Tabancalar

Girsan Regard MC (World – Gravürlü)

  0

  Silah firması olarak 1994 yılında kurulan Girsan Karadeniz bölgesinin silahlara olan ilgisini sektörel bir pazara çevirmiştir. Kuruluşunun sonrasındaki ilk senede Compact ve Regard modellerini çıkaran, 1999 yılında CNC tezgâhlarına geçerek imalat sayısını yıllık 60 bin civarına yükselten firma özellikle dayanıklılık ve verimli kullanım alanlarında testler yapmaktadır. Ürünlerin imalatı öncesinde kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanır ve testlerden başarılı olarak geçmediği sürece imalatına izin verilmez. Firma teknolojinin son gelişmelerini ürünlerinde kullandığından savunma aracı arıyorsanız eminiz ki hem tasarımsal hem de teknik özellikleri bakımından size uygun bir model bulabileceksiniz.

  Girsan Regard MC Gravürlü Girsan Regard MC World

  Girsan Regard MC 9×21 mm kalibre kurşun sadece İtalya’ya ihraç edilen ürünler için tasarlanmış bir özelliktir. Ülkemizde Girsan Regard MC modellerinde sadece 9×19 mm kalibre kurşun kullanılabilir. Verim olarak Regard MKEK modelinden daha verimli olan Girsan Regard MC 2004 yılında firma tarafından sektöre sunulmuştur. Dayanıklılık ve uzun süre kullanım konularında soğuk dövme namlu tekniği kullanarak tabancanın en önemli parçasını oluşturan namluda şişme, aşınma ve çatlama gibi problemleri gideren firma 40oC / +60oC sıcaklıkları arasında da tabancanın çalışabilmesini sağlamışlardır. 217 mm uzunluğunda ve 874 gr ağırlığında olan Girsan Regard MC kabza tasarımı ile rahat tutuş imkanı sağlıyor. Nişan hattı 155 mm etkili menzil 90 m ve nişan düzeni Sabit Düz Arpacık; Yarıklı Gez özelliklerindedir. Savunma amacı ile kullanılacak model 15 kurşun kapasitesi ile atış gücünü elinde tutabilir.

  Girsan Regard MC World 2.580 TL, Girsan Regard MC Gravürlü ise 2.690 TL olarak satın alınabilmektedir. Görsel açıdan sekiz farklı modeli bulunan Girsan Regard MC firma tarafından verilen garanti süresinde onarım ve parça değişimi konularında yardım alınabilmektedir. Her ne kadar yetkili bayilerce yapılacak olan bakım onarım tabancanın kullanım ömrünü uzatmış olsa da sizin yapacağınız temizlik de en az onlar kadar önemlidir. Kurşunun namludan çıkarken yaptığı dönme hareketi olan yiv konusunda tüm modellerinde aynı olan sağ yönde 6 Adet (250 mm) kullanılıyor. Compact veya Regard modelleri genel olarak aynı özelliklere sahip olmasından dolayı karar vereceğiniz sadece uzunluk ve ağırlık farklarının sizi nasıl etkilediği olacaktır.

  Girsan Regard MC TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 9 mm x19 Parabellum,  9 mm x21 IMI – Yarı Otomatik Çift Hareketli
  Çalışma Sistemi                     :  Kısa Geri Tepmeli
  Uzunluk                                  :  217   mm
  Yükseklik                                :  137 mm
  Genişlik                                  :  33 mm
  Ağırlık (Boş Şarjörsüz)           :  874 gr
  Şarjör Kapasitesi                   :  15
  Boş ve Dolu şarjör Ağırlığı     :  95 gr -280 gr
  Namlu uzunluğu ve Yivler      : 125 mm – Sağ Yönde 6 Adet (250 mm)
  Namlu İmalat Yöntemi          : Soğuk Dövme
  Nişan düzeni ve hat               : Sabit Düz Arpacık; Yarıklı Gez – 155 mm
  Etkili Menzil                           : 90 m ( ±10 m )
  Mermi İlk hızı                         : 363 m/sn
  Emniyet Sistemi:                    : Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu, Horoz Emniyeti, Haznede Mermi Olduğunu Gösteren Tırnak Üzeri İşaret

   

  Yorum yok

  Yorum yapın