Tabancalar

Girsan Tuğra (Beyaz Altın Parça – Altın Kaplama)

  0

  1994 yılında Karadeniz bölgesinde kurulan Girsan teknolojinin tüm gelişmelerini ürünlerinde kullanmakla ün kazanmıştır. Çıkardığı birbirinden farklı modellerde o günün son teknolojisini kullanan ve sürekli olarak geliştirmeyi amaçlayan firma yıllık 60 bin’e yaklaşan imalatı ile ülkemiz silah sektöründe sözü edilir bir yere sahip. Amacının dünyada Yavuz 16 markasının daha yaygın olarak kullanılması olduğunu ileten firma yetkililerin referanslarında TSK ve milli savunma bakanlığı gibi önemli kuruluşların olmasını kalitelerine bağlıyorlar. 1999 yılında bilgisayarlı CNC tezgâhları ile üretime hız veren firma dayanıklılık için kullandığı teknikler ile de uzun süre verimli kullanabileceğiniz modeller üretmektedir.

  Girsan Tuğra Altın Kaplama Girsan Tuğra Parlak Beyaz Parça Altın

  Girsan Tuğra yarı otomatik çalışma sistemi kullanan ve firma tarafından 2006 yılında üretilen bir modeldir. Compact ve Regard modellerinde eksik kalan yada kullanıcıların alışamadıkları yönleri daha da geliştiren firma özellikle dayanıklılık konusunda soğuk dövme namlu teknolojisini kullanmasından dolayı bir tabancanın en önemli parçası olan namlunun çatlama veya aşınma gibi sorunları ortadan kalkmıştır. 221,3 mm uzunluğunda ve 905 gr ağırlığında olan Girsan Tuğra kabzası ele tam olarak oturabilmesi için özel üretilmiştir. Namlu uzunluğu 130 mm ve kurşunun namludan çıktıktan sonra havada dönerek hedefine gitmesini sağlayan yiv özelliği ise sağ yönde 6 adet (250 mm) olarak belirlenmiştir. Savunma amacı ile alınacak olan model kurşun adedi konusunda 15 ile yeterli.

  Girsan Tuğra fiyat olarak modellerine göre bir politika izliyor. Teknik özellikleri aynı olduğundan dış kaplamada yapılan işçilik ve kullanılan malzemeler fiyatını belirlemede etkin. Girsan Tuğra Beyaz Altın Parça fiyatı 3.030 TL, Girsan Tuğra Altın kaplama fiyatı 3.480 TL olarak belirlenmiş. Girsan tarafından her ürününde olduğu garanti süresi geçerli olan modelin bakım ve onarım konuları firma yetkililerine emanet ediliyor. Atış öncesi ve sonrası yapacağınız temizlik cihazın dayanıklılık ve verim sürelerini de olumlu yönde etkileyecektir. Girsan Tuğra namlu ömrü olarak 30 bin atış belirlenmiştir. Parça değişimleri de yine yetkili servis tarafından yapılmalıdır. Savunma amacı ile alınacak ortalama cihazlardan olan Girsan Tuğra modelleri konusunda da oldukça havalı tasarımlar ile göz alıyor.

  Girsan Tuğra TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 9 mm x19 Parabellum,  9 mm x21 IMI – Yarı Otomatik Çift Hareketli
  Çalışma Sistemi                     :  Kısa Geri Tepmeli
  Uzunluk                                  :  221,3   mm
  Yükseklik                                :  140 mm
  Genişlik                                  :  33 mm
  Ağırlık (Boş Şarjörsüz)           :  905 gr
  Şarjör Kapasitesi                   :  15
  Boş ve Dolu şarjör Ağırlığı     :  95 gr -280 gr
  Namlu uzunluğu ve Yivler      : 130 mm – Sağ Yönde 6 Adet (250 mm)
  Namlu İmalat Yöntemi          : Soğuk Dövme
  Nişan düzeni ve hat               : Sabit Düz Arpacık; Yarıklı Gez – 155.5 mm
  Etkili Menzil                           : 100 m ( ±10 m )
  Mermi İlk hızı                         : 363 m/sn
  Emniyet Sistemi:                    : Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu, Horoz Emniyeti, Haznede Mermi Olduğunu Gösteren Tırnak Üzeri İşaret

  Yorum yok

  Yorum yapın