Tabancalar

Girsan MC 25 (Siyah – Siyah Beyaz – Parlak Beyaz)

  0

  Ülkemizdeki silah sanayisi firmaların teknolojilerine önem vermesi sonrasında giderek büyümekte ve gelişmektedir.. 1994 yılında Giresun’da kurulan Girsan teknolojinin tüm son gelişmelerini anında ürünlerine yansıtmasından dolayı büyük silah devleri arasına girmiştir. 20 senelik sektör deneyimini bulunduğu bölge itibari ile kullanıcılar daha yakından tanıma ile birleştiren firma çıkardığı modellerde de kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap veren özellikler üretmektedir. 1995 yılında ilk çıkardığı silah olan Compact ve Regard modellerinden en son çıkardığı MC27 S modeline kadar farklı özelliklerde modeller çıkarması kullanıcıların farklı isteklerine cevap olarak görülüyor. Firma ürettiği ürünlerde çok başarılı bir test senaryosu izlediğinden dolayı dayanıklılık ve verimli uzun süre kullanım gibi maddelerin karşılığını bu silahlar ile alabilirsiniz. Referanslarına bakıldığında kamu ve özel kurumların dev isimlerini görebiliyoruz.

  Girsan MC 25 (Siyah Beyaz) Girsan MC 25 (Siyah) Girsan MC 25 Parlak Beyaz Girsan MC 25 Siyah Beyaz

  Girsan MC 25 firmanın MC serisinde 9×19 mm kalibre tercih eden modeller arasındadır. Genel olarak bakıldığında yarı otomatik tabancaların avantajlarından gözüken 9×19 kalibre kurşunlar savunma amacıyla kullanılan en güçlü kurşunlardır. Çift hareketli tetik sistemi ve nişan hattı için ayarlanmış olan Kırlangıç Geçme Arpacık,  Yarıklı Gez modelin diğer özelliklerini oluşturuyor. 185.5 mm uzunluğunda ve 840 gr ağırlığında olan Girsan MC 25 dayanıklılık sorununu çözmek için firmanın nerdeyse tüm modellerinde uyguladığı soğuk dövme namlu tekniğini kullanmış. Bu teknik sayesinde bir tabancanın en önemli parçalarından biri olan namlunun ısınma, çatlama veya deforme olma gibi riskleri ortadan kalkmaktadır. Savunma veya atış esnasında atış gücü yakalamak için kurşun adedi tabancaların maksimum adetlerinden olan 15 olarak belirlenmiş.

  Girsan MC 25 fiyat konusunda üç farklı modeline göre değerlendirilir. Girsan MC 25 Siyah 2.310 TL, Girsan MC 25 Siyah Beyaz 2.440 TL ve Girsan MC 25 Parlak Beyaz 2.660 TL olarak belirlenmiş durumda. Özellikleri aynı olmasına karşın görsel farklılıkları ve kullanılan malzemeler nedeni ile farklılık taşıyan fiyatlar performanslar göz önüne alındığında çok gelmeyecektir. Firma tarafından satın alımından itibaren garanti kapsamında olan tabancalar bakım ve temizliklerinin düzgün yapılması şartı ile uzun süre verimli olarak hizmet edecektir. Her türlü hava koşuluna dayanması için özel testlerden geçirilen Girsan MC 25 -40 ve +60 derecelere kadar dayanabilmektedir.

  Girsan MC 25 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 9 mm x19 Parabellum – Yarı Otomatik Çift Hareketli
  Çalışma Sistemi                     :  Kısa Geri Tepmeli
  Uzunluk                                  :  185,5   mm
  Yükseklik                                :  142 mm
  Genişlik                                  :  33 mm
  Ağırlık (Boş Şarjörsüz)           :  840 gr
  Şarjör Kapasitesi                   :  15
  Boş ve Dolu şarjör Ağırlığı     :  78 gr -263 gr
  Namlu uzunluğu ve Yivler      : 100 mm – Sağ Yönde 6 Adet (250 mm)
  Namlu İmalat Yöntemi          : Soğuk Dövme
  Nişan düzeni ve hat               : Kırlangıç Geçme Arpacık,  Yarıklı Gez – 142,5 mm
  Etkili Menzil                           : 80 m ( ±10 m )
  Mermi İlk hızı                         : 363 m/sn
  Emniyet Sistemi:                    : Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu, Horoz Emniyeti

  Yorum yok

  Yorum yapın