Tabancalar

Girsan Regard MC (Siyah – Beyaz – Siyah Beyaz)

  0

  Ülkemizde silah sanayisi konusundaki gelişmeler firmaların dünyada büyük firmalar ile rekabet etmesine olanak sağlamaktadır. TSK tarafından kullanılan silah ve tüfeklerin teknolojiyi takip ederek en son özellikler ile üretilmesi bu pazarın ne kadar da geliştiğini gösteriyor. 1994 yılında Giresun’da kurulan ve tabanca sektöründe lider firmalardan biri olmak için yıllık 60.000 tabanca imalat adedine ulaşan Girsan kullandığı teknoloji ve kullanıcıların ihtiyaçlarını çıkaracağı modellerde karşılaması sayesinde sözü edilen markalardan olmuştur. Savunma amacı ile üretilen tabancaların kullanım kolaylığı ve dayanıklılığı diğer firmalar ile karşılaştırıldığında aşağıda olmayan firma yeni nesil tabanca üretimine de devam etmektedir.

  Girsan Regard MC Beyaz Girsan Regard MC Siyah Beyaz Girsan Regard MC Siyah

  Girsan Regard MC 2004 yılında firma tarafından Regard MKEK modelinin üst modeli olarak çıkartılmıştır. Yarı Otomatik ve çift hareketli tetik sistemine sahip olan Girsan Regard MC 874 gr ağırlığı ile taşıması sıkıntı çıkarmayacak modeller arasında gösteriliyor. Compact modellere göre daha uzun olan Girsan Regard MC dayanıklılık konusunda firmanın 2007’den önce kullandığı soğuk dövme namlu tekniğini kullanmaktadır. Dünyada birçok önemli silah üreticisinin kullandığı bu teknik sayesinde tabancaların en önemli parçalarından olan namlularda çatlama, şişme ve ısınma olmuyor. Dayanıklılık konusunda ayrıca yapılan testler ile -40oC / +60oC sıcaklıkları arasında çalışabilen bir model olduğundan her türlü doğal ortama uygundur.

  Girsan Regard MC fiyatları teknik özellikleri aynı olduğundan görselliğe dayalı bir politika izlemektedir. Girsan Regard MC Siyah 2.180 TL, Girsan Regard MC Siyah Beyaz 2.280 TL, Girsan Regard MC Beyaz 2.390 TL olarak fiyatlandırılmıştır. Görsel açıdan sekiz farklı modeli bulunan Girsan Regard MC nişan hattı konusunda Sabit Düz Arpacık; Yarıklı Gez özelliklerine güveniyor. Etkili menzili 90 m olan model 137 m yüksekliğindedir. Kabzasının ve namlusunun özel imalat olmasından dolayı dayanıklılığın sorun olmayacağı modelde firma garanti süresi boyunca bakım ve onarım firmaya ait olacaktır. Ortalama kullanım ömrünü etkileyen temizlik konusunda ise size atış öncesi ve sonrasında büyük görev düşmektedir. 9×19  mm kalibre kullanan tabancanın 9×21 IMI kurşun kullanan modelleri sadece İtalya’da kullanılmak üzere üretilmiştir.  Ülkemizde bu kalibre ile çalışan model bulunmuyor.

  Girsan Regard MC TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 9 mm x19 Parabellum,  9 mm x21 IMI – Yarı Otomatik Çift Hareketli
  Çalışma Sistemi                     :  Kısa Geri Tepmeli
  Uzunluk                                  :  217   mm
  Yükseklik                                :  137 mm
  Genişlik                                  :  33 mm
  Ağırlık (Boş Şarjörsüz)           :  874 gr
  Şarjör Kapasitesi                   :  15
  Boş ve Dolu şarjör Ağırlığı     :  95 gr -280 gr
  Namlu uzunluğu ve Yivler      : 125 mm – Sağ Yönde 6 Adet (250 mm)
  Namlu İmalat Yöntemi          : Soğuk Dövme
  Nişan düzeni ve hat               : Sabit Düz Arpacık; Yarıklı Gez – 155 mm
  Etkili Menzil                           : 90 m ( ±10 m )
  Mermi İlk hızı                         : 363 m/sn
  Emniyet Sistemi:                    : Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu, Horoz Emniyeti, Haznede Mermi Olduğunu Gösteren Tırnak Üzeri İşaret

  Yorum yok

  Yorum yapın