Tabancalar

Girsan MC T 40 (Siyah)

  0

  TSK ve özel kurumların referanslıgında birçok model üreten Girsan 1994 yılında Giresun ilinde kurulmuştur. Kuruluş amacına ve vizyonuna uygun olarak bölgedeki istihdama yardımcı olmak ve teknolojinin son gelişmelerini kullanarak silah sektöründe yeri edilir bir yer sahibi olmak isteyen firma birinci senesinde çıkardığı Compact ve Regard markalarından başlayarak son çıkardığı MC 27 modeline kadar farklı özellikler ile kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmıştır. Yıllık üretimin 60 bin civarı olduğunu ileten yetkililer dünyada kullanılan dayanıklılık testleri ve tekniklerinin ürünlerinde kullanıldığının, ürünlerinin uzun süre verimli kullanılabileceğinin altını çiziyorlar.  Bir dünya devi olmak için önünde çok yol olan Girsan MC serisine devam ederken aynı zamanda av tüfekleri sektörüne de yavaş yavaş adım atıyor.

  Girsan MC T 40 (Siyah) Girsan MC T 40 (Siyah)2

  Girsan MC T 40 diğer MC modellerine göre görsel açıdan sadece bir modeli bulunan tabancalardandır. Girsan MC T 40 Siyah modeli ile siyahın tehdit karlığını göstermesi dışında uzun tabancalardan hoşlananlar için idealdir. Uzunluğuna bakıldığında 221 mm uzunluğu bulunan Girsan MC T 40’nin ağırlığı ortalama tabanca ağırlıklarındadır. Namlu uzunluğunun 130 mm olduğu ve kurşunun dönmesini sağlayan yiv özelliğinin Sağ Yönde 6 Adet (406 mm) diğer önemli özellikleri arasında gösteriliyor. Firma tarafından genelde kullanılan 9×19 mm kurşun çeşidi yerine bu modelde .45 S&W kurşun kullanılmış. Etkili menzili 65 m olarak belirlenen model mermi ilk hızını 310 m/sn’ye düşürmüş. Dayanıklılık konusunda firmanın diğer modellerinde de uygulanan soğuk dövme namlu tekniğinin uygulanması sayesinde ortalama 10.000 atış daha fazla ömür biçilen namlunda şişme ve çatlama gibi sorunlarda gözükmemektedir.

  Girsan MC T 40 Siyah modelinin fiyatı firmanın internet sitesinde tam olarak belirlenmemiştir. Alım yapmadan önce mutlaka firma ile irtibata geçerek arada yapılan uygun kampanyaların olup olmadığı sorulmalıdır. Girsan tarafından satılan ürünlerin garanti sürelerinde onarım, bakım ve parça değişimi yetkililerce yapılır. Yarı otomatik olan Girsan MC T 40 atış sonrası ve öncesinde temizliğe dikkat edilmesi uzun süre tabancanızın verimli kullanılmasına olanak sağlayacaktır.  Modellerinin özelliklerini test eden firmanın yaptığı hava koşulları testinde Girsan MC T 40 ve diğer modellerin -40 ve +60 dereceler arasında verimli olarak çalıştığı belirlenmiştir.

  Girsan MC T 40 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : .45 S&W – Yarı Otomatik Çift Hareketli
  Çalışma Sistemi                     :  Kısa Geri Tepmeli
  Uzunluk                                  :  221,3   mm
  Yükseklik                                :  137 mm
  Genişlik                                  :  33 mm
  Ağırlık (Boş Şarjörsüz)           :  905 gr
  Şarjör Kapasitesi                   :  10
  Boş ve Dolu şarjör Ağırlığı     :  95 gr -235 gr
  Namlu uzunluğu ve Yivler      : 130 mm – Sağ Yönde 6 Adet (406 mm)
  Namlu İmalat Yöntemi          : Soğuk Dövme
  Nişan düzeni ve hat               : Sabit Düz Arpacık; Yarıklı Gez–155.5 mm
  Etkili Menzil                           : 65 m ( ±10 m )
  Mermi İlk hızı                         : 310 m/sn
  Emniyet Sistemi:                    :  
  Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu, Horoz Emniyeti, Haznede Mermi Olduğunu Gösteren Tırnak Üzeri İşareti

  Yorum yok

  Yorum yapın