Tabancalar

Girsan MC 23 (Siyah – Parlak Beyaz)

  0

  Ülkemizde gelişen sektörlerin başında gelen silah sektörü aynı zamanda dünyada da büyük bir gelişme içerisindedir. Genel olarak savunma amacı ile kullanılması gereken silahlar teknolojinin gelişmeleri sayesinde daha fazla ihtiyacı daha kısa sürede gerçekleştirebiliyor. Firma 1994 yılında Giresun ilçesinde kuruldu. Karadeniz de kurulmanın avantajlarını AR-GE çalışmalarında kullanan Girsan TİŞAŞ ile birlikte Karadeniz’in en önemli silah üreticileri arasındadır. Referansları arasında TSK ve MSB bulunan Girsan özellikle tabancalar alanında kendisini geliştirmeyi ve önce ülkenin sonra dünyanın önemli silah üreticileri arasında girmeyi planlıyor. Ürünlerinde kullanıcıların isteklerini dönemin teknolojisine göre çözen firma 1995 yılında ilk tabancasını sektöre sunmuş.

  Girsan MC 23 (Siyah) Girsan MC 23 Parlak BeyazGirsan MC 23 (Siyah)1 Girsan MC 23 (Siyah)2 Girsan MC 23 Parlak Beyaz2 Girsan MC 23 Parlak Beyaz3

  Girsan MC 23 firma tarafından yarı otomatik olarak üretilen modeller arasındadır. Yarı otomatik olması atış sırasında atış gücünün sizde olmasını sağlayacak seri atışa sahiptir. Seri atışın olduğu yerde kurşun adedinin ve kalibrenin önemi yükselir. Kurşun adedi bakımından bir tabancanın alabileceği en yüksek ortalama sayı 15 kapasitesi bulunan Girsan MC 23 kalibre olarak 9×19 mm Parabellum kullanıyor. Firmanın bu tabanca modellerinde 9×21 mm IMI kullandığı da bilinse de bu modeller İtalya’ya ihraç edilmek için üretilmektedir. Bu nedenle ülkemizde 9×21 mm kurşun kullanan Girsan tabancası bulunmamaktadır. Uzunluk olarak firmanın genel standartlarına uygun olan Girsan MC 23 198 mm uzunlukta ve 905 gr ağırlığındadır.

  Girsan MC 23 fiyat olarak iki farklı görsel modeline göre değişir. Girsan MC 23 Siyah 2.230 TL Girsan MC 23 Parlak Beyaz ise 2.650 TL olarak alıcı bulmaktadır. Görsellikte kullanılan malzemenin farkı bu fiyat farkını oluşturuyor. Dayanıklılık ve verimli uzun süre kullanım maddelerine her ürününde dikkat eden firma bir tabancanın en önemli parçası olan namlusunu soğuk dövme namlu tekniği ile ürettiğinden 25 bin olan standart namlu değişim atış kapasitesi 30 bine çıkmış durumda. Ayrıca namluda şişme, çatlama gibi sorunlarda meydana gelmiyor. 80 m etkili menzili bulunan model her hava koşulunda verimli atışlar yapılabilmesi için tasarlanmıştır. Firma tarafından garanti süresinde kontrole götürebileceğiniz modelin poligonlarda atış yaptıktan sonra temizlemeniz kullanım ömrünü uzatmaya yetecektir. Kırlangıç Geçme Arpacık; Yarıklı Gez özellikleri sayesinde nişan alımında da size kolaylık sağlayacak olan MC 23 fiyat/performans konusunda firmanın üstün modellerindedir.

  Girsan MC 23 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 9 mm x19 Parabellum, 9 mm x 21 IMI – Yarı Otomatik Çift Hareketli
  Çalışma Sistemi                     :  Kısa Geri Tepmeli
  Uzunluk                                  :  198.1   mm
  Yükseklik                                :  142 mm
  Genişlik                                  :  33 mm
  Ağırlık (Boş Şarjörsüz)           :  905 gr
  Şarjör Kapasitesi                   :  15
  Boş ve Dolu şarjör Ağırlığı     :  78 gr -263 gr
  Namlu uzunluğu ve Yivler      :  110 mm – Sağ Yönde 6 Adet (250 mm)
  Namlu İmalat Yöntemi          : Soğuk Dövme
  Nişan düzeni ve hat               : Kırlangıç Geçme Arpacık; Yarıklı Gez– 152.1 mm
  Etkili Menzil                           : 80 m ( ±10 m )
  Mermi İlk hızı                         : 363 m/sn
  Emniyet Sistemi:                    : Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu, Horoz Emniyeti

   

  Yorum yok

  Yorum yapın