Tabancalar

Girsan Compact MC (Parlak Beyaz – Beyaz Parça Altın – Altın Kaplama)

  0

  Kalitesi ile 20 yıldır tabanca sektörüne yön verenlerden olan Girsan 1994 yılında Giresun’da kurulmuştur. Karadeniz’in silahlara karşı olan ilgisini de çevreleyen firma TİŞAŞ ile beraber Karadeniz’in en önemli iki silah üreticisidir. Teknik özelliklerinde teknolojinin son gelişmelerini kullanması ve görsel açıdan diğer markalara göre çok daha fazla çeşide sahip olması Girsan’ın özellikleri olarak karşımıza çıkıyor. Yıllık 60 bin silah üretim rakamına ulaşan firmanın amacı dünya üzerinde sayılı silah satıcıları arasında girmek. Soğuk dövme namlu ve poligonal namlu teknolojilerini kullanan firma dayanıklılık sorununu da diğer silah üreticilerinden daha garanti bir yolla çözmüş durumda.

  Girsan Compact MC Altin Kaplama Girsan Compact MC Beyaz Parca Altin Girsan Compact MC Parlak Beyaz

  Girsan Compact MC 200,5 mm uzunluğu ve 830 gr ağırlığı ile taşıması sıkıntı çıkarmayacak modeller arasında bulunuyor. Genel olarak tetik tertibatı tabancalarda kullanılan çift hareket olduğundan alışma süresi oldukça kısalmaktadır. Savunma amacı ile üretilen tabancalar 9×19 mm Parabellum kalibre kurşun kullanıyorlar. Compact MC model tabancaların 9 mm x21 IMI kurşun kullanan modelleri ise sadece İtalya’da kullanılmak için üretilmişlerdir.  Dayanıklılık konusunda soğuk dövme namlu kullanılan modeller olduğundan dolayı ısınma, çatlama ve şişme gibi verimi düşürecek sıkıntılara rastlanmamaktadır. Etkili menzili Rengard modeline göre 10 m daha az olmasına rağmen ele tam oturması ve geri tepme özelliğinin hissedilmemesi sebebiyle tercih edilebilmektedir.

  Girsan Compact MC fiyatları bakımından teknik özellikleri aynı olmasından dolayı görselliğe göre sıralanmaktadır. Girsan Compact MC Parlak Beyaz 2.500 TL, Girsan Compact MC Beyaz Parça Altın 2.890 TL, Girsan Compact MC Altın Kaplama 3.340 TL olarak fiyatlandırılıyor. 15 adet kurşun kapasitesi ile uzun sürecek atış gücüne sahip olan Girsan Compact MC -40oC / +60oC arasındaki her türlü hava koşuluna uygun olarak tasarlanmıştır. Firma garanti süresi içerisinde onarım ve bakım hizmetleri konusunda yardımcı olmasına rağmen sizde aldığınız tabancanın bakım ve temizliğine dikkat etmelisiniz. Bu tabancanızın kullanım süresini ve verimini doğrudan etkileyecektir. 830 gr ağırlığında olan ve ortalama ağırlık olarak kabul edilen Girsan Compact MC Sabit Düz Arpacık; Yarıklı Gez özellikleri ile nişan hattında da avantaj sağlar.

  Girsan Compact MC TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 9 mm x19 Parabellum,  9 mm x21 IMI – Yarı Otomatik Çift Hareketli
  Çalışma Sistemi                     :  Kısa Geri Tepmeli
  Uzunluk                                  :  200,5  mm
  Yükseklik                                :  137 mm
  Genişlik                                  :  33 mm
  Ağırlık (Boş Şarjörsüz)           :  830 gr
  Şarjör Kapasitesi                   :  15
  Boş ve Dolu şarjör Ağırlığı     :  95 gr -280 gr
  Namlu uzunluğu ve Yivler      : 110 mm – Sağ Yönde 6 Adet (250 mm)
  Namlu İmalat Yöntemi          : Soğuk Dövme
  Nişan düzeni ve hat               : Sabit Düz Arpacık; Yarıklı Gez – 145 mm
  Etkili Menzil                           : 80 m ( ±10 m )
  Mermi İlk hızı                         : 363 m/sn
  Emniyet Sistemi:                    : Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu, Horoz Emniyeti, Haznede Mermi Olduğunu Gösteren Tırnak Üzeri İşaret

  Yorum yok

  Yorum yapın