Tüfekler

Girsan MC 312 Av Tüfeği (Standart Ahşap Mat Beyaz – Ahşap Delüx 1 – Ahşap Delüx 2)

  0

  Girsan firması tarafından üretilen av tüfekleri avcıların vücut yapısı göz önüne alınarak farklı seçenekler ile üretilmektedir. 1994 yılında kurulan ve tabanca alanında ilk silahını 1995 yılında üreten Giran av tüfekleri sektörüne de yakın zamanda damga vuracağa benziyor. Ülkemizde huğlu markasının liderliğinde geçen av tüfekleri üretiminde önemli olan avcının kendisine uygun tüfeği bulabilmesidir. Gerek çalışma sistemi gerek uzunluk gerekse ağırlık konularında özel olarak üretilen tüfeklerle yapıldığında başarılı olunabilecek olan avcılıkta uygun olmayan tüfekler nedeni ile birçok sakatlık yaşanmıştır.  Firma ürünlerinde teknik özellik çeşitleri kadar görsel çeşitliliğe de yer vermektedir.

  Girsan MC 312 Av Tüfeği (Ahşap Delüx 1 ) Girsan MC 312 Av Tüfeği (Ahşap Delüx 2 ) Girsan MC 312 Av Tüfeği (Standart Ahşap Mat Beyaz )

  Girsan MC 312 Av Tüfeği 12 kalibre kurşun kullanan yarı otomatik av tüfeğidir. Yarı otomatik olması dolum sırasında tetiğe basmadan dolum yapılmasını sağladığından özellikle seri atış yapılması gerekecek avlarda çok daha başarılı olacaktır. Mermi adedi konusunda farklı çeşitleri bulunan Girsan MC 312 Av Tüfeği taşınma ve nişan alma konularında avcıya zorluk çıkarmaz. 51 cm’den 76 cm’e kadar altı farklı uzunluk çeşidinin bulunduğu Girsan MC 312 Av Tüfeği 2950 gr ile 3200 gr arasında değişiyor. Taşınması ve  nişan alımı sırasında avcının rahat olması avın başarısını doğrudan etkilemektedir. Her insanın boyu, kilosu bir olmadığından dolayı uzunluk ve ağırlık av tüfeklerinde önemli özelliklerdir. Ayrıca av tüfeğinin kalibresi ve çalışma stili de avcılık alanında avlanacak hayvanın çeşidine göre önem kazanır. Girsan MC 312 Av Tüfeği 12 kalibre kurşun kullandığından uygun olarak ayı ve domuz gibi hayvanların avlarında uygun olacaktır. Tahrip gücü fazlalığı nedeni ile bıldırcın, keklik gibi hayvanlarda kullanıldığında uygun bir kullanım olmayacaktır.

  Girsan MC 312 Av Tüfeği  fiyat bakımından görsel ve teknik özellik çeşitlerine göre değişir. Kurşunun namludan çıkarken birlikte mi çıkacak yoksa dağılarak mı hedefe gidecek konularını cevaplandıran şok özellikleridir. Girsan MC 312 Av Tüfeği  mobil şok aparatı kullanan av tüfekleri arasındadır. Avın bulunduğu mesafeye veya vermek istediğiniz tahribata göre mobil şok cihazları farklı olarak kullanılabilir. Girsan firması tarafından yapılan garanti süresinde tüfeğinizin bakım ve onarım konularının firma tarafından üstlenmesi ortalama kullanım süresini arttıracaktır. Dayanıklılık ve verim konularında özel çalışmalar yapan firmanın avcılık alanındaki her türlü değişime ayak uyduracak Girsan MC 312 Av Tüfeği  modeli size uygun ise değerlendirilmelidir.

  MC 312 Av Tüfeği TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 12 Cal. – Yarı Otomatik  Kinetik Sistem
  Fişek Yatağı                           :  76 mm (3″)
  Namlu Uzunluğu                    :  51, 56, 61, 66, 71, 76 cm  (20″-22″-24″-26″28″-30″)
  Namlu                                    :  Özel Çelik (Krom Kaplama)
  Ağırlık (Ortalama)                 :  2950 – 3200 gr
  Şarjör Kapasitesi                    :  (2+1), (4+1), (5+1)
  Geri Tepme Pedi                   :  Ergonomik Plastik
  Emniyet                                  :  Manuel
  Dipçik ve El Kundağı               : Ahşap ve Sentetik
  Dipçik Uzunluğu                     : 34 cm (13,5″)
  Şoklar                                      : Mobil (1-2-3-4-5)
  Gövde                                     : Alaşımlı Metal Malzeme
  Tetik                                       : Opsiyon el Olarak Krom, Altın, Özel Kaplama
  Arpacık:                                   : Özel Fosforlu

  Yorum yok

  Yorum yapın