Cal. Düz Gazlı – Yarı Otomatik
  Fişek Yatağı                           :  76 mm
  Namlu Boyu                           :  51, 55, 61, 66, 71, 76 cm
  Emniyet                                  :  Elle
  Gravür                                    :  Standart
  Başlık ekosal                          :  Beyaz ve siyah ekosal seçenekleri
  Kasa                                         : Alüminyum-7075 T-6
  Üst bant                                     : 8 mm
  Boy kundağı ve modeli          : Ceviz ve Plastik
  El kundağı  ve modeli            : Ceviz ve Plastik
  Namlu                                    : Dolu malzemeden işleme
  Namlu Krom                          : İçi beyaz sert dışı krom kaplama
  Şoklar                                     : Mobil şoku
  Ağırlık                                     : 3,1 – 3,2 kg

  Yorum yok

  Yorum yapın