Tüfekler

Girsan MC 312 Taktik Tüfeği (Kamuflaj 1 –Kamuflaj 2)

  0

  Girsan firması av tüfekleri sektörüne yeni giriş yapmış olmasına rağmen avcıların geri dönüşleri ve AR-GE çalışmaları sayesinde uygun modeller çıkarmaya başlamıştır. Gerek av tüfekleri gerekse taktik tüfekleri kullanıcıların vücut özelliklerine yapılandırılmaktadır. Yıllık ortalama 60.000 tabanca + tüfek üretimi yapan firma 1994 yılında Giresun’da kurulmuş. 1995 yılında ilk tabancasını üreten firma tabanca alanında kendisini kanıtladıktan sonra av tüfeği alanına da geçmiştir. Özellikle uzunluk ve ağırlık gibi her kullanıcının farklı olduğu özelliklere uygun olan modeller üretmektedirler. Referanslarına bakıldığında ülkemizin önde gelen kamu kurumlarından TSK ve Milli Savunma bakanlığının yanı sıra özel kurumların da dev isimlerinin olması firmanın ne kadar kaliteli bir hizmet verdiğinin göstergesidir.

  Girsan MC 312 Taktik Tüfeği (Kamuflaj 1) Girsan MC 312 Taktik Tüfeği (Kamuflaj 2)

  Girsan MC 312 Taktik Tüfeği av tüfeklerinde olduğu gibi 12 kalibre ve yarı otomatik çalışma sistemini kullanıyor. Dolum sırasında tetiğe basmadan otomatik olarak dolum yapılması seri atışlar sırasında kullanıcıya avantaj sağlamaktadır. Süper poze ve çift kırma gibi av tüfeklerinin yanı sıra en fazla tercih edilen model olan yarı otomatik tüfekler kinetik sistem ile çalışmasından dolayı sorun çıkması çok daha zordur. Dayanıklılık konusunda namlunun özel çelikten gövdenin ise alaşımlı metalden üretilmesi ortala kullanım süresini arttırmaktadır. 12 kalibre olmasından dolayı küçük av hayvanlara nazaran domuz ayı gibi daha büyük av hayvanlarında kullanılmasının çok daha uygun olacağı Girsan MC 312 Taktik Tüfeği antrenman tüfeği olarak da kullanılabilir.

  Girsan MC 312 Taktik Tüfeği fiyat performans konusunda oldukça uygun ürünlerdendir. Görsel olarak dört farklı modeli bulunan Girsan MC 312 Taktik Tüfeği özellikle kamuflaj desenleri kullanıcılar tarafından beğenilmektedir. Uzunluğunun ve ağırlığının kullanıcılara göre seçeneklendirildiği Girsan MC 312 Taktik Tüfeği dipçik olarak sadece Sentetik dipçik kullanmaktadır. Namludan çıkan saçmaların hedefe toplu halde mi yoksa dağınık olarak mı gideceklerine karar veren şok özelliği olarak taktik şok kullanan model ağırlık ve uzunluk konularında her kullanıcının vücut özelliklerine göre ortalama standartları yakalamıştır. Firma tarafından garanti süresinde onarım ve bakım gibi konuları dert etmeyen kullanıcı atışlar öncesi ve sonrasında tüfeğinde yaptığı temizlik ile kullanım ömrünü daha da uzatabilir. (2+1), (5+1), (7+1) kurşun adedi seçenekleri bulunan Girsan MC 312 Taktik Tüfeği manuel emniyeti ve 34 cm dipçik uzunluğu ile avcılık alanında en uyumlu dostunuz olacak.

  MC 312 Taktik Tüfeği TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 12 Cal. – Yarı Otomatik Kinetik Sistem
  Fişek Yatağı                           :  76 mm (3″)
  Namlu Uzunluğu                    :  47, 51, 56 cm  (18.5″-20″-22″)
  Namlu                                    :  Özel Çelik (Krom Kaplama)
  Ağırlık (Ortalama)                 :  3000 – 3100 gr
  Şarjör Kapasitesi                    :  (2+1), (5+1), (7+1)
  Geri Tepme Pedi                   :  Ergonomik Plastik
  Emniyet                                  :  Manuel
  Dipçik ve El Kundağı               :  Sentetik
  Dipçik Uzunluğu                     : 34 cm (13,5″)
  Şoklar                                      : Taktik Şok
  Gövde                                     : Alaşımlı Metal Malzeme
  Tetik                                       : Opsiyon el Olarak Krom, Altın, Özel Kaplama
  Arpacık:                                   : Taktik Arpacık

   

  Yorum yok

  Yorum yapın