Tabancalar

Girsan MC 21 (Siyah – Parlak Beyaz)

  0

  Silah sektöründe gelişmeleri sürekli olarak takip ederek ISO 9001:2000 tarafından desteklenen, firma çalışanlarının eğitilmesi ile Kalite Yönetim Sisteminin etkinliğini ve sürekli iyileştirilmesini sağlayarak, modern bir kurumdur. Yıllık 60 bine yaklaşan imalat sayısı ile bu alanda ülkemizin önde gelen firmalarından biri olması, dünyada da tanınmak istemesiyle birçok ülkeye ihraç ürünler göndermesi firmanın geleceğinin parlak olduğunu gösteriyor. 1994 yılında kurulan ve 20 yıllık bir sektör deneyimi olan Girsan 1999 yılında bilgisayarlı CNC tezgahları ile kaliteyi ve üretimi arttırmış durumda. Referansları arasında TSK ve Milli savunma bakanlığının da olması firmanın silah sektöründe ki yerini de bize gösteriyor.

  Girsan MC 21 Parlak Beyaz Girsan MC 21 Siyah

  Girsan MC 21 MC 14 modeline göre çok daha donanımlıdır. 9*19 mm kalibre kullanan tabanca yarı otomatik ve çift hareketli tetik tertibatı kullanıyor. Şarjör olarak 15 adet kurşun barındıran Girsan MC 21 savunmada atış gücünü elinde tutmak için üretilmiştir. Ülkemizde üretim yapan Girsan 9*21 mm kalibre için ürettiği tabancaları İtalya’ya ihraç etmektedir. 198 mm uzunluğu olan v 890 gr ağırlığı bulunan modelde 80 m etkili menzil bulunuyor. Kısa geri tepmeli bir model olması ve 110 namlu uzunluğu diğer MC modellerinin bir adım önünde olmasını sağlıyor. Dayanıklılık konusunda tüm firmaların ürünlerine uyguladığı özel teknikler vardır. Bu teknikler arasında Girsan’ın uyguladığı namlu koruması için soğuk dövme namlu tekniği de bulunuyor. Bu teknik sayesinde bir tabancanın en önemli parçalarından biri olan namlu daha fazla atış kapasitesi kazanıyor. 30.000 atış kapasiteye sahip olan model namlu değişimi için firmadan yardım alınmasını öneriyor.

  Girsan MC 21 Siyah fiyatı 2.300 TL, Girsan MC 21 Parlak Beyaz fiyatı ise 2.650 TL olarak ücretlendirilmiş durumda. 142 mm yükseklik ve 33 mm genişlik ele tam olarak oturmasını sağlıyor. Sabit Düz Arpacık; Yarıklı Gez nişan hattı kullanarak avantaj sağlayan kullanıcılar ürünü satın aldıktan sonra ortalama 2 yıl boyunca firmanın garantisi altında bulunuyorlar. 363 m/sn ile mermi çıkış hızı konusunda ortalama bir tabanca olan Girsan MC 21 her türlü hava koşulunda verimli olarak kullanılabilmesi için tasarlanmış durumda.

  Girsan MC 21 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 9 mm x19 Parabellum, 9 mm x 21 IMI – Yarı Otomatik Çift Hareketli
  Çalışma Sistemi                     :  Kısa Geri Tepmeli
  Uzunluk                                  :  198.1   mm
  Yükseklik                                :  142 mm
  Genişlik                                  :  33 mm
  Ağırlık (Boş Şarjörsüz)           :  890 gr
  Şarjör Kapasitesi                   :  15
  Boş ve Dolu şarjör Ağırlığı     :  78 gr -263 gr
  Namlu uzunluğu ve Yivler      :  110 mm – Sağ Yönde 6 Adet (250 mm)
  Namlu İmalat Yöntemi          : Soğuk Dövme
  Nişan düzeni ve hat               : Sabit Düz Arpacık; Yarıklı Gez – 150.5 mm
  Etkili Menzil                           : 80 m ( ±10 m )
  Mermi İlk hızı                         : 363 m/sn
  Emniyet Sistemi:                    : Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu, Horoz Emniyeti 

  Yorum yok

  Yorum yapın