Tabancalar

Girsan MC 17 (Siyah – Parlak Beyaz)

  0

  Genel olarak bakıldığında sektör olarak silah sektörü birçok devi bir araya getiren ve pazar hacmi en geniş sektörler arasındadır. Bu büyük pazarda kendisine yer alabilmesi için her firmanın değişime ve gelişime açık olması gereklidir. Girsan 1994 yılında Giresun’da kurulmasıyla birlikte bölgenin kendisine sağladığı avantajları iyi kullanarak silah sektörüne iyi bir giriş yaptı. Bölgenin silaha karşı olan ilgisi ve kullanıcılarının sayısı gibi alanlarda yaptığı AR-GE çalışmalarını dünyada silah sektöründeki gelişmeler ile birleştirmesi sayesinde ortaya çıkan ürünler sektörde büyük ses getirmiştir. Yıllık 60 bine yakın olan imalat sayısı ile vizyon, misyon kavramlarının dışına çıkmayan politikası ile Girsan daha uzun yıllar bu sektörde kalacağa benziyor.

  Girsan MC 17 (Siyah )

  Girsan MC 17 890 gr ağırlığında 198 mm uzunluğundadır. Firma tarafından MC serisinin bir parçası olarak üretilen Girsan MC 17’nin namlu uzunluğu 110 mm etkili menzili ise 80 m olarak belirlenmiştir. Soğuk dövme namlu tekniği kullanan Girsan MC 17 yarı otomatik ve kısa geri tepmeli çalışma sistemini belirleyen bir modeldir. Atışlarda uzun süreli atışı desteklemek için 15 kurşun kapasitesi bulunan Girsan MC 17 9×19 mm kalibre kurşun çeşidi kullanır. Diğer modellerden ayırılan özelliği Girsan MC 17’in hem tek hem de çift hareketli tetik tertibatı kullanmasıdır. Bu firmanın diğer ürettiği modellerde genelde tek tetik veya çift tetik halinde görülüyor. Bu özelliği ile alışkanlıklarından vazgeçmeden bu modeli kullanmak isteyenler için avantaj haline geliyor.

  Girsan MC 17 fiyatı iki farklı modeli bulunmasından dolayı değişebilir. Girsan MC 17 Siyah 1.190 TL, Girsan MC 17 Parlak Beyaz 1.445 TL olarak belirlenmiş. Bu modeller firma tarafından sürekli olarak kampanyalar ile desteklendiğinden dolayı tabanca alımı öncesinde mutlaka firma internet sitesini takip etmenizi öneririz. Firma ürünü sattıktan itibaren garanti süresi başlar. Garanti süresince onarım ve bakım konularında yetkili bayilerden yardım almanız önerilir. Dayanıklılık konusunda kullanılan teknikler sayesinde bir tabancanın en önemli parçası olan namlunun 10.000 atış fazla yapması sağlanmaktadır. Nişan hattında diğer tabancalardan farklı olarak Kırlangıç Geçme Arpacık, Kırlangıç Geçme  Yarıklı Gez(Ayarlı Gez Opsiyoneldir) özellikleri bulunuyor. Hava koşullarında eksi 40 ve artı 60 derece arasında verimli olarak kullanılabilmektedir.

  Girsan MC 17 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 9 mm x19 – Yarı Otomatik Tek/ Çift Hareketli
  Çalışma Sistemi                     :  Kısa Geri Tepmeli
  Uzunluk                                  :  198,1    mm
  Yükseklik                                :  142 mm
  Genişlik                                  :  33 mm
  Ağırlık (Boş Şarjörsüz)           :  890 gr
  Şarjör Kapasitesi                   :  15
  Boş ve Dolu şarjör Ağırlığı     :  80 gr -263 gr
  Namlu uzunluğu ve Yivler      : 110 mm – Sağ Yönde 6 Adet (250 mm)
  Namlu İmalat Yöntemi          : Soğuk Dövme
  Nişan düzeni ve hat               : Kırlangıç Geçme Arpacık, Kırlangıç Geçme  Yarıklı Gez(Ayarlı Gez Opsiyoneldir)– 152,1 mm
  Etkili Menzil                           : 80 m ( ±10 m )
  Mermi İlk hızı                         : 363 m/sn
  Emniyet Sistemi:                    : Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu, Horoz Emniyeti

  Yorum yok

  Yorum yapın