Tabancalar

Girsan Compact MKEK (Özel Gravürlü Collection – Özel Word Collection – Özel Beyaz Colletion )

  0

  1994 yılında kurulmasına rağmen ilk silahı olan Girsan Compact ve Girsan Regard modellerini bir yıl sonrasında 1995 yılında çıkaran firma özellikle dayanıklılık ve verim konularında tabancalarını yoğun testlerden geçirmektedir. Firma tarafından yapılan testlerde başarılı olan modeller kullanıcıların ihtiyaçları da göz önüne alınarak üretiliyor. 20 yıllık geçmişi ile tabanca sektöründe bir marka haline gelen Girsan kullanıcıların atış alışkanlıklarını dikkate alarak gerek ağır gerek hafif gerek savunma amaçlı kurşun adedi fazla olan tabancalar üretmektedir. Sektörde tabanca seçimi yapılırken markaya dikkat edildiği bir gerçek olsa da tabancanın özellikleri de en az markası kadar önem taşıyor.

  Girsan Compact MKEK Özel Beyaz Colletion Girsan Compact MKEK Özel Gravürlü Collection Girsan Compact MKEK Özel Word Collection

  Girsan Compact MKEK çift hareketli tetik kullanan yarı otomatik tabanca modellerinden biridir. Genel olarak bakıldığında Girsan firmasının ilk tabancalarından olduğu için teknolojinin son gelişmeleri kullanılmamış olsa da çıkarılan yıldaki ihtiyaçların tamamına cevap veren bir model olarak karşımıza çıkıyor. 9×19 mm kurşun kullanan ve 200.5 mm uzunluğu olan tabanca şarjör olarak 15 adet mermi kapasitesine sahip. 830 gr. ağırlığı bulunan, boş şarjör ile bu ağırlığa 95, dolu ile 280 gr eklenen model nişan hattında kullanıcıya yardımcı olması için Sabit Düz Arpacık; Yarıklı özelliklerini kullanıyor. Dayanıklılık konusunda diğer firmalardan bir adım önde olan Girsan kendisinin uyguladığı soğuk dövme namlu özelliğini her ürününde kullanıyor. Genel olarak bir namlunun atış ömrü 20.000 ile 25.000 arasında iken Girsan Compact MKEK gibi modellerde bu 30.000’e çıkabiliyor. Kullanılan teknoloji sayesinde tabancada çatlama, şişme, fazla ısınma gibi verimi etkileyecek sorunlar oluşmuyor.

  Girsan Compact MKEK fiyatı genel olarak görselliğinin etkisi altında kalmış. Görsel açıdan zengin bir model olan Girsan Compact MKEK 16 adet farklı görsele sahip tabanca çeşidi barındırıyor. Bunlar arasında Girsan Compact MKEK Özel Gravürlü Collection 2.350 TL Girsan Compact MKEK Özel Word Collection 2.300 TL Girsan Compact MKEK Özel Beyaz Colletion  2.450 TL olarak satılmaktadır. Onarım ve bakım hizmetlerinin iki yıl boyunca firma tarafından yapılması sizin de atış öncesi veya sonrasında periyodik bakımlarınızı yapmanız tabancanın daha uzun süre verimli olarak kullanılmasını sağlayacaktır. Firma modellerinin her ortamda verimli çalışması için ayarlamalarda yapmış.

  Girsan Compact MKEK TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 9 mm x19 Parabellum – Yarı Otomatik Çift Hareketli
  Çalışma Sistemi                     :  Kısa Geri Tepmeli
  Uzunluk                                  :  200.5 mm
  Yükseklik                                :  137 mm
  Genişlik                                  :  33 mm
  Ağırlık (Boş Şarjörsüz)           :  830 gr 

  Şarjör Kapasitesi                   :  15
  Boş ve Dolu şarjör Ağırlığı     :  95 gr -280 gr
  Namlu uzunluğu ve Yivler      : 110 mm – Sağ Yönde 6 Adet (250 mm)
  Namlu İmalat Yöntemi          : Soğuk Dövme
  Nişan düzeni ve hat               : Sabit Düz Arpacık; Yarıklı Gez – 145 mm
  Etkili Menzil                           : 80 m ( ±10 m )
  Mermi İlk hızı                         : 363 m/sn
  Emniyet Sistemi:                    : Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu, Horoz Emniyeti, Haznede Mermi Olduğunu Gösteren Tırnak Üzeri İşaret

  Yorum yok

  Yorum yapın