Tabancalar

Girsan MC R 40 (Siyah)

  0

  Girsan tarafından üretilen modeller genel olarak kullanıcının alışkanlıklarını ve ihtiyaçlarını işaret etmektedir. Karadeniz bölgesinde kurulmasını ve yöreye ait olan insanın silahla içli dışlı olmasını iyi kullanan firma ürettiği modellerde genel olarak ihtiyaçları göz önüne almıştır. 1994 yılında kurulduktan bir sene sonra Compact ve Regard modelleri piyasaya süren Girsan özellikle teknoloji konusunda son gelişmeleri kullanmaktadır. 1999 yılında bilgisayarlı CNC tezgâhları ile kalite ve hıza önem veren firma yıllık 60 bin üzerinde imalat yapmaktadır. Referanslarına bakıldığında TSK ve Mili Savunma Bakanlığı gibi üst düzey kamu kurumlarının yanı sıra özel kurumların dev isimleri ile de çalışmaktadırlar. Firmanın tabancaların en önemli sorunlarının başında gelen dayanıklılık ve verim konularında özel çalışmaları bulunuyor.

  Girsan MC R 40 (Siyah) Girsan MC R 40 (Siyah)2

  Girsan MC R 40 çift tetik hareketi ile çalışan yarı otomatik modellerdendir. Firma tarafından üretilirken farklı kalibre kullanımlarının da önemini gösteren model .45 S&W kurşun çeşidi kullanıyor. Uzunluk 217 mm, ağırlık ise 874 gr olarak belirlenen Girsan MC R 40 şarjör kapasitesi olarak 10 adet kurşun saklayabiliyor. Dayanıklılık ve verim konularında özel olarak testlere giren Girsan modelleri uzun süre kullanılması için dünyaca ünlü silah üreticilerinin tekniklerini kullanıyor. Bu tekniklerden biri namlu üzerinde kullanılan soğuk dövme namlu tekniğidir. Atış esnasında ve sonrasında atışın verimini etkileyecek olan parçalardan olan namlunun aşınma, ısınma, çatlama ve şişme gibi sorunlarla karşılaşmaması için kullanılan teknik atış ömrünün de artmasını sağlıyor. 30.000 adet atışa kadar değişimi zorunlu olmayan Girsan MC R 40 namlusu normal firma tabanca ürünlerinden 10.000 atış daha fazla sağlıyor.

  Girsan MC R 40 fiyat bakımından net bir bilgiye sahip olunamadığından alım öncesinde mutlaka firmaya sormanızı öneririz. Gİrsan’ın arada yaptığı kampanyalar sayesinde istediğiniz modeli çok daha uygun fiyata bulabilirsiniz. Satın alım süreci sonrasında başlayan garanti süresi içerisinde bakım, onarım ve parça değişimi gibi konular firmanın yetkili servisleri tarafından yapılacaktır. Atış öncesinde veya sonrasında tabancanızın temizlenmesi ise uzun süre kullanımını destekleyen önemli bir konudur. Etkili menzili 65 m olarak belirlenen Girsan MC R 40 modelinde mermi ilk hızı 310 m/sn, yiv özelliği ise Sağ Yönde 6 Adet (406 mm) olarak belirlenmiş durumda.

  Girsan MC R 40 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : .45 S&W – Yarı Otomatik Çift Hareketli
  Çalışma Sistemi                     :  Kısa Geri Tepmeli
  Uzunluk                                  :  217   mm
  Yükseklik                                :  137 mm
  Genişlik                                  :  33 mm
  Ağırlık (Boş Şarjörsüz)           :  874 gr
  Şarjör Kapasitesi                   :  10
  Boş ve Dolu şarjör Ağırlığı     :  95 gr -235 gr
  Namlu uzunluğu ve Yivler      : 125 mm – Sağ Yönde 6 Adet (406 mm)
  Namlu İmalat Yöntemi          : Soğuk Dövme
  Nişan düzeni ve hat               : Sabit Düz Arpacık; Yarıklı Gez–155 mm
  Etkili Menzil                           : 65 m ( ±10 m )
  Mermi İlk hızı                         : 310 m/sn
  Emniyet Sistemi:                    :  
  Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu, Horoz Emniyeti, Haznede Mermi Olduğunu Gösteren Tırnak Üzeri İşareti

  Yorum yok

  Yorum yapın