Tabancalar

Girsan MC C 40 (Siyah)

  0

  Teknolojiyi ürünlerinde kullanarak kullanıcıların gerek alışkanlıklarına gerekse ihtiyaçlarına cevap veren Girsan 1994 yılında Giresun’da kuruldu. Yapı itibari ile Karadeniz insanının silaha karşı olan tutkusunu bir aracı olarak kullanması silah sektöründe çok daha iyi markalar çıkarmasını sağlıyor. 1999 yılında bilgisayarlı CNC tezgâhlarının kullanılmasıyla birlikte imalat sayısını ve kalitesini arttıran firma 1995 yılında ilk modellerini çıkardı. Teknolojinin son gelişmelerini kullanan, referanslarında TSK olmak üzere birçok kamu kurumu barındıran firma yıllık 55 binden fazla üretim yapmaktadır. Sadece ülkemizde değil aynı zamanda farklı ülkeler içinde silah üreten Girsan 9*21 mm kalibre olarak üretilen ürünlerini İtalya’ya ihraç etmektedir.

  Girsan MC C 40 (Siyah) Girsan MC C 40 (Siyah)2

  Girsan MC C 40 .45 ACP kalibre kurşun çeşidi kullanan kısa geri tepmeli modeldir. Uzunluk ve ağırlık standartlarda olmasına rağmen kurşun kalibresi dolayısıyla etkili menzili 55 m olarak belirlenmiştir. Soğuk dövme namlu tekniğinin kullanılması sayesinde Girsan MC C 40 dayanıklılık konusunda farklı firmaların önüne geçmektedir. Normal bir tabanca namlusunun 20 bin ile 25 bin arasında atış ömrü varken Girsan MC C 40 30.000 atışa kadar izin veriyor. Kullanılan teknik sayesinde şişme, ısınma, aşınma ve çatlama gibi sorunlar oluşmamaktadır. Uzunluk ve ağırlık ne kadar ortalama olsa da diğer modellere göre şarjörde ki kurşun adedi azalmış. MC diğer versiyonlarında 15 adet kurşuna kadar çıkan bu sayı Girsan MC C 40 modelinde 10 kurşun olarak belirlenmiş. Mermi hızı ise standart 363 m/sn’den 310 m/sn’ye düşmüş durumda.

  Girsan MC C 40 fiyat konusunda web sitesinde belirli bir fiyat verilmediğinden bu tarz modellerin alınmasından önce mutlaka firma ile irtibata geçmeniz önerilmektedir. Model satın alımından sonra firmanın verdiği garanti süresinde onarım ve bakım konularında yetkili bayilere gitmeniz tabancanızın daha uzun süre verimli olarak kullanımını sağlayacaktır. Emniyet mandalı, iğne emniyet bloğu, horoz emniyeti, haznede mermi olduğunu gösteren tırnak üzeri işareti özellikleri ile emniyet sistemini geliştiren modelde kurşunun dönüşü olarak adlandırılan yiv özelliği Sağ Yönde 6 Adet (406 mm) olarak belirlenmiş. Dayanıklılık konusunda eksi 40 ve artı 60 dereceye arasındaki tüm sıcaklıklarda verimli kullanılabilen Girsan MC C 40 yarı otomatik ve çift hareketli tetik tertibatı kullanmaktadır.

  Girsan MC C 40 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : .45 ACP – Yarı Otomatik Çift Hareketli
  Çalışma Sistemi                     :  Kısa Geri Tepmeli
  Uzunluk                                  :  200,5   mm
  Yükseklik                                :  137 mm
  Genişlik                                  :  33 mm
  Ağırlık (Boş Şarjörsüz)           :  830 gr
  Şarjör Kapasitesi                   :  10
  Boş ve Dolu şarjör Ağırlığı     :  95 gr -235 gr
  Namlu uzunluğu ve Yivler      :  110 mm – Sağ Yönde 6 Adet (406 mm)
  Namlu İmalat Yöntemi          : Soğuk Dövme
  Nişan düzeni ve hat               : Sabit Düz Arpacık; Yarıklı Gez–145 mm
  Etkili Menzil                           : 55 m ( ±10 m )
  Mermi İlk hızı                         : 310 m/sn
  Emniyet Sistemi:                    :  
  Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu, Horoz Emniyeti, Haznede Mermi Olduğunu Gösteren Tırnak Üzeri İşareti

  Yorum yok

  Yorum yapın