Tabancalar

Girsan MC 13 7.65 mm (Siyah – Parlak Beyaz)

  0

  Firma tarafından yapılan kontrollerde kullanıcıların ihtiyaçlarının ön planda olması ve AR-GE çalışmalarının teknolojinin son gelişmeleri ile harmanlanması ürünlerinin birinci maddesidir. Girsan silah sektöründe özellikle tabanca alanında sözü geçen firmalar arasındadır. 1994 yılında Karadeniz bölgesinde kurulan firma kurulduğu bölgenin silahlar karşı olan ilgisini iyi kullanarak çıkardığı modellerde kullanıcının ihtiyaçlarını ön plana almaktadır. Yıllık atmış bin adedin üzerinde imalatı bulunan Girsan dünyada bu alanda ilk 10 içerisine girmeyi hedeflemektedir. Referansları arasında kamu kurum ve kuruluşların yanı sıra özel sektörden de birçok büyük firmayı barındıran firma kalite belgeleri ile bu işin nasıl yapılması gerektiğini gösteriyor.

  Girsan MC 13 7.65 mm (Siyah ) Girsan MC 13 7.65 mm Parlak Beyaz

  Girsan MC 13 7.65 mm kalibre kullanan tabancalar arasındadır. Genel olarak bakıldığında compact ve regard gibi modellerin gerisinde kalmasına rağmen Girsan MC 13 modelinin de kendisine göre özel özellikleri bulunuyor. Bu özelliklerin başında 172.6 mm uzunluğu ile 615 g ağırlığı geliyor ki hem uzunluk hem de ağırlık konularında bir tabancanın normalinden çok daha hafif ve kısadır. Bu taşımayı kolaylaştırırken nişan alımında hafif tabancalardan hoşlananlar için ideal bir model oluyor. Namlu dayanıklılığı için soğuk dövme namlu tekniği kullanılması sayesinde atış kapasitesi 30.000 atışa kadar çıkmış durumda. Firma tarafından savunma amacı ile üretilen normal modellerden daha küçük ve özellikler bakımından daha aşağıda olan modelde etkili menzil sadece 25 m.

  Girsan MC 13 7.65 mm fiyat olarak iki farklı modeli baz alınarak fiyatlandırma yapılmış durumda. Girsan MC 13 7.65 mm Siyah ve Girsan MC 13 7.65 mm Parlak Beyaz fiyatları sırasıyla 1.250 TL ve 1.450 Tl olarak belirlenmiş durumda. Özelliklerinin düşmesi nedeni ile fiyatlarında da normal modellere göre oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz. Firma tarafından verilen garanti süresi boyunca onarım ve bakım hizmetleri konusunda sorun yaşamanıza gerek yok. Kısa geri tepmeli modellerden olan Girsan MC 13 7.65 mm her türlü hava şartında çalışması için tasarlanmıştır. Hafif, kısa ve taşınması kolay bir model arıyorsanız Girsan MC 13 7.65 mm’in iki modelinden birini seçebilirsiniz.

  Girsan MC 13 7.65 mm TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 7.65 mm – Yarı Otomatik Çift Hareketli
  Çalışma Sistemi                     :  Kısa Geri Tepmeli
  Uzunluk                                  :  172.6   mm
  Yükseklik                                :  129.2 mm
  Genişlik                                  :  33.50 mm
  Ağırlık (Boş Şarjörsüz)           :  615 gr
  Şarjör Kapasitesi                   :  12
  Boş ve Dolu şarjör Ağırlığı     :  75 gr -170 gr
  Namlu uzunluğu ve Yivler      :  97 mm – Sağ Yönde 6 Adet (240 mm)
  Namlu İmalat Yöntemi          : Soğuk Dövme
  Nişan düzeni ve hat               : Kırlangıç Geçme Arpacık; Yarıklı Gez – 116.8 mm
  Etkili Menzil                           : 25 m ( ±5 m )
  Mermi İlk hızı                         : 270 m/sn
  Emniyet Sistemi:                    : Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu, Horoz Emniyeti, Haznede Mermi Olduğunu Gösteren Tırnak Üzeri İşaret

  Yorum yok

  Yorum yapın