Tabancalar

Girsan Zirve (Siyah – Parlak Beyaz – World)

  0

  Silah sektörünün giderek gelişen yapısında firmalar kendilerine yer bulmak için oldukça fazla rekabete giriyorlar. Bu rekabetten kazanan olarak çıkmaları ancak kullanıcıların isteklerini, ihtiyaçlarını bilmek ve onlara uygun modeller üretmekle olacaktır. 1994 yılında Giresun’da kurulan Girsan 20 yıllık tecrübesini günün teknolojik gelişmeleri ve kullanıcının ihtiyaçları ile birleştirerek savunma aracı olarak kullanılan birçok uygun model çıkarmıştır. Bu modeller dayanıklılık ve verimli kullanım maddeleri için birçok zorlu test aşamasından geçerek kendisini kanıtlamıştır. Yılda 60 bine yakın üretim yapan firma 1999 yılında bilgisayarlı CNC tezgâhlarına geçmesiyle üretimi ve kalitesini daha da arttırmıştır.

  Girsan Zirve (Siyah) Girsan Zirve Parlak Beyaz Girsan Zirve World

  Girsan Zirve 2006 yılında Tuğra modeli ile beraber çıkarılan bir modeldir. Tuğra genel olarak uzun tabancalardan hoşlanan kullanıcılara hitap ederken Zirve ise daha kısa ve taşıması daha kolay olan model olarak göze çarpıyor. Her türlü hava koşulunda rahat kullanılması için tasarlanan Zirve 9×19 mm kalibre kurşun kullanıyor. 9×21 kalibre olan Girsan Zirve modelleri ise sadece İtalya’da kullanılmak üzere firma tarafından ihraç ediliyor. Firmanın referanslarında bulunan TSK ve Milli Savunma Bakanlığı silah alanında ne kadar geliştiklerini de gösteriyor. Kısa olmasına rağmen Tuğra modeli ile aynı ağırlıkta (905 gr) olan Girsan Zirve nişan alımı sırasında ağır tabanca kullanmak isteyenler için ideal. Sabit Düz Arpacık; Yarıklı Gez özellikleri ile nişan hattında kullanıcısına avantaj sağlayan model geri tepmenin az olması için özel olarak dizayn edilmiştir.

  Girsan Zirve fiyat olarak 5 farklı modeli göz önüne alınarak fiyatlandırılmıştır. Teknik özellikleri aynı olsa da modeller arasında dış kaplama ve kullanılan malzeme konularında farklılıklar olduğundan Girsan Zirve Siyah fiyatı 2.400 TL, Girsan Zirve Parlak Beyaz 2.600 TL, Girsan Zirve World fiyatı 2.750 TL olarak belirlenmiştir. Garanti süresinde onarım konularında firma yetkilileri tarafından destek verilecek olan modelde poligon atış öncesi ve sonrası tabancanızın temizlenmesi dayanıklılık ve verim konuları için önemlidir. Soğuk dövme namlu teknolojisi kullanan modelde namlunun şişme veya çatlama gibi sorunlar yaşamaması tabancanın uzun kullanım ömrü olmasını sağlıyor. Ayrıca 30.000 atış sonrasında namlunun değiştirilmesi gerekecektir. Savunma aracı olarak kullanılabilecek kısa tabancalar arasında kendisine yer bulan Girsan Zirve 80 m etkili menzili nedeniyle Tuğra’dan biraz daha geride.

  Girsan Zirve TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 9 mm x19 Parabellum,  9 mm x21 IMI – Yarı Otomatik Çift Hareketli
  Çalışma Sistemi                     :  Kısa Geri Tepmeli
  Uzunluk                                  :  190,3   mm
  Yükseklik                                :  136 mm
  Genişlik                                  :  33 mm
  Ağırlık (Boş Şarjörsüz)           :  905 gr
  Şarjör Kapasitesi                   :  15
  Boş ve Dolu şarjör Ağırlığı     :  95 gr -280 gr
  Namlu uzunluğu ve Yivler      : 106.4 mm – Sağ Yönde 6 Adet (250 mm)
  Namlu İmalat Yöntemi          : Soğuk Dövme
  Nişan düzeni ve hat               : Sabit Düz Arpacık; Yarıklı Gez – 154 mm
  Etkili Menzil                           : 80 m ( ±10 m )
  Mermi İlk hızı                         : 363 m/sn
  Emniyet Sistemi:                    : Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu, Horoz Emniyeti, Haznede Mermi Olduğunu Gösteren Tırnak Üzeri İşaret

  Yorum yok

  Yorum yapın