Silah Teknolojileri

Silah ve Teknoloji

  0

  Dışarda ki hayat günümüzde bile çok tehlikelidir. Geceleri özellikle büyük şehirler de evden çıkmak gibi bir lüksümüz pek yoktur , özellikle de arka mahallelerde. Bu olay günümüzde böyleyken geçmişte daha farklıydı. İnsanlar vahşi hayata karşı dimdik ayakta durmak zorundalardı. Yoksa ölürlerdi. Ya savaşacak ya ölecek ya da bulunduğu yerden kaçıp gidecekti.

  turk-askeri-catisma

  İnsanlar eski çağlarda avlanarak yemek işlemini görürlerdi , çoğu zamanda vahşi hayvanlara karşı yem olurlardı. Buna çözüm olarak ilkin kesici ve delici aletleri buldular , ateş önce mi sonra mı bir önemi yok zaten. İnsan ateşi ve silahı bulduktan sonra kendini savunacak pozisyona geldi ve zamanla doğaya karşı hükmetmeye başladı. Bütün bunların her biri teknoloji ile birlikte meydana geldi. Şimdi biraz saçma gelebilir o zamankine teknoloji demek ama o zaman o akıllarını kullanmasalardı şu an elimizde son teknoloji silahlar bulunmazdı. Bütün bunları aslında o insanlara ve teknolojinin serbestliğine , genişliğine borçluyuz. Silahların bulunması ile birlikte de savaşlar ortaya çıkmıştır.

  etkili_silahlar

  Savaşlarda Silahların Yeri ;

  Savaşlar , savunmalar artık silahlar ile olmaya başlandı. Biraz zaman daha sonra ise ateşli silahlar icat oldu, bununla birlikte yakın savaşlar sona erdi yavaş yavaş, avcılık ise günümüzde de devam etmektedir.

  Sonuç olarak teknoloji ile birlikte duyulan ihtiyaçlardan ve hayatta kalma mücadelesinden dolayı günümüze kadar silahlar da gelişimini göstermiştir.

  Silah ve Teknoloji

  İnceleme
  2011 yılından beri SilahGalerisi.com için araştırmalar yapıp silah severlere en kaliteli bilgileri sunmak için çalışmaktayım.

  Yorum yok

  Yorum yapın