Tabancalar

Girsan Zirve (Beyaz Altın Parça – Altın Kaplama)

  0

  Silah sektörünün gelişmelerini kendi ürünlerinde kullanan ve kullanıcıların ihtiyaçlarına göre birçok düzenleme yapan Girsan 1994 yılında Karadeniz’in Giresun ilinde kurulmuş. Firma tarafından ilk ürün kuruluşunun bir yıl sonrasında Compact ve Regard markaları ile hayata geçirilmiş. Teknolojinin son gelişmelerini ürünlerinde kullanmak isteyen firma 1999 yılında CNC bilgisayar tezgâhlarına kavuştuklarından kaliteye daha da önem vermeye başlamış. Referansları arasında Milli Savunma bakanlığı ve TSK gibi kurumlar olan firma özel sektörden de birçok dev markayı referans olarak gösterebiliyor. Dayanıklılık ve verim konularında ürünlerini zorlu testlerden geçiren Girsan kullanıcıların ihtiyaçlarını da sonuna kadar değerlendiriyor.

  Girsan Zirve Altın Kaplama Girsan Zirve Beyaz Parça Altın

  Girsan Zirve 9×19 kalibre kurşun ile sektöre sunulmuş durumda. 9×21 mm olan versiyonları ise sadece İtalya’da kullanılmak üzere ihraç edilmiş. Kısa geri tepmeli bir model olan Girsan Zirve diğer modellere göre daha kısa bir tabanca. 190 mm uzunluğu ile taşınması daha kolay olan Girsan Zirve ağırlık konusunda 905 gr ile Tuğra modeli ile aynı ağırlıkta. Ağır tabanca kullanıcılarının nişan alımında geri tepmesinin az olmasından dolayı tercih ettikleri bilinmekte. Girsan Zirve modeli kısa olmasına rağmen ağırlıkta eksilmediğinden rahatlıkla bu kullanıcılar tarafından kullanılabilmektedir. Dayanıklılık konusunda soğuk dövme namlu tekniği kullanan Girsan Zirve modellerinde çatlak, şişme ve aşınma gibi sorunlarla karşılaşılmayacağını iletiyor. Her türlü hava koşulunda çalışması için ayarlanmış olan Girsan Zirve 80 m etkili menzili ile Tuğra modelinin gerisinde kalmış durumda.

  Girsan Zirve Beyaz Altın Parça fiyatı 3.140 TL, Girsan Zirve Altın Kaplama 3.590 TL olarak fiyatlandırılmış. Toplamda beş farklı modeli bulunan Girsan Zirve emniyet sistemi olarak emniyet mandalı, iğne emniyet bloğu, horoz emniyeti, haznede mermi olduğunu gösteren tırnak üzeri işaret kullanıyor. Dayanıklılık maddesinin en önemli konusu olan namluyu soğuk dövme ile çözen firma garanti süresinde yapılacak olan onarım ve bakım konularında yardımcı olacağını iletiyor. Kullanıcı tarafından da tabancasının atış öncesi ve sonrasında temizlenmesi uzun süre dayanıklı olmasını sağlayacaktır. Namlu parçasının 30.000 atış sonrasında değiştirilmesi gerekmekte olduğundan parça değişimlerinin de yetkililerce yapılması gerekmektedir. Savunma amacı taşıyan silah 15 kurşun kapasitesi ile atış gücü üstünlüğünü kendisinde tutmayı planlamış.

  Girsan Zirve TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 9 mm x19 Parabellum,  9 mm x21 IMI – Yarı Otomatik Çift Hareketli
  Çalışma Sistemi                     :  Kısa Geri Tepmeli
  Uzunluk                                  :  190,3   mm
  Yükseklik                                :  136 mm
  Genişlik                                  :  33 mm
  Ağırlık (Boş Şarjörsüz)           :  905 gr
  Şarjör Kapasitesi                   :  15
  Boş ve Dolu şarjör Ağırlığı     :  95 gr -280 gr
  Namlu uzunluğu ve Yivler      : 106.4 mm – Sağ Yönde 6 Adet (250 mm)
  Namlu İmalat Yöntemi          : Soğuk Dövme
  Nişan düzeni ve hat               : Sabit Düz Arpacık; Yarıklı Gez – 154 mm
  Etkili Menzil                           : 80 m ( ±10 m )
  Mermi İlk hızı                         : 363 m/sn
  Emniyet Sistemi:                    : Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu, Horoz Emniyeti, Haznede Mermi Olduğunu Gösteren Tırnak Üzeri İşaret

  Yorum yok

  Yorum yapın