Tabancalar

Girsan MC 21.45 (Siyah)

  0

  Silah sektöründe bir marka haline gelmek hiç de kolay değildir. Öncelikle kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verilmesi ve sürekli olarak gelişmelerin takip edilmesi gerekmektedir. Karadeniz bölgesinde TİŞAŞ ile beraber silah sektörünü canlı tutan Girsan 1994 yılında kuruldu. Gerek silah alanında kullanıcıların ihtiyaçlarına karşılık verilmesi gerekse bulunduğu bölgede istihdam sağlaması firmanın ülkemizde önemli yerlere gelmesinin başlıca sebeplerindedir. Ürünlerinde farklı özellikler kullanarak savunma ihtiyacını tam olarak karşılamakta kararlı olan Girsan dünyada tabanca alanında sayılı firmalardandır. Misyonu gereğinde dünyada ilk 10 firma arasına girmeyi düşünen firmanın daha önünde uzun bir yol olduğu görülüyor. Yinede ürettiği modeller ile kişisel ihtiyaçlara cevap vermesi onun ülkemizde ki önemli firmalar arasında bulunmasına yetecektir.

  Girsan MC 21.45 (Siyah) Girsan MC 21.45 (Siyah1)

  Girsan MC 21.45 MC 21 modelinin farklı bir modeli olarak karşımıza çıkıyor. Girsan firması tarafından genel olarak tabancalarında 9×19 mm kalibre kullanılırken bu modelde .45 ACP isteğe bağlı olarak kullanılmıştır. Firma tüm kullanıcıların alışkanlıklarını ve isteklerini bir araya getirerek bu kullanıcılara hitap eden modeller üretiyor. Savunma amacı ile alınacak olan Girsan MC 21.45 bu ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayacaktır. 21.40 modeli ile ortalama olarak aynı özellikleri bulunan Girsan MC 21.45 kurşun adedi konusunda kendine yakın modellerden biraz daha eksik kalmış. Haznesinde sadece 9 adet kurşun saklayabilen model dayanıklılık konusunda firmanın en önemli kozlarından soğuk dövme namlu tekniğini kullanıyor. Bu teknik sayesinde namluda şişme ve çatlama gibi bir sorun olmazken normal bir tabancada 25 bin olan atış ömrü bu sayede 30.000 adede çıkmış durumda.

  Girsan MC 21.45 fiyat ve performans konularında sıkıntı çıkarmayan bir savunma aracıdır. Kısa geri tepmeli ve yarı otomatik olan model tuşa basmadan dolum yapması nedeni ile seri atışlarda üstündür. Firma tarafından yapılan garanti kapsamında onarım ve bakım gibi konular yetkili bayilerinden sorulan Girsan MC 21.45 atış öncesinde ve sonrasında yapılan temizlikler sayesinde uzun süre kullanılabilecektir. 198 mm uzunluğu ve 905 gr ağırlığı bulunan model etkili mesafe ve ilk mermi hızı konularında rakiplerine göre sınıfta kalmışa benziyor. Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu, Horoz Emniyeti emniyet konusunda modelin özellikleri olarak göze çarpıyor.

  Girsan MC 21.45 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : .45 ACP – Yarı Otomatik Çift Hareketli
  Çalışma Sistemi                     :  Kısa Geri Tepmeli
  Uzunluk                                  :  198.1   mm
  Yükseklik                                :  139 mm
  Genişlik                                  :  33 mm
  Ağırlık (Boş Şarjörsüz)           :  905 gr
  Şarjör Kapasitesi                   :  9
  Boş ve Dolu şarjör Ağırlığı     :  100 gr -291 gr
  Namlu uzunluğu ve Yivler      :  106.5 mm – Sağ Yönde 6 Adet (406 mm)
  Namlu İmalat Yöntemi          : Soğuk Dövme
  Nişan düzeni ve hat               : Sabit Düz Arpacık; Yarıklı Gez – 150.5 mm
  Etkili Menzil                           : 55 m ( ±10 m )
  Mermi İlk hızı                         : 250 m/sn
  Emniyet Sistemi:                    : Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu, Horoz Emniyeti

  Yorum yok

  Yorum yapın