Tabancalar

Girsan Bora Light (Siyah – Parlak Beyaz)

  0

  Girsan firması 1994 yılında Giresun ilinde kurulan silah üreticisidir.Karadeniz bölgesinin özellikle silahlara olan ilgisi tüm ülkede bilinen bir gerçek olmasından dolayı bölgede kurulan silah üreticisi kullanıcılarla iç içe olmak ve onların ihtiyaçlarını anlamak konularında daha da şanslı olacaktır. TİŞAŞ ile beraber bu bölgede silah ihtiyaçlarını karşılayan Girsan özellikle Compact ve Regard modelleri ile ilgiyi topluyor. 1994 yılında kurulmasına rağmen teknolojinin son gelişmelerini sürekli takip etmesi 1999 yılında CNC bilgisayarlı tezgahlarda üretime başlaması firmanın yakın zamanda yıllık 60 bin kadar imalat yapacak kapasiteye gelmesini sağlamış durumda. Sadece ülkemizde değil aynı zamanda farklı ülkelerde de ilgi gören modeller uyarlayan firma 9 mm x 21 IMI kalibre kullanan tabancaları İtalya’ya ihraç ediyor.

  Girsan Bora Light (Parlak Beyaz) Girsan Bora Light (Siyah )

  Girsan Bora Light firmanın Girsan Bora modelinin biraz daha farklı çeşidi olarak algılanabilir. Yarı otomatik ve kısa geri tepme özellikleri dışında kurşun kapasitesi olan 15 adet kurşun da ortak özellikleri arasındadır. Uzunluk olarak 197mm olan Girsan Bora Light ağırlık konusunda Bora modelinden 15 gr daha hafiftir. Dayanıklılık ve verim konularında yapılan testlerde çok başarılı sonuçlar alan modeller -40oC / +60oC sıcaklık arasında verimli olarak çalışmaktadırlar. Namlu teknikleri arasında soğuk dövme namlu tekniği kullanması sayesinde uzun süre dayanıklılık sağlayan modelde namlu atış ömrü 30 bin atış olarak sınırlandırılmıştır.

  Girsan Bora Light fiyat olarak iki farklı modeline farklı fiyatlar belirlemiştir. Girsan Bora Light Siyah fiyatı 1.950 TL, Girsan Bora Light Parlak Beyaz fiyatı 2.300 TL’ye satın alınmaktadır. Firma tarafından verilen garanti süresinde tabancanızın verimli olarak kullanılabilmesi için atış öncesi ve sonrası temizliğe büyük önem vermeniz gerekmektedir. Girsan Bora Light 9×21 mm olan modelleri ülkemizde kullanılmamakta sadece İtalya’ya ihraç edilmektedir. Sabit Düz Arpacık; Yarıklı Gez nişan hattı özellikleri ile nişan konusunda avantaj sağlayan model bir bakıma Bora modelinin daha hafifletilmiş halidir. Savunma amacı ile atış gücü, atış süresi, ağırlık, uzunluk ve etkili menzil konularında özellikli bir tabanca arıyorsanız Girsan Bora Light performans ve fiyat oranı olarak gayet makul bir seçim olacaktır.

  Girsan Bora Light TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 9 mm x19 Parabellum, 9 mm x 21 IMI – Yarı Otomatik Çift Hareketli
  Çalışma Sistemi                     :  Kısa Geri Tepmeli
  Uzunluk                                  :  197,5   mm
  Yükseklik                                :  137 mm
  Genişlik                                  :  33 mm
  Ağırlık (Boş Şarjörsüz)           :  880 gr
  Şarjör Kapasitesi                   :  15
  Boş ve Dolu şarjör Ağırlığı     :  95 gr -280 gr
  Namlu uzunluğu ve Yivler      : 106.4 mm – Sağ Yönde 6 Adet (250 mm)
  Namlu İmalat Yöntemi          : Soğuk Dövme
  Nişan düzeni ve hat               : Sabit Düz Arpacık; Yarıklı Gez – 145 mm
  Etkili Menzil                           : 80 m ( ±10 m )
  Mermi İlk hızı                         : 363 m/sn
  Emniyet Sistemi:                    : Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu, Horoz Emniyeti, Haznede Mermi Olduğunu Gösteren Tırnak Üzeri İşaret

  Yorum yok

  Yorum yapın