Tabancalar

Girsan MC 27 (Siyah – Siyah Beyaz )

  0

  Girsan firması silah sanayisine girdiği 1994 yılından itibaren kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verebilmeleri sayesinde 20 yıl içerisinde kendisini sektöre kanıtlamıştır. İlk çıkardığı modeller olan Compact ve Regard 20 yıl önceki özellikler ile günümüzde sıkıntı vermeden çalışabilecek potansiyeldedir. Firma tarafından vizyon edinilen teknolojinin son gelişmelerinin kullanılması sayesinde yıllık ortalama 60.000’e yaklaşan imalat sayılarına ulaşılmış ve ülkemizdeki büyük kamu, özel kuruluşların desteğini almıştır. Kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap vermek için AR-GE çalışmalarında geri dönüşleri ve dünya silah sektöründeki gelişmeleri takip eden firma 1999 yılında CNC bilgisayarlı tezgâhlara geçişinden itibaren gerek kaliteyi gerekse seri üretimi arttırmıştır.

  Girsan MC 27 (Siyah Beyaz) Girsan MC 27 (Siyah) Girsan MC 27 E (Siyah)

  Girsan MC 27 firmanın 2007’den itibaren dayanıklılık konusunda denediği poligonal namlu tekniği kullanılarak üretilmiştir. Bu teknik sayesinde normal soğuk dövme namlu tekniğine göre 10.000 atış daha fazla ömür biçilen tabancalarda 40.000 atışa kadar namlu dayanabiliyor. Isınma, aşınma, çatlama ve şişme gibi namlunun verimini etkileyecek durumların giderilmesi için kullanılan bu teknikler dünyanın büyük silah üreticilerinde de uygulanmaktadır. Girsan MC 27 184,5 mm uzunluğu ve 920 gr ağırlık ile MC serilerinde ortalama özelliklere sahiptir. Poligonal namlu kullanımından dolayı 363 m/sn olan mermi ilk hızı 375 m/sn’e ye kadar çıkmıştır. 9×19 mm kalibre kullanan tabanca yarı otomatik ve çift hareketli tetik tertibatına göre çalışır.

  Girsan MC 27 fiyatlandırma bakımından tabancanın görsel yüzeyinde kullanılan malzemeye göre farklılık göstermektedir. Girsan MC 27 Siyah fiyatı 2.090 TL, Girsan MC 27 Siyah Beyaz 2.190 TL olarak satın alınabilmektedir. Ürünler diğer ürünlerde olduğu gibi firma garantisinde olup onarım ve bakım gibi konular yetkili servisler tarafından yapılmaktadır. Atış poligonunda atış yaptıktan önce ve sonra tabancanızın temizlenmesi dayanıklılığını ve dolayısıyla verimini etkileyecektir. Nişan hattında kırlangıç geçme arpacık,  yarıklı gez özelliklerini kullanan tabanca emniyet mandalı, iğne emniyet bloğu, horoz emniyeti kullanıyor. Girsan ürünlerini testlerden geçirirken her türlü sıcaklıkta çalışabilmesi için çeşitli deneyler yapıyor. Bu deneylerin sonunda Girsan MC 27 ve diğer modeller -40 dereceden +60 dereceye kadar tüm hava koşullarında verimli olarak çalışabilmektedir. Siyah ve Siyah Beyazdan oluşan iki farklı modelden hangisi size görsel açıdan daha şık geliyorsa o modeli kullanabilirsiniz. Sonuç olarak özellikleri aynı olan bu modelde taşıma da çok sorun olmayacaktır.

  Girsan MC 27 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 9 mm x19 Parabellum – Yarı Otomatik Çift Hareketli
  Çalışma Sistemi                     :  Kısa Geri Tepmeli
  Uzunluk                                  :  184,5   mm
  Yükseklik                                :  142 mm
  Genişlik                                  :  33,5 mm
  Ağırlık (Boş Şarjörsüz)           :  920 gr
  Şarjör Kapasitesi                   :  15
  Boş ve Dolu şarjör Ağırlığı     :  78 gr -263 gr
  Namlu uzunluğu ve Yivler      : 98,5  mm – Sağ Yönde 6 Adet (250 mm)
  Namlu İmalat Yöntemi          : Soğuk Dövme, Poligonal Namlu
  Nişan düzeni ve hat               : Kırlangıç Geçme Arpacık,  Yarıklı Gez – 142,5 mm
  Etkili Menzil                           : 80 m ( ±10 m )
  Mermi İlk hızı                         : 375 m/sn
  Emniyet Sistemi:                    : Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu, Horoz Emniyeti

  Yorum yok

  Yorum yapın