Tabancalar

Girsan Regard MKEK (Parlak Beyaz – World – Gravürlü)

  0

  Ülkemizde savunma amacı ile alınan silah sayısı gün geçtikçe artıyor. Bireysel silahlanmanın tartışılması farklı bir konu iken yasal olarak alınan silahların artışı silah firmalarının gözünün bu sektörde olmasını sağlıyor. Silah sektöründe en hareketli olan alan tabanca sektörü olmuştur. 1994 yılında kurulan ve 1995 yılında tabanca alanında ilk ürünlerini piyasaya süren Girsan yıllık 60.000’e yakın imalat ile tabanca sektöründe bilinen bir marka haline gelmiş durumda. Referansları alanında TSK ve Milli Savunma Bakanlığı gibi kamu kuruluşları bulunan Girsan birçok özel sektör kurumuna da hizmet vermektedir. Teknolojinin son gelişmelerini ürünlerinde kullanarak savunma aracı ile silahları alanların ihtiyaçlarını karşılayan firma ilerleyen zamanda çok daha fazla kullanıcıya hitap edeceğe benziyor.

  Girsan Regard MKEK gravürlü Girsan Regard MKEK Parlak Beyaz Girsan Regard MKEK World

  Girsan Regard MKEK görsel açıdan on iki farklı model barındıran yarı otomatik savunma silahlarındandır. Çift tetik hareketi ile çalışan model 9×19 mm kalibre kurşun kullanmaktadır. 125 mm namlu uzunluğu bulunan Girsan Regard MKEK toplam 217 mm uzunluğundadır. Girsan Regard MKEK Compact modeline göre 10 m daha fazla etkili menzil özelliğine sahiptir. Genel olarak diğer özellikleri ortalama aynı olan modelde dayanıklılığın sağlanması için soğuk dövme namlu tekniği kullanılmıştır. Bu teknik sayesinde bir tabancanın en önemli parçalarından olan namlunun şişmesi, çatlaması veya ısınması gibi sorunları oluşmamaktadır. Firma garanti süresinde Girsan Regard MKEK ve diğer ürünlerine gerek bakım ve onarım gerekse parça temini konusunda destek olmaktadır. Kullanıcının atış öncesi ve sonrası temizliğe dikkat etmesi sonucunda Girsan Regard MKEK uzun süre kullanılabilecek teknik özelliklere sahiptir.

  Girsan Regard MKEK fiyatları görselliği ile paralel şekilde artar yada azalır. Siyah modelinin fiyatı internet sitesinde göre 1.900 TL olduğundan gravürlü, altın kaplama, beyaz veya World gibi özel tasarım modelleri 2.000 TL ile 2.500 TL arasında değişen fiyatlar ile alıcı bulmaktadır. Eğer amacınız savunma aracı satın almak ve bu aracında özellikleri kadar görselliğe önem vermesi ise Girsan Regard MKEK veya Girsan Compact MKEK modellerini tavsiye edebiliriz. Girsan’ın en fazla görsel çeşitliliği bu iki modelde sağlanmıştır. Modelin diğer teknik özelliklerine aşağıdaki tablodan göz atabilirsiniz.

  Girsan Regard MKEK TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 9 mm x19 Parabellum – Yarı Otomatik Çift Hareketli
  Çalışma Sistemi                     :  Kısa Geri Tepmeli
  Uzunluk                                  :  217  mm
  Yükseklik                                :  137 mm
  Genişlik                                  :  33 mm
  Ağırlık (Boş Şarjörsüz)           :  874 gr
  Şarjör Kapasitesi                   :  15
  Boş ve Dolu şarjör Ağırlığı     :  95 gr -280 gr
  Namlu uzunluğu ve Yivler      : 125 mm – Sağ Yönde 6 Adet (250 mm)
  Namlu İmalat Yöntemi          : Soğuk Dövme
  Nişan düzeni ve hat               : Sabit Düz Arpacık; Yarıklı Gez – 155 mm
  Etkili Menzil                           : 90 m ( ±10 m )
  Mermi İlk hızı                         : 363 m/sn
  Emniyet Sistemi:                    : Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu, Horoz Emniyeti, Haznede Mermi Olduğunu Gösteren Tırnak Üzeri İşaret

  Yorum yok

  Yorum yapın