Tüfekler

Girsan MC 312 Taktik Tüfeği (Standart Siyah – Standat Siyah Fişekli)

  0

  Avcılık dünyada sürekli olarak gelişen ve her sene birçok avcının bu alanı yeni keşfettiği bir spordur. Ülkemizde de ilgi gören avcılık da en önemli konulardan birisi av tüfeğinin seçimidir. 1994 yılında kurulan ve av tüfeği sektörüne yeni giriş yapan Girsan birkaç modeli ile avcılara teknolojisi hakkında bilgiler veriyor. 1999 yılında bilgisayarlı CNC tezgahlarına geçen ve bu sayede kalite ve hız konularında artışa geçen Girsan av tüfekleri konusunda da yakın zamanda daha fazla çeşidi ile pazardan pay almaya çalışacaktır. Kurulduğu bölge itibari ile avantajı bulunan Girsan Karadeniz bölgesinde av olanaklarının fazla olmasından bu sektörü de yakından tanıyor. Referansları arasında TSK ve milli savunma bakanlığı gibi önemli kamu kuruluşları bulunan firma tüfekler konusunda da yaptığı AR-GE çalışmalarını avcılardan aldığı geri dönüşlerle birleştirerek en uygun tüfek tiplerini belirlemektedir.

  Girsan MC 312 Taktik Tüfeği (Standart Siyah ) Girsan MC 312 Taktik Tüfeği (Standart Siyah Fişekli)

  Girsan MC 312 Taktik Tüfeği namlusu dayanıklılık konusunda firmanın yaptığı araştırmalar sonrasında özel çelik alaşımından üretilmektedir. Dayanıklılığı sayesinde ortalama olarak 10 yıl kullanım ömrü bulunan av tüfeklerine firmanın verdiği garantiler, onarım ve bakımlar, atış öncesi, sonrası yapılan temizlik tüfeğin kullanım ömrünü yakından ilgilendirmektedir. Girsan MC 312 Taktik Tüfeği 12 kalibre kullanan yarı otomatik av tüfekleri arasındadır. Kalibre sayısı yükseldikçe tahrip gücü düşmektedir. 12 kalibre genel olarak domuz ve ayı avlarında kullanılan kalibre sayısıdır. Bunun anlamı bir kurşunun namludan çıkarken 12 saçma halinde hedefe yönelmesidir. Girsan MC 312 Taktik Tüfeği yarı otomatik olması sayesinde seri atışlarda avantaj sağlanmaktadır. Yarı otomatik tüfekler tuşa basmadan dolum yapabildikleri için avcılık konusunda ilk tercihlerdendir.

  Girsan MC 312 Taktik Tüfeği fiyat olarak dört farklı görseline göre değişmektedir. Namlu uzunluğu ve ağırlık konularında vücut özelliklerine göre farklı seçimler yapabilecek olan kullanıcılar 47 cm’den 56 cm’e kadar üç farklı uzunluk 3000 gr ve 3100 gr olarak iki farklı ağırlık tercih edebilirler. Ayrıca şarjör adedi olarak (2+1), (5+1), (7+1) arasında da bir tercih yapılabilir. Av tüfeklerinde etkili mesafeyi gösteren şok özellikleri Girsan MC 312 Taktik Tüfeği taktik şok olarak kullanıyor. Bunlar genelde alıştırma yapmak için kullanılan tüfeklerdir. Gövde alaşımlı metal malzeme ile üretildiğinden namlu da olduğu gibi dayanıklılık konusunda sıkıntı çıkarmaz.

  MC 312 Taktik Tüfeği TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 12 Cal. – Yarı Otomatik  Kinetik Sistem
  Fişek Yatağı                           :  76 mm (3″)
  Namlu Uzunluğu                    :  47, 51, 56 cm  (18.5″-20″-22″)
  Namlu                                    :  Özel Çelik (Krom Kaplama)
  Ağırlık (Ortalama)                 :  3000 – 3100 gr
  Şarjör Kapasitesi                    :  (2+1), (5+1), (7+1)
  Geri Tepme Pedi                   :  Ergonomik Plastik
  Emniyet                                  :  Manuel
  Dipçik ve El Kundağı               :  Sentetik
  Dipçik Uzunluğu                     : 34 cm (13,5″)
  Şoklar                                      : Taktik Şok
  Gövde                                     : Alaşımlı Metal Malzeme
  Tetik                                       : Opsiyon el Olarak Krom, Altın, Özel Kaplama
  Arpacık:                                   : Taktik Arpacık

  Yorum yok

  Yorum yapın