Tabancalar

Girsan Regard MKEK (Siyah Parça Altın – Beyaz parça Altın – Altın Kaplama)

  0

  Compact ve Regard ürünlerini 1995 yılında sektöre sunan firma 1994 yılında Giresun ilinde kurulmuştur. Amacının silah sektöründe dünyaca ünlü rakipleri ile yan yana bulunmak olan Girsan’ın kullandığı teknik ve teknolojiler son gelişmeleri kapsıyor. Soğuk dövme namlu teknolojisini kullanan modellerinde diğer modellere göre çok daha fazla dayanıklılık sağlanmış durumda. Referanslarında kamu kurumlarının dışında birçok önemli özel sektör olan firma ISO: 9001-2000 Kalite Yönetim Sistemi, MSB Tesis Güvenlik Belgesi ve MSB Üretim müsaadesi belgelerine sahip. Yıllık 60.000 tabanca imalatı rakamına ulaşan ve bu imalatın büyük kısmını aynı yıl içerisinde eritebilme özelliği olan firmanın teknik özellikleri kadar görsel tasarımları da ön plana çıkıyor.

  Girsan Regard MKEK (Beyaz Parça Altın) Girsan Regard MKEK (Siyah Parça Altın) Girsan Regard MKEK Altın kaplama

  Girsan Regard MKEK firmanın 1995 yılında çıkardığı ilk modeller arasındadır. Girsan Compact MKEK ile kullanıcılara sunan firma yarı otomatik ve kısa geri tepmeli çalışma sistemlerini 20 yıl öncesinde kullanmaya başlamıştır. Savunma konusunda tabancalarda genellikle iki önemli madde aranır. Bunlardan birincisi atış üstünlüğü kurmak ve verimli kullanım, diğeri ise dayanıklı ve uzun süre kullanım. Atış üstünlüğü ve verimli kullanım maddesi için Girsan Regard MKEK kurşun kapasitesini 15 etkili menzil 90 ve 9×19 Parabellum kurşunları kullanarak sağlamış durumda. Dayanıklı ve uzun süreli kullanım konusunda ise dünyada birçok silah üreticisinin kullandığı soğuk dövme namlu teknolojisi sayesinde ısınma, çatlama ve genleşme gibi sıkıntılar bulunmadığından silahın uzun süre kullanımı sağlanabilir. Fakat burada kullanıcıya da bakım ve temizleme konularında iş düşüyor. Tabancanızı atış poligonuna götürmeden ve atışlar yapıldıktan sonra mutlaka temizlemelisiniz.

  Girsan Regard MKEK fiyatı genel olarak görselliğe bağlı değişmektedir. Firmanın internet sitesinde Girsan Regard MKEK’ın sadece Siyah modeli için 1.900 TL’lik bir fiyat belirtilmiş. Diğer modeller için belirtilen bir fiyat olmamasına rağmen fiyatların 2.000 TL ile 2.500 TL arasında değiştiğini biliyoruz. Garanti süresinde dayanıklılığın korunması için bakım ve onarım hizmetlerinin firma tarafından yapılması, 30 bin atış sonrasında namlu ömrü sona erdiğinden verimli atış yapılamayacak olmasından dolayı namlu gibi parçaların değişimine azami dikkat gösterilmesi tabancanızın uzun süre savunma amacıyla kullanımını sağlayacaktır. Görsel açıdan 12 farklı modeli bulunan Girsan Regard MKEK içinde mutlaka sizin içinde bir model vardır.

  Girsan Regard MKEK TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 9 mm x19 Parabellum – Yarı Otomatik Çift Hareketli
  Çalışma Sistemi                     :  Kısa Geri Tepmeli
  Uzunluk                                  :  217  mm
  Yükseklik                                :  137 mm
  Genişlik                                  :  33 mm
  Ağırlık (Boş Şarjörsüz)           :  874 gr
  Şarjör Kapasitesi                   :  15
  Boş ve Dolu şarjör Ağırlığı     :  95 gr -280 gr
  Namlu uzunluğu ve Yivler      : 125 mm – Sağ Yönde 6 Adet (250 mm)
  Namlu İmalat Yöntemi          : Soğuk Dövme
  Nişan düzeni ve hat               : Sabit Düz Arpacık; Yarıklı Gez – 155 mm
  Etkili Menzil                           : 90 m ( ±10 m )
  Mermi İlk hızı                         : 363 m/sn
  Emniyet Sistemi:                    : Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu, Horoz Emniyeti, Haznede Mermi Olduğunu Gösteren Tırnak Üzeri İşaret

  Yorum yok

  Yorum yapın