Tabancalar

CZ SP – 01 Tabanca

  0

  Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık silah sektörü de çok ciddi boyutlara ulaştı. Eskiden herkesin alamayacağı özelliklerde ki silahlar şimdiler de ise alınması çok kolay olan silahlar haline geldi. En azından asker ve polislerin kullandıkları silahlara yakın özellikte ki silahlar üretilmeye başlandı. Otomatik yarı otomatik gibi özelliklere sahip olan, çeşitli mermim kapasiteleri olan bu silahların her birinin de farklı amaçları vardır. küçük boyutlarda olan ve daha çok güvenlik ve koruma amaçlı olarak taşınan tabancalar ile av meraklıları için üretilen tüfek modeller bu silah türleri içerisinde en bilinenleri olarak görülmektedir. Genel olarak bugün silah dediğimizde hala insanların algısında bazı kuşkular vardır. Bu kuşkuların başında ise özellikle silahın yanlış bir şey olduğu ve bireysel silahlanmanın yasaklanması gerektiğidir. Bu kısmen doğrudur ancak her zaman işe yarayan bir şey değildir. Çünkü silah dediğimiz zaman insanların güvenlikleri için de çok işe yarar.

  Maddi değeri yüksek bir işte çalıştığınızda o işin bazı gereklilikleri vardır. taşıdığınız ve ya size emanet edilen değerde ki ürünlerin mutlaka doğru bir şekilde korunması gerekir. eğer uygun şekiller de korunmaz ise o sizin başınıza iş açacağı gibi büyük bir maddi zarar da ettirir. İşte bu tür durumlarda düşünün ki iki tane soyguncu geldi ve silahları ile sizi soymaya kalkıştılar. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda ya elinizde avucunuzda ne var ise vereceksiniz ya da sizin de onları korkutmak için bir aracınız olması gerekir. işte bu aracın başında ise özellikle çok tercih edilen bir şey olan silah gelir. Evinizde dışarıda ve her yerde sizi tek koruyan şey odur.

  Bazen de silah sevdalıları vardır. onlar da en iyi silahı ararlar. Çek yapımı bir tabanca olan CZ SP – 01 tam da bu kullanıcıların aradıkları bir silahtır. Hem zor durumda kaldığınızda size yardımcı olacak hem de silah koleksiyonunuzun muhteşem bir parçası olacak bu silah ile birlikte insanlar çok farklı silahlar ile tanıştılar. Uzun yıllar da kullanıldığında ve gerekli bakımları yapıldığında kesinlikle problem çıkarmayan bu silah son yıllar da üretilen en iyi silahlardan biridir. Bu silah ile birlikte de insanların tabanca anlayışları değişmiştir. Silah üretildiği malzemeden, kendi aksam özelliklerine kadar çok ince tasarlanmış bir silahtır. Birçok silah fuarında da daha önce bir kere bile gittiyseniz bu silahın çok rağbet gördüğünü görürsünüz. Diğer silahlara göre Amerikan silahları kalitesinde olan ve yağmurda kar da kışa da sizi kesinlikle yarı yolda bırakmayacak olan bir silah olarak bilinir.

  CZ SP – 01 ÖZELLİKLERİ

  • Silah çek yapımı yarı otomatik bir silahtır.
  • Diğer model silahlarına göre biraz daha kapa ve ağır ama gerçekten de çok kullanışlı bir silahtır.
  • Silahın ağırlığı 1.2 kilo gram iken namlu dahil uzunluğu 207 mili metredir.
  • Bu kadar ağır olmasının sebebi ise içerisinde sağlamlaştırmak amacı ile kullanılan çelik malzemesidir.
  • Yani ağırdır ama gerçekten de çok kaliteli bir silahtır.
  • Bu özelliği ile de gerçekten de çok güzel bir kullanım kolaylığı sağlar.
  • 18 mermilik kapasitesi vardır.
  • Buda gerçekten de silah kullanıcılarının da bildiği gibi çok fazladır ve kolay kolay her silahta bulunmaz.
  • Ayrıca silahın kartuş özellikleri ise 9 milimetre x 19 milimetre ve parabellum özelliklere sahiptir.
  • Önceki modellerine göre silahın daha modern bir görünümü olması bu silahın tercih sebebidir.

  Yorum yok

  Yorum yapın