Tabancalar

Girsan Bora (Beyaz Parça Altın – Altın Kaplama)

  0

  Firma olarak Girsan silah sektörüne 1995 yılında Compact modelini üreterek giriş yapmış durumda. 1994 yılında kurulmasına rağmen sektörün ihtiyaçlarını teknolojinin gelişmeleri ile birleştiren firma ilk yılında ilk eserini üretmiş. Kullanıcıların bir savunma aracından beklentilerinin tamamını ürünlerinde karşılamaya çalışan firma özellikle ağırlık ve uzunluk konularında farklı modeller üreterek her kullanıcıya hitap etmeyi düşünüyor. Silah sektörü giderek artan ilgi nedeni ile ülkemizde ve dünyada sürekli olarak gelişen sektörler arasında bulunuyor. Durum bu şekilde olunca sektördeki pasta payından en fazla dilimi almak içinde birçok firma tarafından bir rekabet başlıyor. Burada Girsan gibi kullanıcıların ihtiyaçlarını ön plana çıkararak daha fazla seçenek sunan firmalar paylarını arttıracaktır. Girsan yıllık 60 binden fazla imalatı ile ülkemizdeki önde gelen silah üreticilerindendir.

  Girsan Bora ( Altın Kaplama) Girsan Bora (Beyaz Parça Altın – Altın Kaplama)

  Girsan Bora genel olarak bakıldığında diğer tabancalardan eksik bir özelliği olmayan model yarı otomatik sistem ile kısa geri tepmeli olarak çalışıyor. Uzunluk konusunda ortalama tabancalardan biraz daha kısa olmasına rağmen 895 gr ağırlık ile bu eksiğini gideriyor. Savunma amacı ile alınacak olan Girsan Bora atış üstünlüğünü kendisinde kalması için kurşun adedini 15’e yükseltmiş durumda. Kurşun kalibresi olarak 9×19 mm kullanan modelin etkili menzili 80 m olarak belirlenmiş. 106.4 mm uzunluğundaki namludan çıkan kurşun 363 m/sn’ye ulaşıyor. Kullanıcıların ihtiyaçları göz önüne alındığında ortalama bir tabancanın üzerinde olan Girsan Bora beş farklı görsel modeli ile satılıyor.

  Girsan Bora Beyaz Parça Altın fiyatı 2.500 TL iken Girsan Bora Altın Kaplama fiyatı 2.980 TL olarak belirlenmiş. Sadece savunma özellikleri ile değil aynı zamanda görsel özellikleri ile de göze hoş gelen bir model olmasından dolayı tercih edilebilecek olan Girsan Bora firmanın verdiği garanti süresinde onarım ve bakım hizmetlerinde sorun yaşamayacaktır. Silahınızı atış poligonu sonrası ve öncesinde temizlemeniz durumda uzun süre sorun olmadan kullanabilirsiniz. Hava koşulları testinde tam not alan model sabit düz arpacık; yarıklı gez nişan hattı özellikleri kullanıyor. Dayanıklılık ve verimlilik konusunda testlerini tamamlamış olan Girsan Bora paranızın karşılığını alabileceğiniz modeller arasında bulunuyor. Tabanca alırken şarjörsüz ve şarjörlü ağırlıklarına ayrı ayrı dikkat etmenizi öneririz.

  Girsan Bora TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  Kalibre ve Sistem                   : 9 mm x19 Parabellum – Yarı Otomatik Çift Hareketli
  Çalışma Sistemi                     :  Kısa Geri Tepmeli
  Uzunluk                                  :  197,5   mm
  Yükseklik                                :  137 mm
  Genişlik                                  :  33 mm
  Ağırlık (Boş Şarjörsüz)           :  895 gr
  Şarjör Kapasitesi                   :  15
  Boş ve Dolu şarjör Ağırlığı     :  95 gr -280 gr
  Namlu uzunluğu ve Yivler      : 106.4 mm – Sağ Yönde 6 Adet (250 mm)
  Namlu İmalat Yöntemi          : Soğuk Dövme
  Nişan düzeni ve hat               : Sabit Düz Arpacık; Yarıklı Gez – 145 mm
  Etkili Menzil                           : 80 m ( ±10 m )
  Mermi İlk hızı                         : 363 m/sn
  Emniyet Sistemi:                    : Emniyet Mandalı, İğne Emniyet Bloğu, Horoz Emniyeti, Haznede Mermi Olduğunu Gösteren Tırnak Üzeri İşaret

  Yorum yok

  Yorum yapın