Tabancalar

Girsan MC 23.40 (Siyah)

  0

  Girsan firması 1994 yılında Giresun’da kurulan özellikle tabanca sektöründe birbirinden iddialı modelleri ile kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap olan firma ilk silahını kuruluşundan bir yıl sonrasında çıkarmıştır. Regard modeli ile büyük beğeni toplayan firma yıllık 60 bin adet üretim ile ülkemizin sayılı firmaları arasında bulunuyor. Referansları arasında TSK ve Milli Savunma Bakanlığı bulunan firma aynı zamanda birçok özel dev kuruluş ile de çalışmaktadır. Modellerinde genelde ihtiyacı olan yer veren Girsan Karadeniz bölgesinde kurulmanın avantajlarını sonuna kadar kullanmış durumda. Firma tarafından yapılan kullanıcı araştırmalarında bölgenin tabancalara olan düşkünlüğü de kullanılmıştır.

  Girsan MC 23.40 (Siyah) Girsan MC 23.40 (Siyah)1 Girsan MC 23.40 (Siyah)2

   

   

  Girsan MC 23.40 yarı otomatik sistem kullanan tabancalar arasındadır. Yarı otomatik sistem tek tuşa dokunmadan dolum yapmasını sağlamaktadır. Genellikle firma tarafından kullanılan 9×19 mm kalibre kurşunlar Girsan MC 23.40 modelinde yerini .40 SW kurşunlara bırakmış gözüküyor. 198 mm uzunluk ve 905 gr ağırlık ile ortalama bir tabanca özelliklerinde olan Girsan MC 23.40 dayanıklı olması açısından soğuk dövme namlu tekniği kullanılarak üretilmektedir. Dünyada birçok yabancı dev silah şirketi tarafından uygulanan bu yöntem sayesinde tabancanın en önemli parçalarından olan namluların şişme, çatlama ve ısınma gibi sorunları ortadan kaldırılmış oluyor. Bu sayede normal bir model 25 bin atış yaparken Girsan MC 23.40 gibi modeller 30 bin atışa kadar namlusu dayanıyor. Dayanıklılık ve verim firmanın en fazla dikkat ettiği konuların başında geliyor.

  Girsan MC 23.40 modeli fiyatı firma tarafından kampanya dönemlerinde oldukça uygun tutuluyor. Modelin sadece siyah çeşidi olması nedeni ile eğer farklı renkte bir tabanca arıyorsanız MC serisinin diğer modellerinize bakmanızı öneririz. Kurşun adedi olarak diğerlerinden biraz aşağıda olan modelde 13 kurşun 65 m menzil ile ateşlenebiliyor. Ateşlenmesi sonrasında 310 m/sn hıza kadar çıkan kurşun 100 gr boş 325 gr dolu şarjör ağırlıklarını üzerine ekliyor. Firma tarafından alınması itibari ile garanti kapsamında olan ürün temizlik ve onarım yapılması durumunda uzun süre kullanılabilecek. Namlu uzunluğu 106 ve merminin namludan çıkarken dönüşünü sağlayan yivler Sağ Yönde 6 Adet (406 mm) olarak karşımıza çıkıyor. Atış gücü, taşıma sorunu olmadan taşımak ve uygun fiyat üçlüsünü bir arada görmek için Girsan MC 23.40 uygun bir model olacaktır.

  Girsan MC 23.40 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : .40 SW – Yarı Otomatik Çift Hareketli
  Çalışma Sistemi                     :  Kısa Geri Tepmeli
  Uzunluk                                  :  198.1   mm
  Yükseklik                                :  139 mm
  Genişlik                                  :  33 mm
  Ağırlık (Boş Şarjörsüz)           :  905 gr
  Şarjör Kapasitesi                    :  13
  Boş ve Dolu şarjör Ağırlığı     :  100 gr -325 gr
  Namlu uzunluğu ve Yivler      :  106.5 mm – Sağ Yönde 6 Adet (406 mm)
  Namlu İmalat Yöntemi          : Soğuk Dövme
  Nişan düzeni ve hat               : Kırlangıç Geçme Arpacık; Yarıklı Gez – 152.1 mm
  Etkili Menzil                           : 65 m ( ±10 m )
  Mermi İlk hızı                         : 310 m/sn
  Emniyet Sistemi:                    : Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu, Horoz Emniyeti

  Yorum yok

  Yorum yapın