Tüfekler

Girsan MC 312 Av Tüfeği (Karbon Kamuflaj – Kamuflaj 1– Kamuflaj 2 – Kamuflaj 3)

  0

  1994 yılında kurulduktan sonra 1999 yılında bilgisayarlı CNC tezgâhlarına geçerek üretimi ve kaliteyi arttıran Girsan tabanca sektöründen sonra av tüfekleri sektörüne de giriş yapmış durumda. Günümüzde sürekli olarak gelişen atıcılık ve avcılık konularında kullanılan av tüfekleri kullanıcıların vücut özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Uzunluk, ağırlık ve çalışma şekli gibi konularda kullanıcıya ve ava uygun olması av tüfeğinin seçiminde etkili rol oynayacak maddelerdir. Teknolojinin son gelişmelerini kullanarak önce ülkemizde sonrada dünyada adından söz ettirmek isteyen firma çıkardığı modeller ile bunu da başarabilecek güçte olduğunu gösteriyor. Firmanın tüfekler konusunda AR-GE çalışmaları devam ediyor.

  Girsan MC 312 Av Tüfeği (Kamuflaj 1) Girsan MC 312 Av Tüfeği (Kamuflaj 2) Girsan MC 312 Av Tüfeği (Kamuflaj 3) Girsan MC 312 Av Tüfeği (Karbon Kamuflaj )

  Girsan MC 312 Av Tüfeği çalışmalar devam ederken kullanıcılara sunulan yarı otomatik ve 12 kalibre kurşun özelliğine sahip bir av tüfeğidir. 12 kalibre olmasından dolayı domuz gibi hayvanların avlarında kullanılabilecek olan Girsan MC 312 Av Tüfeği yarı otomatik olması sayesinde seri atış konusunda avantaj sağlanacaktır. Tüfeğin uzunluğuna bakıldığında altı farklı seçenek görüyoruz. Bu seçenekler sayesinde avcılar taşıma ve nişan alma konularında kendi vücut özelliklerine göre seçim yapmalıdırlar. Aynı zamanda ağırlık konusunda da taşınması kolay olacak bir ağırlık seçilmelidir. Namludan çıkan kurşun saçmalarının birlikte mi yoksa dağılarak mı hedefe gideceğine şok dediğimiz özellik ile karar verilmektedir. Girsan MC 312 Av Tüfeği ve birçok av tüfeği değişebilecek avcılık alanlarına göre mobil şok aparatları kullanmaktadır. Mobil şoklar namluya eklenerek kurşun saçmalarının hareketini ve etkili mesafesini belirler.

  Girsan MC 312 Av Tüfeği fiyat bakımından görselliğe dayalı bir politika izlemektedir. Teknik özellikler bakımından uzunluk ve ağırlık konuları da tüfeğin fiyatını az da olsa etkileyecektir. Özel çelik alaşımından üretilen namlu dayanıklılık konusunda avantaj sağlarken firmanın verdiği garanti süresi boyunca av tüfeğinin onarım ve bakımlarının yapılması kullanım ömrünü arttıracak maddeler arasında gösteriliyor. Diğçik seçenekleri olarak ahşap ve sentetik iki modeli bulunan Girsan MC 312 Av Tüfeği geri tepme özelliğini en aza indiren dipçikler kullanıyor. Kurşun adedi konusunda da çeşitliliği olan model dilerseniz 2+1), (4+1), (5+1) olarak kullanılabiliyor. Avcılık alanında uzun süren araştırmalarının sonucu olarak modellerini sektöre sunan Girsan daha uzun süre bu alanda adını duyuracağa benziyor.

  MC 312 Av Tüfeği TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 12 Cal. – Yarı Otomatik  Kinetik Sistem
  Fişek Yatağı                           :  76 mm (3″)
  Namlu Uzunluğu                    :  51, 56, 61, 66, 71, 76 cm  (20″-22″-24″-26″28″-30″)
  Namlu                                    :  Özel Çelik (Krom Kaplama)
  Ağırlık (Ortalama)                 :  2950 – 3200 gr
  Şarjör Kapasitesi                    :  (2+1), (4+1), (5+1)
  Geri Tepme Pedi                   :  Ergonomik Plastik
  Emniyet                                  :  Manuel
  Dipçik ve El Kundağı               : Ahşap ve Sentetik
  Dipçik Uzunluğu                     : 34 cm (13,5″)
  Şoklar                                      : Mobil (1-2-3-4-5)
  Gövde                                     : Alaşımlı Metal Malzeme
  Tetik                                       : Opsiyon el Olarak Krom, Altın, Özel Kaplama
  Arpacık:                                   : Özel Fosforlu

  Yorum yok

  Yorum yapın