Tüfekler

Girsan MC 312 Slug (Standart Siyah – Ahşap – Kamuflaj)

  0

  Girsan firması tabanca sektöründe başarılı olmasından itibaren gözünü silah sektöründeki farklı alanlara dikmiş durumda. 1994 yılında Karadeniz’de kurulması ile birlikte bölgenin potansiyelini iyi kullanan firma avcılık alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. Özellikle av tüfeklerinin çeşitleri ile ilgili az model çıkarılmasına rağmen kullanıcılar tarafından tercih edilen modeller üretmektedir. Referansları arasında Türk silahlı kuvvetleri ve Milli savunma bakanlığı bulunan firma av tüfekleri alanında da yakın zamanda birçok referansa sahip olacağa benziyor. Dayanıklılık ve verim konularında özel testler uygulayarak kullanıcılara avantaj sağlayan ürünler üreten Girsan dünya devi silah firmaları arasında yerini almak için sabırsızlanıyor.

  Girsan MC 312 Slug ( Ahşap) Girsan MC 312 Slug ( Kamuflaj) Girsan MC 312 Slug (Standart Siyah

  Girsan MC 312 Slug 12 kalibre kurşun kullanan av tüfekleri arasındadır. Kalibre genel olarak bir kurşunun kaç adet saçma halinde namludan çıkacağını gösteren kavram olarak karşımıza çıkıyor. 10, 12, 20, 28, 36 şeklinde sıralanan kalibrelerde numara büyüdükçe tahribat gücü düşmektedir. 10 ve 12 kalibreler genel olarak daha dayanıklı olan ayı ve domuz gibi avlarda kullanılır. Girsan MC 312 Slug çalışma sistemi bakımından yarı otomatik bir tüfektir.  Tuşa basmadan dolum yapma özelliği olan yarı otomatik tüfekler genel olarak avcılar tarafından tercih edilmektedir. Kalibre ve çalışma sistemi önemli konular olsa da bir avcı için en önemli konu genel olarak tüfeğin vücut özelliğine uyumlu olmasıdır. Uzunluk ve ağırlık gibi özelliklerin avcıya uygun olmaması durumunda sakatlıklar ve yaralanmalar meydana gelebilir. Taşıma ve nişan almada önemli olan özellikler Girsan MC 312 Slug gibi tüfeklerde çeşitlendirilmiştir.  Namlu uzunluğu konusunda 51 den 61’e kadar 3 farklı çeşidi bulunan Girsan MC 312 Slug ağırlık olarak 2900 ve 3000 gr seçenekleri sunuyor.

  Girsan MC 312 Slug fiyat bakımından üç farklı görselliğe göre değişir. Almadan önce firmanın kampanyalarının mutlaka kontrol edilmesi gereken firma Girsan MC 312 Slug Standart Siyah, Girsan MC 312 Slug Ahşap ve Girsan MC 312 Slug Kamuflaj çeşitleri ile karşımıza çıkıyor. Geri tepme özelliğini en aza indirmek için dizayn edilen dipçikler genel olarak ahşap ve sentetik diye ikiye ayrılıyor. Alaşımlı metal malzeme ve özel çelik ile dayanıklılık konusunu çözen firma verdiği garanti süresinde yaptığı onarım ve bakım hizmetleri ile ortalama kullanım süresini arttırmaktadır. Av tüfeği konusunda mutlaka değerlendirmeniz gereken modellerden olan Girsan MC 312 Slug’ın atış öncesi ve sonrası temizliğine de dikkat etmeniz önerilir.

  Girsan MC 312 Slug TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 12 Cal. – Yarı Otomatik  Kinetik Sistem
  Fişek Yatağı                           :  76 mm (3″)
  Namlu Uzunluğu                    :  51, 56, 61 cm  (20″-22″-24″)
  Namlu                                    :  Özel Çelik (Krom Kaplama)
  Ağırlık (Ortalama)                 :  2900 – 3000 gr
  Şarjör Kapasitesi                    :  (2+1), (4+1), (5+1)
  Geri Tepme Pedi                   :  Ergonomik Plastik
  Emniyet                                  :  Manuel
  Dipçik ve El Kundağı               :  Ahşap ve Sentetik
  Dipçik Uzunluğu                     : 34 cm (13,5″)
  Şoklar                                      : –
  Gövde                                     : Alaşımlı Metal Malzeme
  Tetik                                       : Opsiyon el Olarak Krom, Altın, Özel Kaplama
  Arpacık:                                   : Rampa Arpacık-İsteğe göre Ayarlı Gez-Arpacık

  Yorum yok

  Yorum yapın