Tabancalar

Girsan MC 1911 (Siyah – Parlak Beyaz)

  0

  Silah sektöründe tabanca alanında tecrübesini teknoloji ile birleştiren Girsan 1994 yılında Giresun’da kuruldu. Karadeniz bölgesinde bulunmanın avantajını kullanan firma bölge halkının silahlara olan ilgisinden yola çıkarak birçok kullanıcı dostu modeller çıkarmıştır. Referansları olarak TSK başta olmak üzere birçok kamu ve özel kuruluş tarafından desteklenen firma yıllık ortalama 60 bine yakın bir imalat yapıyor. Ürünlerinin genelinin tabancalar oluşturması ve MC olarak bir markanın tanıtılmasını sağlaması firmanın dünya devleri arasına girmek istediğini gösteriyor. AR-GE çalışmaları sayesinde yapılan değerlendirmeler ile kullanıcıların ihtiyaçlarını gidermek amacı ile birçok farklı özellikte modeller üretilmiştir.

  Girsan MC 1911 (Parlak Beyaz) Girsan MC 1911 (Siyah)

  Girsan MC 1911 firma tarafından genelde üretilen 9×19 mm kalibre kurşunların dışında .45 ACP kurşun modeli kullanan bir modeldir. Genel olarak bakıldığında yarı otomatik olması, dayanıklılığın arttırılması için soğuk dövme namlu tekniğinin kullanılması ve kısa geri tepmeli çalışma sistemi ortak özellikler olarak göze çarparken 219,2 gibi uzun bir model olması, ağırlığının ortalamanın üzerinde 1090 gr olması ve kurşun kapasitesinin 8 adet olması firmanın ürettiği diğer modellerden farklı özellikler olarak görülüyor. Girsan MC 1911 uzun ve ağır bir tabanca modeli olmasından dolayı taşınırken sorun yaratabilir. Nişan alımında ağır tabancaları kullanarak geri tepmenin azalmasını ve nişan hattını daha iyi tutması sağlayanlar için Girsan MC 1911 uygun bir model olacaktır. Her ne kadar uzun ve ağır bir tabanca olmasına rağmen normal modellerde 80 m civarında olan etkili menzili 55 m’e düşmektedir. Bunun nedeni 9×19 mm kalibre değil .45 ACP kalibre kurşun kullanımıdır. Merminin ilk çıkış hızı da 363m/sn’den 250m/sn’ye düşmektedir.

  Girsan MC 1911 Siyah fiyatı 1.990 TL, Girsan MC 1911 Parlak Beyaz fiyatı ise 2.190 TL olarak belirlenmiş durumda. Firma tarafından yapılan garanti kapsamında onarım ve bakım konularında sorun yaşamayacak olmanız, dayanıklılık konusunda diğer modellerden eksik bir yanının olmaması ve fiyat konusunda daha uygun olması Girsan MC 1911 artı özelliklerindendir. Tek hareketli tetik tertibatı ile kullanılan Girsan MC 1911 yiv olarak Sağ Yönde 6 Adet (406 mm) kullanıyor. Doğal ortamlarda eksi kırk dereceden artı altmış dereceye kadar olan sıcaklık arasında verimli olarak çalışabilmektedir.

  Girsan MC 1911 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : .45 ACP – Yarı Otomatik Tek Hareketli
  Çalışma Sistemi                     :  Kısa Geri Tepmeli
  Uzunluk                                  :  219,2   mm
  Yükseklik                                :  145,5 mm
  Genişlik                                  :  32,3 mm
  Ağırlık (Boş Şarjörsüz)           :  1090 gr
  Şarjör Kapasitesi                   :  8
  Boş ve Dolu şarjör Ağırlığı     :  70 gr -242 gr
  Namlu uzunluğu ve Yivler      : 127,8 mm – Sağ Yönde 6 Adet (406 mm)
  Namlu İmalat Yöntemi          : Soğuk Dövme
  Nişan düzeni ve hat               : Kırlangıç Geçme Arpacık,  Yarıklı Gez – 157,5 mm
  Etkili Menzil                           : 55 m ( ±10 m )
  Mermi İlk hızı                         : 250 m/sn
  Emniyet Sistemi:                    : Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu, Kabza Emniyeti

  Yorum yok

  Yorum yapın