Tabancalar

Girsan Compact MC (World – Gravürlü)

  0

  1994 yılında kurulan soğuk dövme namlu teknolojisi ile dayanıklılık konusunda ürünlerini ön plana çıkaran Girsan kurulmasından itibaren bir yıl sonrasında Compact olarak ilk modelini çıkarmıştır. Sektöre yavaş girmesine rağmen kullanıcıların teknik özellikleri bakımından tercih ettikleri firma ilerleyen zamanlarda görsel çeşitliliği de ürünlerinin avantajlarına kattığından sektörde sözü edilir bir yere gelmiş gözüküyor. Teknolojinin son yeniliklerini kullanırken karşısındaki kullanıcının neye ihtiyacı olduğunu bilen, AR-GE çalışmaları ile bu ihtiyaçları karşılayan Girsan özellikle 2000 yılından itibaren hızlı bir yükselişe geçmiştir. Referansları arasında TSK ve Milli Savunma Bakanlığı gibi önemli kamu kurumları bulunan firma ayda 60 bine yakın silah imalatı yapıyor.

  Girsan Compact MC Gravürlü Girsan Compact MC World

  Girsan Compact MC yarı otomatik sistem kullanan savunma araçlarındandır. Girsan firması tarafından ilk model olarak ortaya çıkarılan Compact MKEK modelinin bir üst sürümü olarak 2004 yılında çıkarılan Girsan Compact MC uzunluk ve ağırlık gibi konularda kullanıcının MKEK modelindeki alışkanlıkları nedeni ile aynı kalmıştır. Teknolojinin son gelişmelerini kullanarak kullanıcılara rahat kullanım, taşıma, nişan alma ve uzun süre kullanım konularında avantaj sağlayan firma namlu tarafında kullandığı soğuk dövme namlu tekniği ile şişme ve çatlama gibi verimi etkileyecek sıkıntılar yaşamamaktadır. 137 mm yüksekliği ile ele tam olarak oturan, çift tetik hareketi ile alışkanlıkların dışına çıkmayan Girsan Compact MC görsel açıdan da sekiz farklı modele sahip.

  Girsan Compact MC fiyatı bakımından görsellikleri farklı olan modellerden Girsan Compact MC World 2.610 TL, Girsan Compact MC Gravürlü 2.690 TL olarak belirlenmiş durumda. Tabancanızın firma tarafından onarım ve bakım konularında yardımcı olunması sayesinde ortalama kullanım ömrü artacaktır. 830 gr ağılığında olan Girsan Compact MC 80 m etkili menzili ve sabit Düz Arpacık; Yarıklı Gez özellikleri ile nişan konusunda oldukça iddialı bir model. Firmanın tabancalarını AR-GE çalışmalarından itibaren yoğun bir test aşamasından geçirmesi doğal ortam olan -40oC / +60oC  sıcaklık arasında verimli çalışmasını sağlamaktadır.  Görsel açıdan sekiz farklı modeli bulunan Girsan Compact MC kurşun kalibre, çalışma sistemi, uzunluk, yükseklik ve ağırlık gibi teknik özelliklerinin genelde en fazla kullanılanlarını temsil etmektedir.

  Girsan Compact MC TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 9 mm x19 Parabellum,  9 mm x21 IMI – Yarı Otomatik Çift Hareketli
  Çalışma Sistemi                     :  Kısa Geri Tepmeli
  Uzunluk                                  :  200,5  mm
  Yükseklik                                :  137 mm
  Genişlik                                  :  33 mm
  Ağırlık (Boş Şarjörsüz)           :  830 gr
  Şarjör Kapasitesi                   :  15
  Boş ve Dolu şarjör Ağırlığı     :  95 gr -280 gr
  Namlu uzunluğu ve Yivler      : 110 mm – Sağ Yönde 6 Adet (250 mm)
  Namlu İmalat Yöntemi          : Soğuk Dövme
  Nişan düzeni ve hat               : Sabit Düz Arpacık; Yarıklı Gez – 145 mm
  Etkili Menzil                           : 80 m ( ±10 m )
  Mermi İlk hızı                         : 363 m/sn
  Emniyet Sistemi:                    : Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu, Horoz Emniyeti, Haznede Mermi Olduğunu Gösteren Tırnak Üzeri İşaret

  Yorum yok

  Yorum yapın