Tabancalar

Girsan Bora (Siyah – Parlak Beyaz – World)

  0

  Girsan tarafından üretilen modellerin geneline bakıldığında kullanıcının ihtiyaçlarının çeşitlendirildiğini görüyoruz. Firma tarafından yapılan AR-GE çalışmalarına kullanıcıların düşünceleri de eklendiğinde ortaya çıkan modeller oldukça iddialı oluyor. 1994 yılında kurulan ve 20 yıllık tecrübesini özellikle tabanca alanında kullanan Girsan 1999 yılında kavuştuğu bilgisayarlı CNC tezgahları sayesinde kaliteli ve hızlı üretime geçmiştir. Günümüzde yıllık 60.000 adet imalat ile ülkemizin tabanca ihtiyacında pay sahibi olan firma ürünlerinde genellikle 9×19 mm kalibre kurşun kullanıyor. Referansları arasında kamu sektöründen ve özle sektörden birçok dev isim bulunan firmanın ilk silahı 1995 yılında çıkardığı Compact ve Rengard modelleri.

  Girsan Bora Parlak Beyaz Girsan Bora (Siyah) Girsan Bora World

  Girsan Bora 2006 yılında Tuğra ve Zirve modelleri ile birlikte üretilmiştir. Bu nedenle teknik özellikleri birbirine yakın olan üç modeldir. Kısa geri tepmeli çalışma sistemi ve dayanıklılık nedeni ile kullanılan soğuk dövme namlu diğer modellerde de kullanılarak olumlu geri dönüşler alındığından dolayı bu modelde de kullanılmıştır. Soğuk dövme namlu genel olarak bir tabancanın en önemli parçalarından olan namlunun ısınması, çatlaması veya şişmesi gibi verimi etkileyecek sorunların ortadan kaldırılmasını sağlıyor. Bu teknik dünyada birçok silah üreticisinde kullanılmaktadır. 197.5 ile Tuğradan kısa Zirve modelinden ise uzun olan Girsan Bora 895 gr ağırlığı ile ortalamaları yakalıyor. Zirve modelinden 7 mm uzun olmasına rağmen namlu uzunluğu Zirve ile aynı 106,4 mm’dir. Namludan çıkarken kurşunun dönüşünü sağlayan yiv özelliği sağ yönde 6 adet (250 mm) olarak kullanılmış durumda.

  Girsan Bora fiyat olarak beş farklı model üzerinden çeşitlendiriliyor. Girsan Bora Siyah fiyatı1.910 TL, Girsan Bora Parlak Beyaz fiyatı 2.110 TL ve Girsan Bora World fiyatı 2.210 TL olarak fiyatlandırılmış durumda. Dış kaplamalarında ve kullanılan malzemelerde farklılık olduğundan fiyatları da bu ölçüde farklıdır. Zirve ve Tuğra modellerine göre daha uygun fiyatta olan Girsan Bora garanti süresinde Girsan sorumluluğundadır. Bakım ve onarım gibi konularda firmanın yetkililerinin yardımı tabancanızı daha uzun süre verimli olarak kullanmanızı sağlayacaktır. 80 m etkili menzili ve 363 m/sn mermi hızı bulunan model savunma aracı olduğundan 15 adet kurşun kapasitesi ile atış üstünlüğünü de diğer modellerde olduğu gibi elinde tutmasını biliyor.

  Girsan Bora TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 9 mm x19 Parabellum – Yarı Otomatik Çift Hareketli
  Çalışma Sistemi                     :  Kısa Geri Tepmeli
  Uzunluk                                  :  197,5   mm
  Yükseklik                                :  137 mm
  Genişlik                                  :  33 mm
  Ağırlık (Boş Şarjörsüz)           :  895 gr
  Şarjör Kapasitesi                   :  15
  Boş ve Dolu şarjör Ağırlığı     :  95 gr -280 gr
  Namlu uzunluğu ve Yivler      : 106.4 mm – Sağ Yönde 6 Adet (250 mm)
  Namlu İmalat Yöntemi          : Soğuk Dövme
  Nişan düzeni ve hat               : Sabit Düz Arpacık; Yarıklı Gez – 145 mm
  Etkili Menzil                           : 80 m ( ±10 m )
  Mermi İlk hızı                         : 363 m/sn
  Emniyet Sistemi:                    : Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu, Horoz Emniyeti, Haznede Mermi Olduğunu Gösteren Tırnak Üzeri İşaret

  Yorum yok

  Yorum yapın