Tabancalar

DAEWOO DP51 Tabanca

  0

  Silahlar günümüzde ikiye ayrılır. Bunlar tabanca modelleri ve tüfeklerdir. Bunların dışında yer alan silahları genellikle sadece özel durumlarda ve ya polis ve asker gibi devlet kurumları alabilir. Ancak tabanca ve tüfeğin bile o kadar çok çeşidi vardır ki bunlar arasında insanların tercih ettikleri birçok silah türü vardır. bu ilah türleri ile birlikte nasıl bir şey alacaklarına karar veremeyen insanlar buna karar verirler. Mesela daha çok avlara merakı olan insanlar tüfeği tercih eder. Tüfek yanınızda taşıyabileceğiniz ve ya onun ile birlikte gezebileceğiniz bir şey değildir. Genellikle avcılık için alınan bu silah daha farklı yerlerde kullanılamaz. Tabancalar ise kullanım alanı olarak biraz daha geniştir ve doğal olarak çeşitleri de daha fazladır. Bunun en büyük sebebi ise silahların daha çok işlevlerinin olması ile alakalıdır. Günümüzde silahın meraklıları da zaten bundan dolayı çok daha fazladır. Silah almak isteyenlerin tercih ettikleri belli markalar vardır. bu markalar uzun yıllardır piyasa içerisinde bulunan ve ağırlıklı olarak da Amerikan menşeili olan silah türleridir. Bunlardan birini almak elbette ki çok güzeldir ancak bu her zaman böyle mümkün olmaz. Böyle durumlarda insanlar daha ucuz ve hemen hemen aynı özellikler taşıyan silah markalarına yönelirler.

  Silah pazarı içerisinde yaklaşık olarak 30 yıldır var olan ve ürettikleri ürünler ile aslında kısa bir süre olan 30 yılda tercih edilen bir markaya dönüşen çek markası silahlar Türkiye pazarında da artık birçok insan tarafından kullanılmaktadır. Ortalama olarak aynı malzemeden ve tasarımlardan yapılan bu silahlar ile birlikte insanlar silah ihtiyaçlarını giderirler. Tabi  ki özellikle tabancalar burada daha çok tercih edilen türlerdir. Silah türleri arasında da özellikle DAEWOO DP51 en çok tercih edilen silah modelleridir. Bu silah modellerinin ucuz olmasının da tabi ki belli sebepleri vardır. en başta bir kere ülkemize yakın bir Pazar olması gelir. Ancak tek sebep de bu değildir. Ham maddesini çok daha ucuza aldığından dolayı bu türden silahlar çok fazla tercih edilir. Bir de bu Pazar içerisinde müşteri yakalama adına piyasa fiyatlarının altında satmak gibi bir politikası vardır şirketin. Bu tür silahlar ilk olarak 80’lı yılların sonlarına doğru üretilmeye başlandı. Ancak o zamanlar biraz daha amatör bir biçimde pazara girdiklerinden belli bir kullanıcı kitlesinin ötesine geçemediler. Ancak sonrasında bu Pazar çok daha fazla gelişmeye başladı. Bunun da en büyük sebebi DAEWOO DP51 model silahların çok daha iyi tasarlanması ve malzemenin de daha da kaliteli olması ile alakalıdır. Silah kullanıcıları da bu silahların kaliteli olduklarını görünce yavaş yavaş çevrelerine önermeye başladılar ve silahlar da satmaya başladı.

  DAEWOO DP51 ÖZELLİKLERİ

  • 9 mili metre X 19 milimetre olan bu silah, ilk olarak 1989 yılında üretilmiştir.
  • Silah yarı otomatiktir.
  • Silahın ağırlığı 800 gram, uzunluğu 190 mili metredir.
  • Bunun yanında silahın namlu uzunluğu ise 105 mili metredir.
  • Silahın bir diğer özelliği parabellum olmasıdır.
  • Silah tamamen saf demirden üretilmiştir.
  • Bu yüzden de bakımı çok daha kolaydır ve dayanıklıdır.
  • Tabi ki bir çelik kadar dayanıklı olmaz ancak çeliğe yakın bir kalitededir ve çelik yapımı tabancalardan daha uygun fiyatlara satılır.
  • Silah 12 ve ya 13 mermi ile çalışmaktadır.
  • 9 mili metrelik kalibre vardır içerisinde.
  • Silah poligon içerisinde 50 metreye kadar atış menzili ile kullanıcılarına gerçekten de uzun bir menzil sunar.

  Yorum yok

  Yorum yapın