Tüfekler

Huğlu 901 G

  0

  Ülkemizde giderek gelişen ve her gün daha fazla kişinin ilgi duyduğu atıcılık alanında uzman olan Huğlu dünya çağında bir üne sahiptir. Özellikle avcılık sporunun gelişmesinde gösterdiği yardımlar nedeni ile avcılar tarafından ilk tercih haline gelen Huğlu 1962 yılında av tüfeği üreten bir kooperatif olarak kurulmuştur. Kuruluşundan itibaren farklı bir alana sapmadan sadece Av tüfeği üreten firma mekanizması, ağırlığı, kalibresi ve uzunluğu gibi avcıyı direk ilgilendiren özellikleri her modelinde çeşitlendirmiştir. Dünyada ilk 10 firma arasına girerek avcılık sektöründe ülkemizi temsil eden firma teknolojinin son gelişmelerini tek kırmadan çift kırmaya, pompalıdan yarı otomatik tüfeğe kadar her mekanizmada kullanmaktadır.

  Huğlu 901 G beyaz Huğlu 901 G siyah

  Huğlu 901 G döner başlıklı sistem kullanan yarı otomatik sayılabilecek modeller arasındadır. Genel olarak 12 kalibre kurşun kullanan bu modeller zor olarak tabir edilen ayı ve domuz gibi avlarda tercih edilmektedir. 51 cm’den 76 cm’e kadar 6 farklı namlu boyu bulunan Huğlu 901 G ceviz ağacından yapılan kundakları sayesinde nişan esnasında avcıya destek sağlamaktadır. Omuz sakatlıklarının baş nedenlerinden gösterilen yanlış silah seçimi ve yanlış pozisyon alımının giderilebilmesi için avcılar kendi vücut tiplerine ve av çeşidine göre en uygun silahları kullanmalılardır. Görsel açıdan iki adet modeli bulunan Huğlu 901 G siyah ve beyaz olarak avcıların karşısına çıkıyor. Av esnasında taşınması ve nişan alımının kolay olması açısından farklı ağırlıklar ile üretilen model saçmaların namludan nasıl çıktıklarını belirleyen şok özelliği için mobil şok aparatları kullanmaktadırlar.

  Huğlu 901 G fiyatı konusunda 1.200 TL civarında bir fiyatla satışa sunuluyor. Firma tarafından iki yıllık garanti süresi bulunan Huğlu 901 G ortalama kullanım ömrünün daha fazla olması için atış sonrasında ve öncesinde mutlaka temizlenmelidir. Pompalı ve süper poze gibi mekanizmalara göre dolum, kurşun adedi avantajları bulunan Huğlu 901 G tarzı tüfekler seri atış yapılması gereken avlarda daha çok işe yaramaktadır. Huğlu firmasının 2010 yılında ürettiği bir model olan Huğlu 901 G giderek gelişen teknolojiler sayesinde kendisini de yenilemiştir. Teknik özellikleri bakımından yarı otomatik av tüfeklerinin tamamını içeren Huğlu 901 G elle emniyete alınmakta ve 3,1 – 3,2 ağırlıklarındadır. Sakatlıkların av esnasında canınızı sıkmaması, nişan pozisyonunda dipçik kalitesine güvenerek geri tepmeyi hesap edilmemesi gibi sebepler nedeni ile tercih etmeniz gereken Huğlu tek kırmadan çift kırmaya, yarı otomatikten pompalıya kadar birçok farklı model üretiyor. Hangisinin size daha uygun olduğuna siz karar vereceksiniz. Model değişse de ilk tercihinizin her zaman Huğlu olmasını ve diğer av tüfekleri için sitemizin tüfekler kategorisini ziyaret etmenizi öneriyoruz.

  Huğlu 901 G TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 12 Cal. Düz Gazlı – Döner Başlıklı Sistem
  Fişek Yatağı                           :  76 mm
  Namlu Boyu                           :  51, 55, 61, 66, 71, 76 cm
  Emniyet                                  :  Elle
  Gravür                                    :  Standart
  Başlık ekosal                          :  Beyaz ve siyah ekosal seçenekleri
  Üst bant                                   : 8 mm
  Boy kundağı ve modeli          : Ceviz  – Standart
  El kundağı  ve modeli            : Ceviz – Standart
  Namlu                                    : Dolu malzemeden işleme
  Namlu Krom                          : İçi beyaz sert dışı krom kaplama
  Şoklar                                     : Mobil şok
  Ağırlık                                     : 3,1 – 3,2 kg

  Yorum yok

  Yorum yapın