Tabancalar

Girsan MC 27 E (Siyah – Siyah Beyaz)

  0

  Girsan ülkemizdeki silah üreticileri arasında 20 yıllık deneyimi sayesinde yer bulan firmalardan biridir. Genel olarak yıllık 60 bin’e yakın olan imalatı ile silah ihtiyacını karşılamaya çalışan firma teknolojinin son gelişmelerini ürünlerinde kullanması ile bilinir. 1994 yılında Karadeniz bölgesinde kurulmasını bir avantaj olarak kullanan ve bölge insanlarının silaha olan merakını yaptığı AR-GE çalışmalarında merkez odak haline getiren firma 1995 yılında ilk modellerini çıkarmıştır. Referansları olarak birçok kamu ve özel kurum ile çalışan Girsan dayanıklılık ve verim konularında özel olarak çalışmalar yapmaktadır. ISO ve diğer kalite belgeleri sayesinde dünya standartlarında üretimler gerçekleştiren firma birbirinden farklı özellikler ile modeller üretmeye devam ediyor.

  Girsan MC 27 E (Siyah)

  Girsan MC 27 E etkili menzili 80 m olan yarı otomatik bir tabancadır. Genel olarak firmanın kullanıcılar için uyarladığı özelliklerin tamamını kendisinde barındıran model kısa geri tepmeli çalışma sistemi kullanıyor. Uzunluk ve ağırlık olarak standartların çok altında olan Girsan MC 27 E taşınması en kolay modellerdendir. 184 mm uzunluğunda ve sadece 650 gr ağırlığında olan model hafif silah kullanıcıları için üretilmiştir. Dayanıklılık konusunda soğuk dövme namlu tekniği dışında poligonal namlu tekniğinin de kullanılması sayesinde normal modellerde 30.000 adet atış limiti varken Girsan MC 27 E modelinde bu sayı 40.000’e çıkarılmıştır. Bu sayede daha fazla atış imkanı sağlanmakta ve tabanca daha uzun ömürlü kullanılmaktadır.

  Girsan MC 27 E fiyat olarak iki görsel modeline göre farklıdır. Girsan MC 27 E Siyah fiyatı 2.390 TL ve Girsan MC 27 E Siyah Beyaz 2.490 TL olarak fiyatlandırılmıştır. Girsan tarafından ürünlerinin dayanıklılık ve verimlerine güvenildiğinden garanti süreleri boyunca yapılan onarım ve bakım hizmetlerinden herhangi bir ücret alınmamaktadır. Soğuk dövme namlu dışında kullanılan poligonal namlu sayesinde 363 m/sn olan mermi ilk hızı namlunun kısa olmasına rağmen 375 m/sn’e çıkmış durumda. Şarjör kapasitesi genel olarak 15 ile sınırlandırıldığından savunma aracı kullanılırken atış gücü tamamen sizde olacaktır. Ayrıca atış sonrası ve öncesi poligondan çıkarken tabancanızın temizlenmesi daha uzun süre verimli olarak kullanmanızı sağlar. Firma tarafından yapılan başarılı testlerde Girsan MC 27 E modelinin -40 ve +60 derece arasında verimli kullanıldığı iletilmektedir.

   

  Girsan MC 27 E TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 9 mm x19 Parabellum – Yarı Otomatik Çift Hareketli
  Çalışma Sistemi                     :  Kısa Geri Tepmeli
  Uzunluk                                  :  184,5   mm
  Yükseklik                                :  142 mm
  Genişlik                                  :  33,5 mm
  Ağırlık (Boş Şarjörsüz)           :  650 gr
  Şarjör Kapasitesi                   :  15
  Boş ve Dolu şarjör Ağırlığı     :  78 gr -263 gr
  Namlu uzunluğu ve Yivler      : 98,5 mm – Sağ Yönde 6 Adet (250 mm)
  Namlu İmalat Yöntemi          : Soğuk Dövme,  Poligonal Namlu
  Nişan düzeni ve hat               : Kırlangıç Geçme Arpacık,  Yarıklı Gez – 142,5 mm
  Etkili Menzil                           : 80 m ( ±10 m )
  Mermi İlk hızı                         : 375 m/sn
  Emniyet Sistemi:                    : Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu, Horoz Emniyeti

  Yorum yok

  Yorum yapın