Tabancalar

Girsan MC 14 (Siyah – Parlak Beyaz)

  0

  Ülkemizde silah sanayisinin gelişmesi ve kalıcı verimlilik sağlaması için çalışan firmalar arasında olan Girsan 1994 yılında Giresun’da kurulmuştur. Gerek sanayiye gerekse bölgeye istihdam sağlayan firma vizyon bakımından günün en son teknolojisini ürünlerinde kullanmayı düşünüyor. Yaptığı AR-GE çalışmaları sayesinde kullanıcıların ihtiyaçlarına hakim olan firma çıkardığı birbirinden farklı tabanca modelleri ile bu kararlarında ne kadar tutarlı olduğunu gösteriyor. 1995 yılında ilk tabanca modelleri olan Compact ve Regard modellerini çıkaran Girsan 1999 yılında teknolojinin silah sektörüne bir armağanı olan ve imalatın gerek kalitesini gerekse hızını arttıran CNC bilgisayarlı tezgahlara geçti. Kalitesinden ve özelliklerinden bir şey kaybetmeyen firma daha uzun süre kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verecek ürünler çıkaracağa benziyor.

  Girsan MC 14 Parlak Beyaz Girsan MC 14 Siyah

  Girsan MC 14 yarı otomatik ve MC serisinin farklı bir modelidir. Çift hareketli tetik tertibatı ile çalışan Girsan MC 14 MC 13 modelinde olduğu gibi kısa ve hafiftir. Taşınması kolay olması ve nişan alımında hafif silahlar tercih edenlerin kullanması için üretilen bu modeller sadece 615 gr ağırlığında. Dayanıklılık ve verim konularına dikkat eden firma namlu tekniğinde soğuk dövme namlu kullandığından dayanıklılık diğer modellerde olduğu gibi sağlamdır. 172.6 uzunluk ve 129.2 yükseklikte olan Girsan MC 14 şarjör kapasitesi olarak 13 adet kurşun alıyor. Diğer modellerin aksine kullandığı kurşunun kalibresi farklı olan Girsan MC 14 .380 ACP kullanıyor. Tahribat gücü daha düşük olan bu model de amaç sadece savunma olacaktır.

  Girsan MC 14 fiyat olarak farklı iki modeline göre ücretlendiriliyor. Girsan MC 14 Siyah 1.500 TL, Girsan MC 14 Parlak Beyaz ise 1.650 TL olarak belirlenmiş. MC 13 modeline göre etkili menzili arttırılan Girsan MC 14 40 m etkili menzili ile savunma amaçlı kullanılabilmektedir. Merminin ilk çıkış hızı gerek uzunluğun düşük gerekse kalibrenin daha az etkili olmasından 280 m/sn’e kadar düşmüş durumda. Firma tarafından yapılan garanti kapsamında ortalama 2 senelik bir süre içerisinde tabancanın bakım ve onarım konularında yardımcı olunacaktır. Dayanıklılık ve verim konularında tabancanızı atışlardan sonra temizleyerek daha uzun süre kullanımını sağlayabileceksiniz. Her türlü hava koşulunca verim alınabilmesi için üretilmiştir.

  Girsan MC 14 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : .380 ACP – Yarı Otomatik Çift Hareketli
  Çalışma Sistemi                     :  Kısa Geri Tepmeli
  Uzunluk                                  :  172.6   mm
  Yükseklik                                :  129.2 mm
  Genişlik                                  :  33.50 mm
  Ağırlık (Boş Şarjörsüz)           :  615 gr
  Şarjör Kapasitesi                   :  13
  Boş ve Dolu şarjör Ağırlığı     :  68 gr -190 gr
  Namlu uzunluğu ve Yivler      :  97 mm – Sağ Yönde 6 Adet (250 mm)
  Namlu İmalat Yöntemi          : Soğuk Dövme
  Nişan düzeni ve hat               : Kırlangıç Geçme Arpacık; Yarıklı Gez – 116.8 mm
  Etkili Menzil                           : 40 m ( ±10 m )
  Mermi İlk hızı                         : 280 m/sn
  Emniyet Sistemi:                    : Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu, Horoz Emniyeti, Haznede Mermi Olduğunu Gösteren Tırnak Üzeri İşaret

  Yorum yok

  Yorum yapın