Tabancalar

Girsan Compact MC (Siyah – Beyaz – Siyah Beyaz)

  0

  Dünya silah sektöründe her firma kendisine bir yer bulmak için kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun ürünler çıkarmayı planlar. Teknolojinin gelişmelerini takip etmek ve o gelişmeleri ürünlerine uyarlamak her firmanın yapması gerekenlerin başında geliyor. Girsan 20 yıllık tecrübesini teknoloji ile birleştirmede ve ürünlerine bu avantajı uyarlamada oldukça başarılı. 1994 yılında Giresun’da kurulan ve ilk tabanca modeli olan Compact’ı1995 yılında üreten firma ISO: 9001-2000 Kalite Yönetim Sistemi, MSB Tesis Güvenlik Belgesi ve MSB Üretim müsaadesi belgelerine sahiptir. Yıllık 200.000’den fazla tabanca ihtiyacı olan ülkemizde 60.000’e yaklaşan imalatı ile kullanıcılara seçme özgürlüğü veren Girsan kullandığı dünya devi teknolojiler ile dayanıklılık sorununu çözmüşe benziyor.

  Girsan Compact MC (Siyah beyaz ) Girsan Compact MC (Siyah) Girsan Compact MC beyaz

  Girsan Compact MC Girsan Compact MKEK modelinin biraz daha teknolojik açıdan gelişmiş hali olarak değerlendirebiliriz. Compact MC modelinde MKEK modeline göre 9×21 IMI kalibre kurşuna göre de tabancalar üretilmiş fakat firmanın verdiği bilgiye göre bunlar sadece İtalya’ya ihraç edilmiş ülkemizde kullanılmamıştır. Teknik özelliklerine bakıldığında MKEK ile MC arasında çok bir fark olmadığını görebiliriz. 1995 yılında sektöre sunulan MKEK 2004 yılında sunulan MC modelinin özellikleri hemen hemen aynı. Bu nedenle iki model arasında fiyat olarak da pek bir fark yok. 200.5 mm uzunluk ile Regard modellerine göre kısa olan Girsan Compact MC etkili menzil konusunda da Regard modellerinin gerisinde kalıyor. 15 kurşun kapasitesi ve Sabit Düz Arpacık; Yarıklı Gez nişan hattı özellikleri ile tam bir savunma aracı.

  Girsan Compact MC fiyatları bakımından teknik özelliklerinde fark olmadığından görselliğe dayalı bir politika seyrediyor. Sekiz adet farklı modeli bulunan modellerde Girsan Compact MC Siyah 2.240 TL, Girsan Compact MC Beyaz 2.420 TL,  Girsan Compact MC Siyah Beyaz ise 2.280 TL olarak ücretlendirilmektedir. Dayanıklılık kuralını uygulamak için soğuk dövme namlu tekniğini kullanan Girsan 30.000 atış ömrü olan namluların daha öncesinde ısınma, çatlama ve şişme gibi hatalarının tabancayı verimli kullanımını engellemesini önlüyor. 40oC / +60oC sıcaklık çalışma limitleri sayesinde her ortamda çalışma imkanına sahiptirler. Sitemizden diğer görsel modellere bakabilirsiniz.

  Girsan Compact MC TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 9 mm x19 Parabellum,  9 mm x21 IMI – Yarı Otomatik Çift Hareketli
  Çalışma Sistemi                     :  Kısa Geri Tepmeli
  Uzunluk                                  :  200,5  mm
  Yükseklik                                :  137 mm
  Genişlik                                  :  33 mm
  Ağırlık (Boş Şarjörsüz)           :  830 gr
  Şarjör Kapasitesi                   :  15
  Boş ve Dolu şarjör Ağırlığı     :  95 gr -280 gr
  Namlu uzunluğu ve Yivler      : 110 mm – Sağ Yönde 6 Adet (250 mm)
  Namlu İmalat Yöntemi          : Soğuk Dövme
  Nişan düzeni ve hat               : Sabit Düz Arpacık; Yarıklı Gez – 145 mm
  Etkili Menzil                           : 80 m ( ±10 m )
  Mermi İlk hızı                         : 363 m/sn
  Emniyet Sistemi:                    : Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu, Horoz Emniyeti, Haznede Mermi Olduğunu Gösteren Tırnak Üzeri İşaret

   

  Yorum yok

  Yorum yapın