Tüfekler

Huğlu 301-A

  0

  1962 yılında kurulan av tüfeği kooperatifi genel olarak avcılık sporuna yaptıkları sonrasında avcılar tarafından birinci tercih olarak kabul edilir. Bunun nedeni sadece avcılık alanına etkileri değil, avcılığın birinci kurallarından olan ava vücut tiplerine uygun tüfeklerle çıkılmasıdır. Firma birçok firmaya göre çok daha etkili tüfekler üretiyor. Tek kırma ile başladıkları üretim serüveninde süper poze, çift kırma ve yarı otomatik tüfekler ile devam eden Huğlu yıllardır alışkanlıklarına devam eden avcıları da düşünerek eskiye dönen modellerde üretmektedirler. Fakat bunları üretirken teknolojinin son gelişmelerini bu modellerde uygulamaktadırlar. Dünyada av tüfekleri konusunda ilk 10 firma arasında bulunan Huğlu silah devlerini geride bırakmasını avcıları iyi tanımasına bağlıyor.

  Huğlu 301-A

  Huğlu 301-A firmanın başladığı zamanda ürettiği tek kırma modellerindendir. Genel olarak bakıldığında bazı avcılar tek kırmanın kullanım kolaylığının diğer modellerde olmadığını özellikle ağırlığının 2,1 ve 2,3 kg arasında olmasından dolayı ağır av tüfeği kullanamayanlar için avantaj olduğunu iletiyorlar. Tek kırma tek namlu özelliği olmasından dolayı süper poze ve yarı otomatik mekanizmalarına yakındır. Huğlu 301-A modeli  12 kalibreden 36 kalibreye kadar beş farklı kalibrede kullanılabiliyor. Huğlu firmasının şu anda ürettiği tek tek kırma modeli olmasından dolayı firma kalibre ve namlı boyu konusunda alışkanlıklarını bırakamayan avcıları da düşünmüş durumda. Kalibre bir tüfeğin namlusundan kurşunun kaç adet saçma olarak çıkacağını belirleyen kavramdır. Dışarıdan bakıldığında 36 kalibrenin daha fazla hasar verdiği düşünülür fakat kalibrede aslında saçma adedi azaldıkça tahribat artar. Bu nedenle 10 ve 12 kalibreler ayı ve domuz 20’den sonrası ise bıldırcın ve keklik gibi avlarda kullanılmaktadır.  

  Huğlu 301-A fiyat olarak sadece 450.00 TL olarak satılıyor. Ürünün geçmiş modellerden olması ve artık yarı otomatik tüfeklerin gölgesinde kalmasından dolayı tercih edilmemesinden dolayı fiyatı av tüfeklerine göre oldukça uygun. Av tüfeklerinde yeni yeni deneme yapan biri iseniz tek namluya ve avcılığa alışana kadar bu tarz tüfekler ile alıştırma yapabilirsiniz.  Namlu boyu olarak 62 cm’den 76 cm’e kadar seçenekleri bulunan Huğlu 301-A tek kırma ceviz ağacı kullanıldığından el ve boy kundağında sağlamdır. Firma tarafından iki yıllık garanti süresi uygulanan tüfek temizlik kurallarına uyulması durumunda uzun süre verimli olarak kullanılabilecektir. Etkili mesafeyi ölçen ve ayarlayan şok özelliği olarak isteğe bağlı aparatlar kullanılması görsel açıdan tek seçenek olması Huğlu 301-A modelinin diğer özellikleri olarak geçiyor.

  Huğlu 301-A TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 12, 16, 20, 28, 36 Cal. Tek Kırma
  Fişek Yatağı                           :  76 mm
  Namlu Boyu                           :  61, 66, 71, 76 cm
  Emniyet                                  :  Elle
  Gravür                                    :  Standart
  Başlık ekosal                          :  Beyaz ve siyah ekosal seçenekleri
  Üst bant                                                 : 8 mm
  Boy kundağı ve modeli          : Ceviz ve Plastik
  El kundağı  ve modeli            : Ceviz ve Plastik
  Namlu                                    : Dolu malzemeden işleme
  Namlu Krom                          : İçi beyaz sert dışı krom kaplama
  Şoklar                                     : İsteğe Bağlı
  Ağırlık                                     : 2,1 – 2,3 kg

  Yorum yok

  Yorum yapın