Tabancalar

CZ 92 Tabanca

  0

  Son yıllarda silah endüstrisi gerçekten de çok gelişti. Eskiden biz bir tüfeği bilirken şimdiler de ise birçok yeni ürün ile tanıştık. Biliyorsunuz silah bize hayatın her alanında gereklidir. Özellikle şirketler bu konularda daha da hassastır. Güvenlik personeli çalıştıran şirketlerin güvenliklerini sağlayan bu personellerin eline bir şey vermemeleri gerekmektedir. aksi takdir de kapıda duran bir bekçiden farkları kalmaz. Şahıslar da kendi güvenlikleri için silah edinirler. Silahlar insanı öldürmez. İnsanı öldüren insanın kendisidir. Bu yüzden silahlardan korkmak ve ya onları suçlamak yanlıştır. Silah doğru bir ele gittiğinde çok güvenli ve eğlenceli bir araç olur iken yanlış ellere gittiğinde ise kesinlikle yanlış bir alet olarak insanların başına iş açabilir. Silah için tehlikeli ve olmaması gereken bir şey diyenler, bıçak için de aynı şeyleri söylemesi gerekir. çünkü günümüzde bıçak ile de birçok insan ölmektedir. Tabi ki her ikisi de çok kötü bir şeydir ancak öncelikle insanların eğitilmesi gerekir.

  Silahlara genellikle erkekler meraklı olur ama tabi kadınlar arasında da meraklı olanları mutlaka vardır. silah alacağınız zaman mutlaka sağlam ve sizi uzun yıllar götürecek bir şeye ihtiyacını vardır. günümüzde silah kullanımı dediğimizde bakımlarını düzgün yapmayanlar silahların çok kalitesiz olduğunu düşünür. Oysa ki silahlar düzenli olarak bakımları yapılması gereken şeylerdir. Eğer bakımlarını yapmazsanız dünyanın en kaliteli silahı olsa yine hiçbir işe yaramaz. Ama bazı silahlar da vardır ki az zahmet ile sizleri uzun yıllar götürür. Eğer bir silah koleksiyoncusu değilseniz ve silahı tamamen ihtiyaçtan dolayı alıyor iseniz sizin için sürekli olarak silah değiştirmek hem maddi açıdan iyi değildir hem de ruhsat işleri sizi baya bir zorlar. İyi bir silah alırsanız ise o zaman da hiçbir şekilde sıkıntı ile karşılaşmazsınız. İyi bir çek yapımı olan ve kısa süre önce üretilen CZ 92 tam da sizin bu aradığınız kriterler de bir silah olma özelliği taşımaktadır. Bu silah ile istediğiniz faydayı sağlayabilirsiniz. Özellikleri ile dünya standartlarında olan bu silah son yıllarda Amerikan üretimi silahları bile sollamıştır. Ülkemizde de birçok fuar da ön planda olan bu silahın hayranı ve kullanıcısı da çoktur. Tasarım olarak kolay taşınabilir olması ve genel olarak etkili bir silah olması sebebi ile gerçekten de çok güzel bir tasarıma sahiptir. Sizlerde bu silahtan bir tane almak istediğinizde önünüzde çok ciddi alternatifler bulunmaktadır. Bu fırsatı kaçırmamak ve bu silahın üretimi bitmeden almak istiyor iseniz hemen harekete geçmeniz sizler açısından çok da faydalı olacak bir durumdur.

  CZ 92 ÖZELLİKLERİ

  • Silah yukarıda da bahsedildiği gibi Çek yapımı bir silahtır.
  • Türkiye’de distribütörü bulunmaktadır.
  • Silahın kalibre özellikleri 6.35 yani 25 otomatiktir.
  • Kapasitesi 8 + 1 mermidir, azdır ama işlevlidir.
  • Yani günlük kullanımda daha çok korunmak ve korkutmak amaçlı olarak kullanılmaktadır.
  • Silahın ağırlığı 309 gramdır.
  • Tetikte sadece çift bir hareketin olması özelliği ise basma kolaylığı anlamına gelmektedir.
  • Boyut olarak da zaten çok küçüktür.
  • Hatta ha ortalama olarak bir sigara paketi boyundadır.
  • Silahın en güzel yanı ise diyelim ki namlu da mermi sürülü ancak şarjörü çıkardığınızda silahın içerisinde bulunan mermi boşa düştüğü için aslında çok da güvenli bir silahtır.
  • Silah ayağınıza bile hiç belli etmeden takıp dolaştırabileceğiniz bir silahtır.
  • CZ 92’nin tetik yolu da çok sert ve uzun olması kullanıcıları daha memnun eder.

   

  Yorum yok

  Yorum yapın