Tüfekler

Huğlu 401 Kinetic Yeni Model

  0

  Huğlu firması av tüfekleri konusunda uzmanlığını 1962 yılında kuruluşundan beri avcıların düşüncelerine ve ihtiyaçlarına değer vererek kazanmıştır. Av tüfeklerinin sektörü giderek gelişen avcılık sporu sonrasında daha önem kazanmıştır. Birçok dev silah markası kendisini bu sektörde yer bulma savaşı içerisinde buluyorsa bu sektördeki kazanılacak miktarın oldukça büyük olmasındandır. Huğlu avcılara verdiği değerin karşılığı olarak av tüfeklerinde ilk tercih olarak akla geliyor. Firmanın avcılara sunduğu ağırlık, namlu boyu, uzunluk ve mekanizma konularındaki birden fazla seçenek olması avcıların av tüfeği alımlarında ilk olarak bu markayı aramalarına sebep oluyor. Tek kırma ile başlanan serüven çift kırma, süper poze, pompalı ve yarı otomatik olarak devam etmektedir. Huğlu modellerini teknolojinin son gelişmelerine göre tekrar tekrar güncelleyerek avcıların av esnasında daha başarılı olmalarını sağlamaktadır.

  Huğlu 401 Kinetic Yeni Model

  Huğlu 401 Kinetic Yeni Model av tüfeklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Firma tarafından üzerinde uzun zaman çalışılan Huğlu 401 Kinetic avcıların yarı otomatik 12 kalibre ihtiyaçlarının tamamını tek başına karşılayacak kalitede gözüküyor. 12 kalibre kurşun kullanımından dolayı zorluk derecesi diğer avlara göre daha zor olan avlarda ( ayı ve domuz v.b) kullanılmasının daha uygun olacağı Huğlu 401 Kinetic 61 cm’den 76 cm’e kadar dört farklı namlu boyu ile karşımıza çıkıyor.  Namlu boylarının ve ağırlıkların çeşitlendirilmesi avcıların kendilerine uygun olan tüfeği bulmalarını kolaylaştırmaktadır. Namludan çıkan saçmaların birlikte mi yoksa dağılarak mı çıkacağını belirleyen şok özelliği olarak ava göre karar verebileceğiniz mobil şok aparatları kullanılmaktadır. Görsel açıdan sadece siyah modeli bulunan Huğlu 401 Kinetic döner başlıklı sistemi ile yarı otomatik tüfeklerden ayrılan bir yapıya sahiptir. Yarı otomatik tüfeklerin diğer mekanizmalara göre avantajı olan seri atış ve dolum konusunda hala avantajlı olan Huğlu 401 Kinetic özellikle atış rahatlığı dolayısıyla yeni yeni ilgi görüyor.

   Huğlu 401 Kinetic fiyat konusunda diğer firma yarı otomatik tüfekleri gibi bir ortalamaya sahip değil. Genellikle firmanın verdiği fiyatlar internet avcılık sitelerinde çok daha fazla gösteriliyor. Bu nedenle almak istiyorsanız direk olarak firma ile irtibata geçmenizi öneririz. Huğlu 401 Kinetic modeli av tüfeğinin daha fazla kullanılabilmesi için bakım ve onarım hizmetlerinin firma tarafından yapılması gerekecektir. Tabi ki size de atış öncesi ve sonrası temizlik görevleri düşüyor. İki yıl garanti süresine sahip olan Huğlu 401 Kinetic 3 ve 3,1 kg ağırlıkları ile sizlerin hizmetine sunulmuş durumda.

  Huğlu 401 Kinetic Yeni Model TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 12 Cal. Düz Gazlı – Döner Başlıklı Sistem
  Fişek Yatağı                            :  76 mm
  Namlu Boyu                            :  61, 66, 71, 76 cm
  Emniyet                                    :  Elle
  Gravür                                      :  Standart
  Başlık ekosal                            :  Siyah ekosal
  Üst bant                                    : 8 mm
  Boy kundağı ve modeli          : Ceviz  – Standart
  El kundağı  ve modeli             : Ceviz – Standart
  Namlu                                        : Dolu malzemeden işleme
  Namlu Krom                             : İçi beyaz sert dışı krom kaplama
  Şoklar                                         : Mobil şok
  Ağırlık                                        : 3 – 3,1 kg

  Yorum yok

  Yorum yapın