Tabancalar

Girsan Regard MC (Parlak Beyaz – Beyaz Parça Altın – Altın Kaplama)

  0

  Üretim adedi bakımından 60 bin adet tabanca üretimine dayanan rakamları ile ülkemizdeki silah üreticileri arasında sözü edilir bir yeri olan Girsan 1994 yılında Giresun ilinde kurulmuştur. Karadeniz bölgesinde silahlara duyulan ilgi sonrasında bunu bir kurum haline getirmek isteyenler ilk senesinde Compact ve Regard modelleri ile piyasaya çıkmışlar. 1999 yılında bilgisayar destekli CNC tezgâhları ile üretim yapmaya başlayan firma dayanıklılık konusunda dünyanın önce gelen silah üreticilerinin teknolojilerini kullanıyor. Müşteri memnuniyetini ve teknolojinin gelişmelerini yakından takip eden Girsan yakın zamanda dünyada bilinirliliğini arttırması düşünülen firmalar arasında gösteriliyor.

  Girsan Regard MC Altin Kaplama Girsan Regard MC Beyaz Parça Altin Girsan Regard MC Parlak Beyaz

  Girsan Regard MC modelinin 9×19 mm kalibre kullanımı ülkemizde 9×21 kalibre ise İtalya’da kullanılmak üzere üretilmiştir. Girsan tarafından 2004 yılında çıkarılan Regard modeli 217 mm uzunluğu ile nişan alımında ortalama uzunlukta kabul ediliyor. Tetik tertibatı olarak çift hareketli kullanan model MKEK modelindeki alışkanlıkların devam etmesini sağlıyor. Kabza özel olarak kavranabilir yapısı ile tasarlandığından nişan alımı sırasında rahat bir kullanım sağlıyor. 90 m etkili menzili bulunan Girsan Regard MC Sabit Düz Arpacık; Yarıklı Gez özellikleri ile de nişanın verimini arttırıyor. Kurşunun namludan çıkmasından itibaren etkili olmasını sağlayan 6 adet 250 mm yivi bulunan Girsan Regard MC teknik özellikleri dışında görsel olarak da kullanıcılara seçenekler sunabiliyor.

  Girsan Regard MC fiyat olarak sekiz farklı modelin tasarımlarına bakarak fiyatlandırılmaktadır. Girsan Regard MC Parlak Beyaz 2.500 TL, Girsan Regard MC Beyaz Parça Altın 2.890 TL, Girsan Regard MC Altın Kaplama ise 3.340 TL olarak ücretlendiriliyor. Firma tarafından bir tabancanın en önemli iki özelliği olarak gösterilen dayanıklılık ve verimli kullanım için soğuk dövme namlu teknolojisi kullanan Girsan ürününü namlunun ısınması, aşınması, şişmesi veya çatlaması gibi tabancanın verimini etkileyen olumsuz etkenlerden korumuş oluyor. Firma tarafından garanti süresi boyunca bakım ve onarım hizmetlerinden yararlanacak olan Girsan Regard MC atış öncesi ve sonrası temizlikleri yapılması durumunda dayanıklılık konusunda sıkıntı yaratmayacaktır. Ayrıca yapılan testler ile 40oC / +60oC sıcaklık dereceleri arasında rahat çalıştığı belirlenen Girsan Regard MC her türlü doğa koşulunda verimli çalışabilmektedir.

  Girsan Regard MC TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 9 mm x19 Parabellum,  9 mm x21 IMI – Yarı Otomatik Çift Hareketli
  Çalışma Sistemi                     :  Kısa Geri Tepmeli
  Uzunluk                                  :  217   mm
  Yükseklik                                :  137 mm
  Genişlik                                  :  33 mm
  Ağırlık (Boş Şarjörsüz)           :  874 gr
  Şarjör Kapasitesi                   :  15
  Boş ve Dolu şarjör Ağırlığı     :  95 gr -280 gr
  Namlu uzunluğu ve Yivler      : 125 mm – Sağ Yönde 6 Adet (250 mm)
  Namlu İmalat Yöntemi          : Soğuk Dövme
  Nişan düzeni ve hat               : Sabit Düz Arpacık; Yarıklı Gez – 155 mm
  Etkili Menzil                           : 90 m ( ±10 m )
  Mermi İlk hızı                         : 363 m/sn
  Emniyet Sistemi:                    : Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu, Horoz Emniyeti, Haznede Mermi Olduğunu Gösteren Tırnak Üzeri İşaret

  Yorum yok

  Yorum yapın