Tabancalar

Girsan MC 27 S

  0

  Silah sektöründe giderek artan potansiyelini teknolojinin son gelişmeleri ile beraber kullanan Girsan özellikle ilk yıl çıkardığı Compact ve Regard modelleri ile kullanıcıların beğenisi kazanmıştır. Halen kullanılabilecek olan bu modeller 20 yıl geçmesine rağmen dayanıklılık ve verim kavramlarına uyulması sayesinde dönemin tabancaları ile yarışabiliyor. Referanslarında ülkemizin önemli kamu ve özel kuruluşlarını barındıran firma yılda ürettiği 60 bin adet tabanca ile sektöre katkı sağlıyor. Uzunluk, ağırlık, dayanıklılık, verim, kurşun adedi ve kalibresi gibi tabanca seçerken dikkat ettiğiniz her noktada farklı teknikler kullanan Girsan 1999 yılında başladığı bilgisayarlı CNC tezgahlarındaki kaliteli üretime misyon ve vizyonuna uygun olarak devam ediyor.

  Girsan MC 27 S (Siyah )

  Girsan MC 27 S 9×19 mm kalibre kullanan yarı otomatik tabancalardandır. Kalibresi dolayısıyla atış gücünü savunma olarak elinde tutan model 15 adet kurşun barındırıyor. Uzunluk olarak bakıldığında kısa modeller arasında bulunan Girsan MC 27 S 184 mm uzunluğundadır. Hem kısa hem de hafif tabancaların kullanımından hoşlananlar için ideal olabilecek olan Girsan MC 27 S 680 gr ile firmanın en hafif tabancasıdır. Kısa olmasına karşın 80 m etkili menzili ve 363 m/sn mermi çıkış hızı bulunan Girsan MC 27 S kullanımda diğer modellerden farkı olmadığını gösteriyor. Soğuk dövme metodu sayesinde namlusunda çatlama ve şişme gibi sorunlar yaşanmayan modelde 30.000 atış sonrasında namlunun değiştirilmesi gerekecektir.

  Girsan MC 27 S fiyat bakımından uygun modeller arasında bulunuyor. Girsan MC 27 Siyah 1.490 TL olarak belirlenen fiyatı ile özelliklerinin çok altında bir fiyata satılıyor. Garanti süresi boyunca firma tarafından onarım ve bakım hizmetleri yürütüleceğinden uzun süre verimli olarak kullanma şansınız olacaktır. Dayanıklılık ve verim için sadece firmaya değil aynı zamanda size de düşen görevler var. Bunların arasında tabancanızın özellikle atış sonrasında temizliği geliyor. Poligonlarda atış yaptıktan sonra tabancanızın temizliğine önem vermeniz ortalama kullanım ömrünü olumlu yönde etkileyecektir. Hava koşulları testlerinden başarı ile çıkan model -40 ve +60 dereceler arasında kullanılabilmektedir. Emniyet sistemi olarak Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu, Horoz Emniyeti kullanan MC 27 S ağırlığının oldukça hafif olması dolayısıyla taşıması kolay modeller arasında bulunuyor.

  Girsan MC 27 S TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 9 mm x19 – Yarı Otomatik Tek/ Çift Hareketli
  Çalışma Sistemi                     :  Kısa Geri Tepmeli
  Uzunluk                                  :  184,5  mm
  Yükseklik                                :  142 mm
  Genişlik                                  :  33,5 mm
  Ağırlık (Boş Şarjörsüz)           :  680 gr
  Şarjör Kapasitesi                   :  15
  Boş ve Dolu şarjör Ağırlığı     :  80 gr -263 gr
  Namlu uzunluğu ve Yivler      : 98,5 mm – Sağ Yönde 6 Adet (250 mm)


  Namlu İmalat Yöntemi          : Soğuk Dövme
  Nişan düzeni ve hat               : Kırlangıç Geçme Arpacık, Kırlangıç Geçme  Yarıklı Gez(Ayarlı Gez Opsiyoneldir)– 142,5 mm
  Etkili Menzil                           : 80 m ( ±10 m )
  Mermi İlk hızı                         : 363 m/sn
  Emniyet Sistemi:                    : Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu, Horoz Emniyeti

  Yorum yok

  Yorum yapın