Tüfekler

Huğlu 101 BE Trap Skeet

  0

  Huğlu firması genel olarak bakıldığında av tüfekleri üretimi için teknolojiyi kullanan en önemli firmalardandır. 1962 yılında kurulmasından sonra sadece kendisini bu alana veren firma avcılık sporuna olan katkılarından dolayı avcılar tarafından oldukça fazla desteklenmektedir. Kooperatif olarak kurulmasına rağmen geçen sürelerde av tüfeği sektöründe lider kurum haline gelmesi ve dünyada ilk 10 firma arasına girmesi avcıların ihtiyaçlarını karşılamaları ve onları dinlemeleri sonucunda olmuştur. Gerek spora gerekse avcıya verdikleri değerden dolayı avcıların ilk tercihi olan firma bu  güveni boşa çıkarmayarak yarı otomatikten çift kırmaya, tek kırmadan pompalıya kadar birçok farklı mekanizmada farklı seçenekleri olan av tüfekleri üretmişlerdir.

  Huğlu 101 SE Skeet beyaz Huğlu 101 SE Skeet

  Huğlu 101 BE Trap Skeet genel olarak Trap alanında kullanılan bir tüfektir. Trap olarak adlandırdığımız atıcılık sporunda keklik avına benzeyen bir yarışmadır. Avcılar yasakların başlaması sonrasında kendilerini formda tutmak ve atıcılık kabiliyetlerini geliştirmek amacı ile atıcılık sporuna merak salarlar. Fakat av tüfekleri ile atıcılık alanında Trap veya Skeet olarak bilinen iki yarışma tarzında başarılı olmaları son derece zordur. Trap genellikle 76 cm namlu boyu olan tüfeklerin kullanıldığı yarışmadır. Skeet ise daha namlu boyu 71 cm olan ve şok özelliği sayesinde atılan plakaları hedefleyen türdür. Tek tetik tertibatı kullanılan ve 12 kalibre kurşun kullanan Huğlu 101 BE Trap Skeet av tüfeklerinden farkı bulunmamasına rağmen usta avcılar tarafından av alanında kullanılması tavsiye edilmez. Elle ve otomatik emniyeti bulunan gravür seçeneklerinin görsel açıdan beyaz ve siyah olduğu model üst bant 10 – 16 mm olarak geçer.

  Huğlu 101 BE Trap Skeet fiyat olarak SE modeli ile aynı ortalama 2.000 TL civarındadır. Firma tarafından 2 yıllık garanti süresi bulunan model onarım ve bakım konularının kurallara uygun olarak yapılması durumunda uzun süreler verimli olarak kullanılabilir. Dipçik seçeneklerinde körüklü dipçik kullanması nedeni ile geri tepme kuvvetini en aza indirerek kullanıcıyı sakatlayacak alanı ortadan kaldırması hedeflenmiştir. Atıcının vücut tipine göre hareket edilen av tüfekleri avcılığın verimini arttırdığı için atıcı yarışmalarında da aynı teknolojiler kullanılmaktadır. Eğer  hem yarışma hem de avcılık konusunda kullanırım benim için sorun olmaz diyorsanız sizde bu tüfeklerden birini alabilirsiniz.

  Huğlu 101 BE Trap Skeet TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre                                    : 12 Cal.
  Fişek Yatağı                           :  76 mm
  Tetik Tipi                                :  Tek tetik
  Namlu Boyu                           :  76 cm
  Emniyet                                  :  Elle ve Otomatik
  Gravür                                    :  Standart
  Başlık                                     :  Dolu malzeme İşleme
  Başlık krom                            : Beyaz ve siyah krom seçeneği
  Üst bant                                                 : 10 – 16 mm
  Boy kundağı ve modeli          : Ceviz ve İsteğe Bağlı
  El kundağı  ve modeli            : Ceviz ve İsteğe Bağlı
  Namlu                                    : Dolu malzemeden işleme
  Namlu Krom                          : İçi beyaz sert dışı krom kaplama
  Şoklar                                     : İsteğe Bağlı
  Ağırlık                                     : 3,45– 3,75 kg

  Yorum yok

  Yorum yapın