Tabancalar

Girsan MC 21.40 (Siyah)

  0

  Müşteri memnuniyeti kavramına verdiği değer ile silah sektöründe bir marka haline gelen Girsan teknolojinin son gelişmelerini ürünlerinde kullanarak aynı zamanda kullanıcıların ihtiyaçlarını da gidermektedir. 1994 yılında Giresun bölgesinde kurulan ve bulunduğu bölgede istihdam sağlayan firmanın referansları arasında TSK, Milli Savunma Bakanlığı, Valilikler gibi kamu kurumları varken özel kurumlardan da birçok dev tarafından desteklenmektedir. Firma ilk silahı olan modelleri (compact ve regard) 1995 yılında kurulduktan bir yıl sonra çıkarmış. Özellikle 1999 yılında CNC bilgisayarlı tezgahların gelmesiyle beraber imalatı yıllık 60 bin civarına çıkaran firma kalitesinden de ödün vermiyor. Gerek fiyat gerekse performans konularında ülkemizin önde gelen firmalarından olan Girsan’ın MC 21.40 modelini tanıyalım.

  Girsan MC 21.40 (Siyah) Girsan MC 21.40 (Siyah)1

  Girsan’ın MC 21.40 firmanın genelde çıkardığı modellerde kullanılan 9×19 mm kalibre kurşun yerine .40 SW kurşun çeşidi kullanıyor. Tahribat konusunda daha hafif olan bu kurşun yarı otomatik çalışma sistemi ile üretilmiş. Yarı otomatik olması seri atışlar sırasında bir avantaj olarak gösterilse de etkili menzilinin 65 m olması ve kurşunun ilk çıkış hızının 310 olması diğer modellerin biraz gerisinde kaldığını gösteriyor. Kısa geri tepmeli sistem ile 905 gr standarttan biraz daha ağır olan Girsan’ın MC 21.40 dayanıklılık konusunda namlusunda dünyanın en büyük firmalarının kullandığı soğuk dövme teknolojisini kullanıyor. Bu teknik bir tabancanın en önemli özelliği olan namlunun çatlama, şişme ve fazla ısınma sorunlarını kökten çözüyor.

  Girsan’ın MC 21.40 fiyat bakımından bakıldığında performans ve fiyat aralığının en iyi olduğu tabancalar arasında gösteriliyor. 198 mm uzunluğu bulunan tabanca bu uzunluğunun 106 mm’sini namlu olarak kullanıyor. Satın alımından itibaren firma tarafından garanti kapsamına alınan ve bu kapsamda onarım ve bakım hizmetlerinin firma tarafından karşılandığı Girsan’ın MC 21.40 atış öncesi ve atış sonrası temizlik yapılması halinde uzun süreler savunma ihtiyacınızı karşılayacaktır. Birçok konuda yapılan araştırmalar ve kullanıcıların geri dönüşleri ile oluşturulan Girsa Girsan’ın MC 21.40 n’ın MC 21.40 çift hareketli tetik tertibatı kullanıyor. Kurşun adedi konusunda diğer modellerden aşağıda kalmayan tabanca 13 adet kurşunu haznesinde barındırabiliyor. Ele tam olarak oturması için özel dizayn edilen ve MC 21 modellerinin farklı bir çeşidi olan Girsan’ın MC 21.40 firmanın farklı kullanıcılarını da düşündüğünü gösteriyor.

  Girsan MC 21.40 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : .40 SW – Yarı Otomatik Çift Hareketli
  Çalışma Sistemi                     :  Kısa Geri Tepmeli
  Uzunluk                                  :  198.1   mm
  Yükseklik                                :  139 mm
  Genişlik                                  :  33 mm
  Ağırlık (Boş Şarjörsüz)           :  905 gr
  Şarjör Kapasitesi                   :  13
  Boş ve Dolu şarjör Ağırlığı     :  100 gr -325 gr
  Namlu uzunluğu ve Yivler      :  106.5 mm – Sağ Yönde 6 Adet (250 mm)
  Namlu İmalat Yöntemi          : Soğuk Dövme
  Nişan düzeni ve hat               : Sabit Düz Arpacık; Yarıklı Gez – 150.5 mm
  Etkili Menzil                           : 65 m ( ±10 m )
  Mermi İlk hızı                         : 310 m/sn
  Emniyet Sistemi:                    : Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu, Horoz Emniyeti

  Yorum yok

  Yorum yapın