Tabancalar

Girsan Tuğra (Siyah – Parlak Beyaz – World)

  0

  Girsan ülkedeki silah üreticileri arasında yıllık 60 bine varan imalat ile ilk sıralarda yer alıyor. Ülkemizin her yıl ortalama 200 bin silah ihtiyacı olduğunu varsayarsak üretilen bu miktar sektörde söz sahibi olmasına yetiyor. Yavuz 16 olarak markalaşan ve ürünlerinde dayanıklılığın yanı sıra verimlilik ilkesini benimseyen firma 1994 yılında Giresun ilinde kuruldu. Karadeniz bölgesindeki silah ilgisini avantaja dönüştüren Girsan TİŞAŞ ile beraber Karadeniz bölgesindeki silah üretimini üstleniyor. 1995 yılında ilk silahını çıkaran firma 1999 yılında teknolojinin gelişmeleri ile bilgisayarlı CNC tezgâhlarına geçerek daha kaliteli üretimler yapmaya başlamış.

  Girsan Tuğra (Siyah) Girsan Tuğra Parlak Beyaz Girsan Tuğra Parlak World

  Girsan Tuğra modeli firma tarafından 2006 yılında sektöre sunulmuştur. Önceki modelleri olan Compact ve Regard modellerine göre daha uzun olan (221,3 m) Girsan Tuğra ağırlık olarak da 905 gr ile daha ağır bir model. Nişan alımı sırasında ağır tabancaların avantaj sağladığını düşünen kullanıcılar için tasarlanan fakat genel anlamda ortalama ağırlıklarda sayılacak Girsan Tuğra 100 m etkili menzili ve 130 mm namlu uzunluğu ile öne çıkıyor. Savunma amaçlı kullanılacak olan model 15 kurşun kapasitesi ile atış gücünü elinde tutmayı başarırken 9×19 mm kalibre kurşun ile tahrip gücünü sınırlıyor. İtalya’ya ihraç edilen modellerde ise 9×21 mm kalibre kurşunlar kullanılıyor. Bu modeller ülkemizde satışa sunulmuyorlar.

  Girsan Tuğra fiyat olarak teknik özelliklerinin dışında 5 farklı görsel model olarak üretildiğinden fiyatları da farklı. Girsan Tuğra Siyah fiyatı 2.320 TL, Girsan Tuğra Parlak Beyaz fiyatı 2.530 TL, Girsan Tuğra World fiyatı 2.660 TL olarak fiyatlandırılmış. Firma tarafından verilen garanti süresinde onarım ve bakım konularında yetkililer tarafından yardımcı olunması tabancanın daha uzun süre verimli olarak kullanılmasını sağlayacaktır. Fakat bu konuda kullanıcı olarak sizlere de görev düşüyor. Tabancanın uzun süre verimli kullanılması için atış öncesi ve sonrasında mutlaka temizliğinin yapılması gerekiyor. Ayrıca namlu gibi belirli bir süre sonunda değişmesi gereken parçalarında yetkililer tarafından değiştirilmesi lazım. Girsan Tuğra modelinde namlu ömrü 30.000 atış olarak belirlenmiş. Soğuk dövme namlu tekniği kullanıldığından namluda şişme ve gereksiz ısınma sorunları yaşamazsınız.

  Girsan Tuğra TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 9 mm x19 Parabellum,  9 mm x21 IMI – Yarı Otomatik Çift Hareketli
  Çalışma Sistemi                     :  Kısa Geri Tepmeli
  Uzunluk                                  :  221,3   mm
  Yükseklik                                :  140 mm
  Genişlik                                  :  33 mm
  Ağırlık (Boş Şarjörsüz)           :  905 gr
  Şarjör Kapasitesi                   :  15
  Boş ve Dolu şarjör Ağırlığı     :  95 gr -280 gr
  Namlu uzunluğu ve Yivler      : 130 mm – Sağ Yönde 6 Adet (250 mm)
  Namlu İmalat Yöntemi          : Soğuk Dövme
  Nişan düzeni ve hat               : Sabit Düz Arpacık; Yarıklı Gez – 155.5 mm
  Etkili Menzil                           : 100 m ( ±10 m )
  Mermi İlk hızı                         : 363 m/sn
  Emniyet Sistemi:                    : Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu, Horoz Emniyeti, Haznede Mermi Olduğunu Gösteren Tırnak Üzeri İşaret

  Yorum yok

  Yorum yapın