Tüfekler

Girsan MC 312 Av Tüfeği (Sentetik Standart Mat – Sentetik Standart Mat Beyaz – Standart Ahşap Parlak Beyaz)

  0

  Girsan firması tabanca sektöründen sonra geliişen bir platform olan avcılık sektörüne de yavaş yavaş adım atıyor. Özellikle av tüfekleri konusunda araştırma çalışmalarını kalitesi ile birleştiren firma birçok açıdan tercih edilebilir av tüfekleri üretiyor. 1994 yılında Giresun’da kurulan ve referansları arasında TSK’dan Milli Savunma Bakanlığına birçok önemli kamu kuruluşu bulunan Girsan av tüfeklerinin avcılık alanında her avcının kendi vücut tipine uygun kullanabilmesi için teknolojinin son gelişmelerinden faydalanıyor. Avcılık alanında henüz çeşit olarak fazla bir çeşidi olmayan firmanın ilerleyen zamanlarda bu alanda da kendinden söz ettiren modelleri üreteceğini düşünüyoruz.

  Girsan MC 312 Av Tüfeği (Sentetik Standart Mat ) Girsan MC 312 Av Tüfeği (Sentetik Standart Mat Beyaz ) Girsan MC 312 Av Tüfeği (Standart Ahşap Mat Beyaz )

  Girsan MC 312 Av Tüfeği Yarı otomatik sistem ile çalışan av tüfeklerindendir. Genel olarak avcılığın gelişmesinde bu çalışma sistemini belirleyen tüfeklerin fazlalığı dikkat çekiyor. Yarı otomatik av tüfeklerinin diğer tüfeklere göre avantajı dolum sisteminin herhangi bir tuşa basmadan otomatik olarak dolum yapmasıdır. Süperpoze veya çift kırma dediğimiz tarzdaki tüfeklerde bu söz konusu değildir. Girsan MC 312 Av Tüfeği kalibre olarak 12 kalibre kurşun kullanıyor. Kalibre bir kurşunun namludan çıkarken kaç adet saçma olarak çıkacağını gösteren kavramdır. Girsan MC 312 Av Tüfeği gibi 12 kalibre av tüfeklerinde saçmalar 12 parça halinde hedefe yönelmektedir. Avcılık sporu icra edilirken kalibrenin büyük ve küçüklüğü avlanacak hayvan çeşidine göre belirlenir. 10-12 kalibreler ayı ve domuz gibi derisi daha sağlam hayvanlar için kullanılırken 20 ve 28 kalibreler tavşan, bıldırcın ve keklik tarzı hayvanlarda kullanılır. AV tüfeklerinde önemli olan avcının vücut tipine göre av tüfeği seçmesidir. Taşırken ve nişan alırken rahat olması gereken avcı tüfeğin uzunluk, ağırlık, namlu boyu, dipçik çeşidi gibi noktalara önem göstermelidir.

  Girsan MC 312 Av Tüfeği avcının vücut tipine göre kendi arasında çeşitlendirilmektedir. Namlu uzunluğu 51 cm’den 76 cm’ye kadar altı farklı seçenekle üretiliyor. Yine ağırlık olarak 2900 gr ile 3200 arasında bir ağırlık belirlenmiş. Dayanıklılık konusunda namlunun malzemesinin özel alaşım çelik olan krom kaplama ile üretilmesi bu konuda sıkıntı çıkmayacağını gösteriyor. Bir av tüfeğinin ortalama ömrünün 10 yıl olduğunu düşünürsek firmanın verdiği garanti süresi içerisinde yapılan onarım ve bakımlar, atışlar öncesi ve sonrasında yaptığınız temizlikler ve tüfeği doğru kullanım maddeleri bu 10 yıllık süreyi uzatacaktır.

  MC 312 Av Tüfeği TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 12 Cal. – Yarı Otomatik  Kinetik Sistem
  Fişek Yatağı                           :  76 mm (3″)
  Namlu Uzunluğu                    :  51, 56, 61, 66, 71, 76 cm  (20″-22″-24″-26″28″-30″)
  Namlu                                    :  Özel Çelik (Krom Kaplama)
  Ağırlık (Ortalama)                 :  2950 – 3200 gr
  Şarjör Kapasitesi                    :  (2+1), (4+1), (5+1)
  Geri Tepme Pedi                   :  Ergonomik Plastik
  Emniyet                                  :  Manuel
  Dipçik ve El Kundağı               : Ahşap ve Sentetik
  Dipçik Uzunluğu                     : 34 cm (13,5″)
  Şoklar                                      : Mobil (1-2-3-4-5)
  Gövde                                     : Alaşımlı Metal Malzeme
  Tetik                                       : Opsiyon el Olarak Krom, Altın, Özel Kaplama
  Arpacık:                                   : Özel Fosforlu

  Yorum yok

  Yorum yapın